631 Shares 6259 views

Rosyjski folk dance – historia i rzeczywistość

Wiele źródeł na temat historii choreografii twierdzą, że rosyjski folk tańczyć ich wygląd zobowiązany do surowego klimatu Rosyjskiej. Jak, skoki i sztuczki, które obfitują w naszej tańca – nie ma nic, ale sposób, aby utrzymać ciepło w chłodne dni. Po tym wszystkim, święta i festiwale większości ludzi w Rosji wcześniej zajmował dopiero późną jesienią i zimą, kiedy stary upraw został już zmontowany i po posadzeniu nowej czas jeszcze nie nadszedł.

Oczywiście, ta wersja ma prawo do życia. Ale bądź co bądź, rosyjski folk dance – starożytne wystarczająco sztuki. Jego pierwsza wzmianka w dokumentach historycznych sięgają 907 roku, czyli przed Chrztu Rosji. Ale dokładnie kiedy Rosjanie zaczęli tańczyć i jakie były ich pierwszy taniec, nikt teraz nie jest znana. Można tylko przypuszczać, że rosyjska taniec ludowy pierwotnie miała ogromne znaczenie rytualne i święty symbol ścisłym związku z naturą. Przynajmniej, że taki wyrok składa się z dawnych tradycji, narodowych ustnych opowieści i piosenek.

Należy zauważyć, że rosyjski folk dance jest bardzo dokładnie odzwierciedla sposób życia, temperamentu i charakteru ludzi. Można argumentować, że odbicie rzeczywistości – jest to jedna z cech sztuki tanecznej naszych przodków. I ten rosyjski taniec ludowy wyróżnia się ze świata kultury tanecznej.

Pierwszy siewu lub zbiorów w Rosji od dawna towarzyszą różnego rodzaju działań rytualnych. Otaczanie stał się ich bazy i stopniowo przekształcił się w klasycznych tańca rosyjskiego. Można argumentować, że ten taniec jest przodek naszego tańca narodowego. W jego wyjaśnienie tego stulecia utworzonych tańce dziś uważane są za jasne instancji krajowej choreografii.

Rosyjski folk dance „Kalinka” – to nie taniec, to taniec. Taniec, który pojawił się, by tak rzec, aby przełamać tańce łańcuchowe. Taniec – to najlepszy sposób, aby wykazać, wspólne dla wszystkich ludów słowiańskich zabawa, witalność, śmiałość i wszerz ludzkiej duszy. Ale absolutnie wszystkie rosyjskie tańce są pełne i głębokie liryczne sens, jednak jako osoba rosyjski zawsze zabawa rezonuje ze smutkiem. Innym znanym przykładem klasycznych tańców – Russian Folk Dance „kochanka”.

Te i inne taniec rosyjski – specjalny sztuki. Tancerze, aktorzy teatru lubią odgrywać rolę w preparacie. Opowiedz ciekawą historię życia. Mówią jasno, kolorowo, używając nie tylko ruch ciała, ale także mimiki i gestów. Rosyjski Dance – jest humor i śmiech, upadki i skoki, tańczyć zegarku, że na tle jasnych strojach narodowych wyglądać szczególnie imponujące.

Najmniej z faktu, że rosyjskie tańce narodowe wyraźnie widać mężczyznę i niewiastę. Człowiek – energiczna i odważna kobieta – majestatyczny i dumny. Historie w pieśni Wielkiej Rosji, dobrych królów i walecznych bohaterów, którzy przez wieki towarzyszy taniec rosyjski, uczynić je częścią historii Ojczyzny.

Zainteresowanie rosyjskiego tańca ludowego nie nigdy nie spadł w Rosji i za granicą. A dziś, wiele szkół tańca wśród wszystkich różnorodnych tańców wolą skupić się na rosyjskiej ludowej – sztuka, sprawdzoną nie sto lat.