615 Shares 2724 views

wentylatory wyciągowe Kuchnia:

Kuchnia – specjalne pomieszczenie w każdym domu. Także przyjemne i apetyczne aromaty powietrza w pomieszczeniu jest wypełniona nadmiar wilgoci i gazowych produktów spalania. Ściany są pokryte Bloom, cierpią z kondensatu rozwijanego. Dzieje się tak, gdy użytkownik nie korzysta fanów kuchnia wydechowych, które są istotnym narzędziem poprawy powietrza w pomieszczeniu.

Nie jest konieczne, aby zorganizować mieszkanie niekontrolowane projekt, otwierając okna i drzwi, lepiej jest wybrać nowoczesne techniki wentylacji mechanicznej.

typy wentylatorów

Istniejące wentylatory wyciągowe kuchenne można podzielić na trzy grupy: okna, ściennych i kanałowych. Czym się różnią?

kanał

Ta wymuszona wentylacja jest zamontowany bezpośrednio w kanale. Te wentylatory wyciągowe kuchenne są ukryte przed oczami zwykłych barów fakturze. Należy uznać, że są one bardzo skutecznie działa.

ściana

Dziś stają się coraz bardziej popularne konstrukcja ściany do standardowych otworów kwadratowych lub okrągłych. Do łazienek i wykonanych wodoodpornych układach modelowych, które mają czujniki wilgotności. wentylatory kuchenne są wyposażone w automatyczny, który niezależnie kontroluje moc. Pozwala to na efektywne wykorzystanie energii i wydłuża wykorzystania technologii.

okno

wentylatory kuchenne okno wydechowe teraz dość rzadko stosowane. Charakterystyka tych modeli pozwala nam powiedzieć, że to urządzenie jest z powodzeniem radzi sobie z powietrza odlotowego, wyciągając go. Ale to wentylator nie ma zaworu zwrotnego, a więc w okresie zimowym może być źródłem przeciągów.

reguły wyboru

Według kodów sanitarnych i budowlanych w układzie wydechowym kuchnia musi dostarczyć dziesięć lub dwanaście razy (pokój z) objętości powietrza zastępczej. Innymi słowy, powinien on przekraczać sześcienny treść pokoju jest 10-12 razy. Przez tego wskaźnika, powinniśmy dodać 30% zdolności rezerwowej. W wyniku prostych obliczeń otrzymasz niezbędną moc wentylatora dla kuchni.

Nabycie cienkich próbek jest uzasadnione, jeżeli konieczne jest mała pomoc normalne funkcjonowanie kanał wentylacyjny. W przypadku słabych ciągnąć kopalnię, przy obliczaniu współczynnika wydajności powietrza położył aktualizację, która średnio wynosi 15.

Nie możemy zapomnieć o poziomie hałasu wytwarzanego. Pożądane jest, aby wybrać model, który nie przekracza progu 35 dB – jest tylko nieznacznie większy od ludzkiego szeptu (30 dB).

Teraz wyobraź sobie, najpopularniejsze modele producentów zagranicznych i rosyjskich

Shuft KS

Ten europejski holding maszynowego, która specjalizuje się w produkcji urządzeń wentylacyjnych – automatycznych urządzeń do użytku domowego i przemysłowego. Firma rozpoczęła działalność w 1998 roku w Danii.

wentylatory kuchenne Shuft prezentowane w naszym kraju od ponad sześciu lat. W tym czasie sprzęt okazał się doskonały i uzyskać dobre stopnie, nie tylko ze zwykłych konsumentów, ale także przez profesjonalistów. Każdego roku, skład spółki aktualizowana o nowe i bardziej doskonałych modeli.

EF 200

Wylotowy wentylatora dla EF 200 do usuwania powietrza kuchennego, zawierający zwiększone ilości tłuszczu i wilgoci. Wentylatory są dostępne w sieciach handlowych gotowy do podłączenia. Mogą być instalowane w dowolnej pozycji, w zależności od kierunku przepływu powietrza. Podczas instalacji zapewnić dostęp w celu konserwacji urządzenia.

Shuft EF 355

Jedną z nowości firmy – fan EF 355 do kuchni. Charakterystyczną cechą – maksymalna temperatura (transportowane) może osiągnąć 120 ° C, Podwójny kadłub modelu z ocynkowanej blachy stalowej (40 mm grubości).

Konstrukcja pozwala na tworzenie odpływ poziomy. Efektywne wirnik z łopatkami wygiętymi do tyłu. Silnik rotacyjny są z powietrza. Łożyska kulkowe nie wymagają dodatkowej konserwacji. Jest odpływ tłuszczu i wody. Wentylatory są dostarczane gotowe do montażu. Nie powinno być umieszczane w miejscach, gdzie powietrze zawiera duże zapylenie (mąka i m. n).

Ruck firma

Jeden z najbardziej znanych europejskich producentów, zajmuje się produkcją sprzętu dla wymuszonej wentylacji pomieszczeń. Firma została założona w 1992 (Niemcy) i na początku specjalizuje się w modernizacji istniejących modeli.

W sezonie 2014/2015 firma Ruck wprowadził wiele nowych produktów do klientów, które zostały opracowane w oparciu o oszczędność energii i poprawę wykorzystania wskaźników (redukcja szumów, rozdrabniania, i tak dalej. N.).

wydechowy kuchnia fanów Ruck są dobrze znane na rynku rosyjskim. Ten model ma łopatkami pochylonymi do tyłu. Stwarza to najmniejszy hałas i łatwy rozruch w trudnych warunkach.

W zależności od wymagań nałożonych VDI wentylator ze strumienia powietrza. Fani tego typu są w stanie zmienić sytuację w trzy gniazda sposobów. Zmiana konstrukcji nie wymaga specjalnego sprzętu i umiejętności. Model umieszczono zbierania tac i spuścić tłuszczu.

RPP TW

Równoboczny wentylator do kuchni w formie sześcianu. Jest to bardzo wygodne i kompaktowe. Silnik według wszystkich nowoczesnych wentylatora, oddzielonych od strumienia powietrza. Obudowa jest przewidziana tacy zbierającej tłuszcz i rura spustowa 3/4.

Firma Soler Palau

Hiszpańska firma jest dobrze znana na rynku międzynarodowym dla urządzeń wentylacyjnych. Produkty tej marki jest znana z niezawodności i wysokiej wydajności technicznej.

150 N-HCM

Kuchenne wentylatory Soler Palau serii HCM z okiennicami samozamykające, przeznaczone do kuchni i innych pomieszczeń mieszkalnych. Wentylatory osiowe serii służą do montażu na ścianach lub oknach. grubość szkła – nie więcej niż sześć milimetrów.

Obudowa wentylatora jest wykonana z formowanego tworzywa sztucznego, wzmocnionego stelażu metali. Silnik elektryczny jednofazowy z zabezpieczeniem przeciążeniowym.

TD 500/150

Wentylatory te są wyposażone w dwie prędkości silników dwufazowych zabezpieczonych przed przegrzaniem. Są one wyposażone w skrzynkach końcowych (zewnętrznych). Stopień ochrony – IP55.

Obudowa wewnętrzna jest inny szczególny wzór, refrakcji fale dźwiękowe i kierując je do podstawy tłumika. W miejscach, gdzie ciało jest połączony z uchwytem mocującym, stosuje się materiał, który zapobiega przenoszeniu drgań.

wentylatory kuchenne (Rosja)

Większość ekspertów uważa, że wentylacja produkcji rosyjskiej nie przyznają, a pod wieloma względami przewyższa ich zagranicznymi odpowiednikami. Co więcej, jej koszt jest znacznie niższy.

LLC "Era" (Kaliningrad)

Firma została założona w 1997 roku. Zawołała firmę „Ekovent”. Było to małe stowarzyszenie przemysłowe o zasięgu nieprzekraczającym piętnastu nazwisk. „Ekovent” Ltd. stała się jedną z pierwszych firm w przestrzeni poradzieckiej, która rozpoczęła produkcję systemów wentylacyjnych. Każdego roku zwiększył swoją zdolność produkcyjną, rozszerzony zakres i rynek zbytu.

Dziś firma jest wyposażona w nowoczesny sprzęt technologiczny. Wprowadzony niezależnego systemu sterowania na trzech poziomach, co gwarantuje jakość 100 procent.

Wentylatory sufitowe EURO

Stosowany do okresowej i ciągłej wentylacji kuchni. Możliwe zarówno sufit i ściany montażu. Zainstalowane w kanałów wentylacyjnych lub w kanałach połączonych ze średnicą stu do stu sześćdziesięciu milimetrów.

Zalety: istniejące rolety działają jako zabezpieczenie przed odwrotną ciągu. Obudowa, okiennice i przedni panel wykonany z wysokiej jakości i niezawodnej plastiku ABS.