650 Shares 3135 views

Urządzenia wielofunkcyjne HP DeskJet Ink Advantage 1515: opinie, specyfikacje, obsługa w kasetach

Nowoczesne biuro nie może funkcjonować poprawnie bez drukarki, której nieprzerwana praca zależy nie tylko od wydajności pracowników. To urządzenie jest zakupione do użytku domowego, zwłaszcza jeśli są uczniowie lub uczniowie w rodzinie.

Oceniając opinie, drukarka HP Deskjet Ink Advantage 1515 jest doskonałym wyborem.

Hewlett Packard

Amerykańska firma HP jest jednym z liderów w produkcji oprogramowania i produktów związanych z dziedziną technologii informacyjnych, jak również urządzeń do drukowania i drukowania cyfrowych obrazów. Ma też zaszczyt stworzyć w 1988 r. Pierwszą masową drukarkę do drukarek strumieniowych. Od tamtej pory firma HP wyprodukowała dziesiątki urządzeń drukarskich, które są potrzebne na całym świecie.

HP Deskjet Ink Advantage 1515: Dane techniczne

Drukarka wielofunkcyjna przeznaczona jest do drukowania monochromatycznego w rozdzielczości 600 x 600 dpi z szybkością 7 stron na minutę, a także do drukowania w kolorze z maksymalną rozdzielczością 4800 x 1200 dpi (cztery strony na minutę).

Drukarka może być używana do pracy z papierem A4 z kopertami, papierem fotograficznym i etykietami, a ich minimalna gęstość powinna wynosić co najmniej 60 g / kwadrat. M (zalecane 75 g / m2).

Maksymalne miesięczne obciążenie urządzenia wynosi tylko 1000 stron, a zalecany 300-400.

Właściwości skanera i kopiarki

MFP posiada kopiarkę i skaner. W pierwszym przypadku rozdzielczość do druku w jednym kolorze wynosi 600 x 300 dpi z szybkością 4,5 stron na minutę (szybkość kopiowania w kolorze to 3 strony na minutę), aw drugiej – 1200 x 1200 dpi.

Technologia termiczna do drukarek strumieniowych

Drukarka atramentowa Advantage 1515 drukuje w ciekłym atramentu. Zastosowana technologia nazywa się drukarką atramentową i umożliwia otrzymywanie obrazów poprzez krople tuszu o rozmiarach mikroskopowych natryskiwanych na arkusz papieru przez głowicę drukującą. Jest to zestaw lutowanych mikroskopijnych dysz.

Ta technologia przypomina matrycę, tworząc obraz, symbol itd. Wykonywane są za pomocą punktów. Jednak w tym przypadku obraz uderzony jest igłami do dziurkowania na specjalnej taśmie z powierzchnią barwiącą, a drukowanie strumieniowe drukarki HP Deskjet 1515 powoduje, że atrament jest rozpylany na papier z głowicą drukującą wbudowaną w pojemnik z tuszem.

Istnieją trzy sposoby wdrożenia tej technologii. Atrament Advantage 1515 posiada termiczny strumień. Podczas drukowania w ten sposób tusz czarny lub kolorowy podgrzewany jest do temperatury odparowania za pomocą elementu grzejnego. Zagotują, zwiększają objętość, tworzą pęcherzyki i wyrzucają na papierowy nośnik z wnęki dysz.

Jeśli chodzi o drukowanie w kolorze, ta niedroga drukarka zapewnia jeszcze lepszą jakość niż odpowiedniki laserowe. Jednakże jest mniej ekonomiczne pod względem zużycia tuszu. Ponadto wydruki atramentowe są wolniejsze niż w przypadku modeli laserowych. Ale koszt takich urządzeń jest znacznie niższy niż w przypadku kolorowych drukarek laserowych.

Korzyści z drukarki

Urządzenie HP Deskjet Ink Advantage 1515 MFP, przedstawione poniżej, jest prostym i bogatym w funkcje urządzeniem do kopiowania, drukowania monochromatycznego i kolorowego oraz skanowania różnych dokumentów. Jego zalety to:

 • Drukowanie większej liczby stron po niższych kosztach przy użyciu niedrogich farb;
 • Prosta i szybka konfiguracja urządzeń;
 • Minimalistyczny stylowy design w jasnoszarym kolorze;
 • Oszczędność miejsca na biurku iw biurze, dzięki niewielkiemu rozmiarowi drukarki;
 • Możliwość drukowania nie tylko na standardowym papierze, ale także na nośnikach różnych typów, w tym kopertach i etykietach;
 • Wszechstronność, dzięki której można drukować strony internetowe, skanować zdjęcia, kopiować korespondencję itp .;
 • Niskie zużycie energii, co zmniejsza koszty;
 • Wysokiej jakości druk kolorowy i jasne obrazy o wysokiej jakości;
 • Obecność dołączonego kabla USB, który często brakuje w opakowaniu nawet znacznie droższych modeli;
 • Prostota zarządzania i obsługi, ponieważ drukarka jest wyposażona tylko w cztery przyciski.

HP Deskjet Ink Advantage 1515 MFP: opinie (pozytywne)

Drukarka jest wysoko ceniona przez konsumentów pod względem stosunku ceny do jakości. Zauważmy zatem, że jeśli połączenie i kalibracja urządzenia są wykonywane prawidłowo, to jest w stanie zapewnić dobre obrazy monochromatyczne i wielobarwne na wyjściu. Ponadto konsumenci potwierdzają, że przy użyciu tej drukarki można uzyskać wysokiej jakości dokumenty tekstowe.

Negatywne informacje zwrotne

Większość skarg można usłyszeć o hałasie wytwarzanym przez drukarkę. Jednocześnie niektórzy użytkownicy wyrażają obawę, że tworzywo, z którego wykonane jest urządzenie, nie jest zbyt silne i łatwo ulegnie zniszczeniu nawet przy silnym uderzeniu. Ponadto użytkownicy zauważają następujące wady:

 • Brak możliwości drukowania fotografii bez ramki;
 • W kompletnym zestawie nie ma połączenia z komputerem, co kosztuje 200 rbl;
 • Nie ma możliwości drukowania zdalnie;
 • Brak informacji Tablica wyników, umożliwiająca kontrolę działania urządzenia;
 • Potrzebujesz co najmniej raz w tygodniu, aby wydrukować obraz monochromatyczny lub kolorowy, ponieważ w przeciwnym razie może wyschnąć tusz i konieczne będzie opłukanie wkładu i wydanie pieniędzy na tankowanie;
 • W oprogramowaniu występuje błąd, który powoduje, że podczas instalowania na ekranie wyświetlany jest komunikat "brak połączenia", chociaż nie ma żadnych problemów i można bez problemów drukować dokumenty, na przykład z programu Word.

Zawartość opakowania

Drukarka HP Deskjet Ink Advantage 1515 MFP, której cena jest jedną z najbardziej przystępnych opcji, jest sprzedawana z czarnym i kolorowym nabojem (purpurowy, błękitny i żółty), kablem i zasilaczem, płytą CD z oprogramowaniem. Podano również podręcznik użytkownika.

Minimalne wymagania komputerowe dotyczące korzystania z urządzeń wielofunkcyjnych Ink Advantage 1515 firmy HP Deskjet

System musi mieć procesor o częstotliwości co najmniej 800 MHz. Wymaga 2 GB pamięci na dysku twardym i port USB. Potrzebny jest napęd CD-ROM (lub DVD) lub połączenie internetowe powinno być dostępne. Oprogramowanie drukarki jest zgodne z systemem Windows 7 lub 8, Vista, XP z dodatkiem SP3 lub nowszym 32-bitowym, Lion, Mac OS X w wersji 10.6 lub Mountain Lion.

Kaseta

Jak wspomniano powyżej, urządzenie HP Deskjet Ink Advantage 1515 MFP, omówione poniżej, jest ekonomiczne zarówno pod względem zużycia energii, jak i kosztów eksploatacji, w tym zakupu materiałów eksploatacyjnych. W szczególności wkład "kolorowy" CZ102AE (HP 650) i "czarno-biały" CZ101AE można ponownie napełniać.

Ich zasoby to 200 stron z 5% pełnego tekstu. Informacje o średnim zasobie są wynikiem testowania zgodnie z metodami producenta i ISO / IEC 24711 w warunkach ciągłego drukowania. Dlatego też, jeśli zakupiono drukarkę HP Deskjet Ink Advantage 1515 do użytku domowego, wkłady z tuszem, a zwłaszcza tusz zawierający czarny tusz, będą rzadziej napełniane.

Producent zapowiada, że użycie takich wkładów eliminuje pojawianie się plam na papierze. Użytkownik nie musi mieć problemów z wyciekiem tuszu. Ponadto ich konstrukcja zapobiega uszkodzeniu głowicy drukującej.

Zgodnie z polityką firmy Hewlett Packard, mająca na celu osiągnięcie bezpieczeństwa środowiskowego jego produktów, wkłady HP Deskjet Ink Advantage 1515 B2l57C są w 70% wykonane z materiałów poddanych recyklingowi.

Jak uzupełnić wkład

Nie ma potrzeby konsultowania się ze specjalistą, gdy farba w kasecie jest wyłączona, jest jedną z niezaprzeczalnych zalet HP Deskjet Ink Advantage 1515. Napełnianie kaset tej drukarki jest wystarczająco proste i można je obsługiwać samodzielnie. Aby to zrobić:

 • Przy użyciu noża z górnej płaszczyzny wkładu usunąć folię samoprzylepną.
 • Wstrzyknij tusz do strzykawki.
 • Złóż miękką papierową serwetkę kilka razy. Przez to krwawi całe powietrze przez igłę. Jest to wykonywane w celu uniknięcia przedostania się pęcherzyków do adsorbenta gumy piaskowej wkładu.
 • Napełnij żółty atrament. Jeśli ta reguła zostanie naruszona, jeśli kolory różnych kolorów są mieszane w głowicy drukującej, mogą one zniekształcać, jako najjaśniejsze.
 • Czerwony atrament jest uzupełniany. Uważaj, aby nie mieszać.
 • Napełnij "niebieski" atrament.
 • Igła jest wkładana pod kątem 45 °, co pozwala uniknąć uszkodzenia głowicy drukującej igłą strzykawki.

Podczas uzupełniania wkładu atramentowego HP Deskjet Advantage 1515 AIO należy starać się nie wylewać nadmiaru atramentu. W takim przypadku, jeśli powierzchnia wypełniacza-adsorbera mignie, oznacza to, że jest pełna. W takim przypadku nadmiar tuszu należy usunąć przez strzykawkę.

Panel sterowania

Dostosowanie ustawień urządzenia odbywa się za pośrednictwem monitora komputerowego. Panel sterowania znajduje się na ciele. Zawiera następujące klucze:

 • "Włącz", aby włączyć lub wyłączyć drukarkę HP Deskjet Ink Advantage 1515 (zobacz recenzje powyżej);
 • "Anuluj";
 • Przyciski startowe do kopiowania kolorowego i czarno-białego;
 • Wskaźnik "Uwaga" sygnalizujący stan, w jakim urządzenie jest aktualnie w tym procesie;
 • Sygnał "Cartridge", ostrzegający o występowaniu problemów, na przykład niedobór małego tuszu.

Dodatkowe właściwości drukarki

Model urządzenia wielofunkcyjnego InkAdvantage 1515, którego zadaniem jest druk kolorowy, lekki i waży 3,6 kg. W czarnym kasecie jest tusz pigmentowy. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest uzyskanie do 360 stron A4 z nadrukami wysokiej jakości, które dzięki swojej wodoodporności nie są gorsze od tych, które powstają dzięki drukowaniu laserowemu.

Drukarka posiada dwie niezależne głowice drukujące. Dzięki nim urządzenie wielofunkcyjne działa w trybie czarno-białym (monochromatycznym) lub w trybie kolorowym bez drugiego zasobnika. Oznacza to, że jeśli nie wykonasz drukowania w kolorze, możesz wykonać tylko jedno monochromatyczne.

Urządzenie wielofunkcyjne umożliwia także tworzenie kopii w trybie offline, bez podłączania drukarki atramentowej do komputera.

Moc pobierana przez urządzenie wynosi 10 W.

Wady

 • Małe pojemniki na wydajność i ładowanie papieru.
 • Powolne wykonanie prac kopiowania i drukowania.
 • Niska jakość wydruku zdjęć.
 • Mała liczba kopii, które można usunąć jednocześnie.

Teraz wiesz, jakie są specyfikacje i zalety HP Deskjet Ink Advantage 1515 MFP do użytku domowego lub do użytku w małym biurze. Opinie wskazują, że ta drukarka jest idealnym wyborem dla tych, którzy zamierzają go używać w trybie oszczędzania (taca wyjściowa zawiera tylko 30 stron), ponieważ zapewnia wystarczająco wysoką jakość przy niskich kosztach i jest dość tania.