503 Shares 4846 views

„Omez” lub „Omeprazol” – co jest lepsze? Co wyróżnia „Omez” z „omeprazol”

Z chorobami żołądka w ostatnich latach coraz więcej osób cierpi. Lekarze zawsze mówią o żywieniu i produktów niebezpiecznych, ale pacjenci nie stają się mniej. Leki stosowane w leczeniu medycznym dużo. Będziemy patrzeć na dwóch z nich i poszukać odpowiedzi na pytanie: „Omez” lub „omeprazolu” – co jest lepsze „, co oznacza bezpieczniejszy i ma mniej skutków ubocznych?


„Omez” i „Omeprazol” – co to jest?

Celem nazwy leku – supresja produkcji dławików żołądka kwasu solnego. Dlaczego musimy to tłumienie? Kwas solny jest wystarczająco agresywny. Gdy historią – zapalenie żołądka lub wrzód żołądka, kwas podrażniają niewyleczone rany błony śluzowej. Jeśli jego produkcja, aby zatrzymać się na chwilę, powłoka dostanie szansę odzyskania. Zabieg ten stał się możliwy z badania leków, inhibitory pompy protonowej, które zawierają „Omez” lub „omeprazol”. Co lepiej pomóc zrozumieć artykuł. Mamy również krótko opisać wskazania i przeciwwskazania, różnych leków.

Kapsułki „Omez” i tabletki „Omeprazol” – od czego?

Niestety, zapalenie żołądka i wrzody żołądka stały się powszechne. Przyczyny tych chorób czają się w niezrównoważonego żywienia teraz iw resztkami „soyuzovskih” standardów żywienia, gdy dzieci od jednego do trzech miesięcy, zaczęły wkraczać do przynęty soków i zbóż nie zrobił dla ich wieku. Następnie żołądki dzieci do radzenia sobie z nadmiernym stresem, ale nie zostawić tak po prostu. Mamy całą generację żołądka z różnej etiologii.

Zapotrzebowanie na leki, które leczą tych chorób jest wysoki, ale wniosek nie był gorszy od niego.

„Omez” lub „Omeprazol” – co jest lepsze, trudno jest odpowiedzieć, ponieważ są to dwa powiązane lek przeznaczony do leczenia stanów zapalnych przewodu pokarmowego. Mają wspólne wskazania do stosowania są bardzo podobne i skutki uboczne. Leki tego z jedną substancją czynną, lecz znaczącą różnicą w obecności środków pomocniczych.

„Omeprazol”

Jest to lek, który zakłóca jego działanie w procesie metabolizmu i reguluje produkcję kwasu solnego. Substancja czynna działa omeprazol w ilości 20 mg.

Wskazania do stosowania:

 • chorobę wrzodową żołądka;
 • wrzód dwunastnicy;
 • choroba wrzodowa;
 • zapalenie żołądka z normalnej i wysokiej kwasowości;
 • zespołu Zollingera-Ellisona (wrzód w połączeniu z łagodnych guzów trzustki).

"Omez". Krótko o leku

„Omez” – lek, który wpływa na pracę pompy protonowej. Składnik aktywny – omeprazol 20 mg kapsułka oraz substancje pomocnicze. Składniki leku w granulkach są odporne na działanie kwasów. Oznacza to, że lek rozpuszcza się i zaczyna działać w jelitach, a nie w żołądku, co zwiększa jego działanie. Stosować leku w przypadkach opisanych powyżej. Ale oprócz nazwy efektu, biorąc „omez” również znacząco obniża kwasowość żołądka, łagodzi zgagę. Lek działa około 24 godzin, w skomplikowanych przypadkach nie są wystarczająco otrzymują jedną kapsułkę dziennie. Skutecznym lekiem w walce z bakterii Helicobacter pylori. Lek jest przeciwwskazany w okresie ciąży i laktacji procesu, z kilkoma wyjątkami, leczenie swoich dzieci w wieku poniżej 12 lat nie jest dozwolone.

„Omez” i „Omeprazol”: różnica

W 1989 roku szwedzka firma farmaceutyczna Astra została wydana prepraty „Losek”. Stał się pierwszym praktycznym narzędziem, inhibitor pompy protonowej. Pomimo wysokiej ceny, lek szybko wykupione. Wielu producentów farmaceutyków poszły już utartego szlaku i wydał ich analogów. – „Helol”, „omeprazol”, „Omez”, „Omitoks” itd Teraz leki te są nazywane w języku angielskim termin „rodzajowe”.

Co to generic drug? Ta nazwa pochodzi z języka angielskiego i jest tłumaczone dosłownie jako „rodzajowe, General”. To słowo jest nazywany leki – analogi aktywów patentowych, których efekt został sprawdzony i przetestowany. Pozwolenie takich funduszy jest ważny przez określony czas, a po jej wygaśnięciu, wiele firm farmaceutycznych zaczynają produkować swoje leki w najbardziej podobnej nazwie z dodawaniem / odejmowaniem liter lub cyfr. To jest rodzajowy. Teraz ustaw ich rynek farmaceutyczny.

Całkowita substancja lecznicza – omeprazol. „Omez” i „omeprazol” – różnica między lekami w cenie i dodatkowe substancje pomocnicze.

Tak więc, „Omez” jest nazwą rodzajową „Loseka” i „Omeprazol” – rodzajowy „omez”.

Co wyróżnia „Omez” z „omeprazolu”? Pierwszy lek produkowany w Indiach, drugi – w Rosji. „Omeprazol” jest aktywnym składnikiem w maksymalnym stopniu, natomiast „Omez” – lek, który zawiera omeprazol i pomocnicze łagodzące skutki uboczne i postrzeganie pomocy leków.

Recenzja o „omez”

Co wybrać – „Omez” lub „omeprazol”? Opinie pomogą zrozumieć. „Omez” dość długi czas był flagowym rynku leków w leczeniu zapalenia żołądka. Niestety, choroba ta ma wiele, więc żądać leki. Według niezależnego badania przeprowadzonego wśród sieci społecznych w obiekcie hosta, można stwierdzić, że jest ona skuteczna. Rezultatem jest niemal zawsze. Kolejna rzecz – skutki uboczne. Lista jest dość duży, ale jeśli trzeba wypić lek, który zaburza metabolizm w poważnym poziomie, bez skutków ubocznych nie może zrobić. Jako środek przyczynia się do odzyskania z błoną śluzową żołądka, osłaniając objawów i bólu w chorobach przewodu żołądkowo-jelitowego „Omez” działa jak u pacjentów.

Recenzje „omeprazol”

Na takim preparacie jako „omeprazolu”, nie znane każdemu. Często pacjenci z gastroenterologa powrócić z receptą do „Omez”. Ale nie tylko winy lekarzy w zmowie z firmami farmaceutycznymi, cena „omez” okazała się jego składniki nie są w „omeprazol”. Przez wszystkich pacjentów wywiad, większość zauważyć skuteczność leku. Ale są skargi dotyczące działań niepożądanych, takich jak:

 • nudności;
 • uczucie ciężkości i dyskomfortu;
 • suchość w ustach i smaku zmienia się w;
 • biegunka lub zaparcie.

Były też negatywne skutki, jeśli chodzi o ogólne samopoczucie:

 • ociężałość w mięśniach;
 • zawroty głowy;
 • bezsenność lub stałe pragnienie snu;
 • depresja;
 • wahania nastroju;
 • zaburzenia widzenia, mogą być negatywne procesy długoterminowe.

Lek jest przeciwwskazany w okresie ciąży i laktacji. U dzieci, stosowanie jest dopuszczalne jedynie w przypadku zespołu Zollingera-Ellisona. Trzeba powiedzieć, że te działania niepożądane zostały przedstawione w „omez” instrukcji, ale w rzeczywistości są mniej wyraźne. Być może spowodowane jest to czystość vyshey leku i procesów produkcyjnych.

Konkludując

Trudno powiedzieć, na rzecz której należy dokonać wyboru „Omez” lub „omeprazol” – co jest lepsze, pytanie jest dość skomplikowana. Leki i ich generyczne współistnieć przez długi czas. Ktoś zauważy różnicę w cenie, ale ktoś dużo i różne efekty leków na zdrowie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem z wyboru – jest skonsultować się ze specjalistą. Nasz artykuł ma na celu zapoznanie się z narkotykami, ale nie w celu ich pacjentów. Tutaj można zadać pytanie: „Tabletki” omeprazol „od tego, co” można przeczytać krótki opis i farmakokinetyki. Ale wyznaczyć takie poważne przygotowania (jak zresztą każda inna) powinna być lekarzem. Zadbaj o swoje zdrowie, nie samoleczenia.