614 Shares 7572 views

Co rośliną Bagno, bagna dezynfekcji wody, rośnie u nas?

Bagno – to niesamowite naturalnych siedlisk. Wśród innych ich cech jest fakt, że często w grubości torfu są zachowane mumie zwierząt, a nawet ludzi. Dlaczego nie rozkłada? Fakt, że nie ma nikogo, bagno roślin, dezynfekcji wody bagna.


Sphagnum należy do rodzaju Sphagnum mech. W byłym ZSRR rośnie 42 gatunków, tak jak istnieje ponad trzystu. Jest to najczęściej znaleźć w bagna, ale czasami można je znaleźć w wilgotnych i ciemnych lasów.

Ta roślina bagienna, dezynfekcji wody bagna, znany jest fakt, że wewnątrz każdej łodygi ma cienkie kanaliki martwych komórek. mogą one wchłonąć olbrzymie ilości wilgoci, co powoduje różne Sphagnum doskonałą higroskopijne. Ta właściwość jest obserwowany przez naszych przodków, za pomocą mchu po zastosowaniu opatrunków.

Sphagnum raz pierwszy pojawia się w osadach z okresu permu. W przeciwieństwie do innych mchów, nie kłączami (oryginalny system korzeniowy), tak że sphagnum ma zdolność pochłaniania wody przez obszar w dużych ilościach.

Po raz pierwszy jego właściwości naukowcy są zainteresowani w czasach sowieckich. Stwierdzono, że ta roślina bagienna, dezynfekcji wody bagna, zawiera dużo bakteriobójczych, grzybobójczych i substancje bakteriostatyczne. To okazało, że informacje od tradycyjnej medycyny polecić ją jako środek gojenia ran, całkowicie zgodne z prawdą.

Drugi lider na części dekontaminacji jest Air bagno. Warto zauważyć, że roślina ta jest domem dla Azji, a do naszego kraju, jego korzenie przyniósł koczowników z określonym celu: jeśli nawet najbrudniejszych beczka rozprowadzić posiekane korzenie calamus, następnie po kilku godzinach można pić z niego bez strachu przed końmi.

Zawiera on następujące fenokisloty:

  • izohlorogenovaya;
  • kwas fumarowy;
  • chlorogenowy;
  • pirokatechina.

Ponadto, istnieją niewielkie ilości substancji z klasy kumaryny. Zookumarin jest ważnym składnikiem do dezynsekcji oznacza, że odnosi się do tego samego typu.

Już zapomniane, ale ważną rośliną, która dezynfekuje wodę jest Ledum palustre. W jego skóry tkankach kwasów organicznych i substancji toksycznych, które zabijają pszczoły nektaru Rhododendron.

I tu leży główny intrygi. Mimo jego toksyczności w małych ilościach, że nie tylko dezynfekuje się wodę, ale można również stosować do leczenia zaburzeń jelitowych. W szczególności, jest on często stosowany nie tylko uzdrowicieli ale również lekarzy weterynarii do leczenia chorób inwentarza żywego.

Dowolna roślina Marsh, dezynfekcji zbiorników wodnych, zapobiega rozprzestrzenianiu fizycznych infekcji. Co ważniejsze, te same ekstrakty Sphagnum szkodliwy wpływ nawet na przedstawicieli wielu chorób grzybowych niż nie może pochwalić się wiele nowoczesnych leków.

Zastanawiam się, co jeszcze rośliny bagienne, których nazwiska są regularnie znaleźć w starożytnych księgach zielarzy, będą uznawane jako oficjalne medycynie? Wszakże z setek, a nawet tysięcy ziół, które były szeroko stosowane w ostatnich latach, jest obecnie znany tylko kilkudziesięciu.

Każda roślina bagienna, dezynfekcji wody bagna, działa identycznie: deszczowej wieków nalegał na nich zamienia się w płynnym środkiem konserwującym, który łatwo zabija wszystkie patogenną mikroflorę. Wyjaśnia to unikalne właściwości niektórych stawach leśnych.