247 Shares 7192 views

Top Zasilacze SFX: Cechy i opinie

Składanie komputera zawsze uczył nas traktować każdy szczegół ostrożnie i uważnie. Kupujący płacą dużo czasu wyborze karty graficznej, procesora, płyty głównej, ale są często instalowane w niskiej jakości systemem chłodzenia lub złym zasilaniem. Te substancje pomocnicze są równie ważne dla systemu, ponieważ obsługują one swoje funkcje życiowe.

gatunek

Zasilacz jest reprezentowana w szerokiej gamie. Producentów na rynku całkiem jak w modelach i formatów. Nie ma informacji, że w historii PC został zaprojektowany około 6 formatów PD. Teraz, oczywiście, wśród nich wyróżnia się najbardziej jazdę, takie jak ATX, które są zainstalowane w standardowym przypadku tej samej wielkości i parametrów urządzenia spełniają wymagane parametry ATX.

Oprócz standardu, które mają swoje własne gatunki, są kompaktowe modele. Co ciekawe, jeśli znane formaty nie zmieniają swojego rozmiaru przez dziesięciolecia (format model PD AT wzrośnie w każdym nowoczesnym budynku), kompaktowe modele mają sposób, aby stać się jak mają teraz.

mały

SFX PSU odnosi się do pierwszych modeli, które zostały zaklasyfikowane jako zwarta. Ten rodzaj jest bezpośrednio 5 różne modyfikacje. Wśród nich są modele o niskim profilu, który ma szerokość 100 mm i wysokość 50 lub 63 mm. Konfiguracje te nazwano PD, które charakteryzują ich wielkości wentylatora (40 i 60 mm). Modele te nie wymagają chłodzenia, nie nadają się jako alternatywne chłodnicy. Wentylator w tym przypadku radzić sobie tylko samego zasilacza, która jest.

Jeżeli użytkownik był wymagany wykonania z potężnego elementu chłodzącego, został zaproponowany dla tej pary. Pierwszy wentylator przeznaczony lokalizację na górnej pokrywie. Różnica tych dwóch modeli było w wymiarach 100 mm szerokości i 125 mm głębokości na pierwszej opcji, a druga – wręcz przeciwnie. Konstrukcja zakłada, że wentylator będzie wyglądać spod pokrywy 17 mm, a więc wysokość bloku staje się nieco więcej.

Jest jeszcze inna odmiana SFX. Zasilacz jest nazywany PS3. W ogóle, to jest bardzo podobne do ATX-konfiguracji, ale nieco skrócić. Najczęściej ta opcja jest kupić za przypadkach micro-ATX.

ogromny wybór

Jak się okazało, zasilacz SFX faktor o mocy 300 watów – bardzo popularne na rynku. Większość z tych modeli zostały wydane w latach 2012-2013. Wśród nich znajduje się ciekawy wzór, który przyciąga uwagę odbiorców i stały się popularne. Wśród najbardziej popularnych Warto zauważyć, Silverstone, Seasonic, FSP, Winsis i innych. Będziemy patrzeć na najbardziej udanych modyfikacji.

wariant standardowy

Zasilacz SilverStone SST-ST30SF nie jest zwykle jeden. Niektóre parametry wskazują model podobieństwo ATX-rozwiązań. Urządzenie zapakowane jest dobrze. Przed nami – gęsta czarna skrzynka z matowej powierzchni. Na górze dużo elementów graficznych, które pomagają nam poznać trochę o modelu i jego parametrów. Natychmiast tam jest obraz BP oraz wskazanie jego mocy. Co ciekawe, jest to jeden z niewielu modeli, które pojawiły się w oknie, zazwyczaj eksperci dały czystą OEM (czyli były zapakowane w torbie).

Pudełko jest łatwo otworzyć, a wewnątrz można znaleźć samego produktu, zapakowane w folię polietylenową, kabel zasilania, więzi z tworzywa sztucznego, specjalna rama do montażu zasilacza do większej obudowy złącza, jak również instrukcje.

etniczność SilverStone

Projekt niczym niezwykłym nie różni się i to dość typowe dla SFX. rozmiar bloku było właściwe pożywienie – 125h100h63 mm. Masa urządzenia – prawie 900 gramów. BP obudowa czarny, który wygląda bardziej atrakcyjne niż w przypadku modeli niemalowane.

Umieszczony na końcu naklejki z parametrami urządzenia. Następnie określ wszystko w najdrobniejszych szczegółach, aż do numeru seryjnego, kodu kreskowego i innych informacji poufnych. Producent wskazuje parametry zasilania, maksymalne napięcie, natężenie prądu.

Na drugim końcu jest krata, przez którą można zobaczyć w środku. Jest też przycisk wyłączania zasilania oraz złącze zasilania. Z drugiej strony widocznej kratki pokrywającej wentylator, który przy okazji jest też czarny. Spośród wszystkich modeli, opcja ta wygląda stylowy i atrakcyjny. Zdejmowana pokrywa sama. Wentylator ma wymiary 80h20 mm. Średnia średnica mechanizmu z dziewięciu łopatek wynosi 70 mm.

szczegóły SilverStone

Wszystkie kable w zestawie dostarczany z osłoną z tworzywa sztucznego. wtyki zasilające ATX płyty głównej, który jest chyba najbardziej uniwersalna opcja dla każdego systemu zbiórki. Długość kabla 31 cm. Mówiąc o jego wielkości jest trudne, jako jeden będzie za mało, a inni pozostają niezadowoleni. Przewód zasilający wyposażony w gniazdo procesora i długości 410 mm.

Istnieje również możliwość podłączenia do karty graficznej za pomocą kabla PCI-E. Jej obecność, oczywiście, nie pokazuje hojność producenta, ale ta opcja nie jest reprezentowana w każdym modelu. Dlatego też ta funkcja jest, oczywiście, jest to plus urządzenie.

Interesujące jest to, że przewody i złącza można znaleźć takie jak SATA i Molex. Są wszystkie zapomniane złącze napędu dyskietek na dysku. W rezultacie, główną zaletą tego modelu można słusznie nazywane przybliżone cechy, parametry i obecność dołączonego postaci zasilacza ATX.

Recenzje Silverstone

Opinie są często pozostawiane nie tylko użytkowników, ale również ekspertów, którzy testują. Tak więc, przede wszystkim, jak wiarygodny pakiet z jakością druku. Byliśmy zadowoleni z urządzeń, które nawet jeśli nie chwalono za hojność, ale tam jest wszystko, czego potrzebujesz.

Możemy zauważyć obecność pary złącz PCI-E i formacie procesora. Badania wykazały, że przy obciążeniu 250 W, blok stabilnie i nie powoduje przerwania. Członkowie zauważyć niski poziom hałasu i ogólnie dobrym wskaźnikiem efektywności, szczególnie wtedy, gdy system nie działa na pełnych obrotach. Pytania pozostały tylko do stabilizacji układu, który był nieco niedokończone.

niezwykły

Innym dobrym przykładem była moc Format bloku SFX Seasonic SS-300SFD. Ogólnie rzecz biorąc, model wygląda normalnie, ale jeśli przyjrzeć się bliżej, można zauważyć pewne cechy. Tak więc, można dostrzec wentylatora interesujący położenie, które znajduje się nieco powyżej powierzchni, umieszczony w oddzielnej komorze.

Jak pokazuje praktyka, ten układ nie można zaliczyć do udanych, jak sama Format ma różne wymiary. Model ten waży ponad kilogram i mierzy 125h100h76 mm. Na korpusie znajduje się specjalny przycisk power-off.

wewnątrz wentylator był podobne wymiary do poprzedniego modelu. Średnia średnica wynosi 72 mm. Ostrze to mniej niż dwa. Zmieniłem trochę i ich kształt. Korpus niepomalowane i wygląda standardowo w kolorze szarym.

szczegóły Seasonic

Jak zwykle, powłoka jest etykieta, która daje nam do zrozumienia podstawowych parametrów tego modelu SFX. Zasilacze otrzymanych podzielona przez linię 12 B. Według jednego natężeniu prądu nie przekracza 14,5 A, a w drugim – 8 A. Wynik 22.5 A, oraz pod względem zdolności – 270 watów. Pomimo faktu, że model odnosi się do zasilacza z 300W i wskaźniki podają tylko 270 W, wartość ta może być uznany za pozytywny, jak to określono w specyfikacji, aw ogóle, to maksymalna jest ważna.

Dołączone kable są dostępne dla zasilania płyty głównej, które również pochodzą ze złączem ATX Mainboard. Długość przewodu w tym przypadku wynosiła 32 cm. make-up z procesorem, w przeciwieństwie do poprzedniego przykładu wykonania, dostępny jest tylko jeden kabel o długości 32 cm. Ogólnym rozwiązaniem jest mało skuteczne, ponieważ niektóre obecne modele mogą odmówić rozpocząć z takim połączeniem.

Wśród pozostałych sznury widać złącza Molex, co było dwa razy więcej niż w poprzednim modelu, a także mieć kilka złączy dla napędu dyskietek. Długość tych przewodów około 650 mm. Ale tylko dwa złącza SATA, które pozwalają nie wpływa na wydajność może mieć negatywny wpływ na zmienność użytkownika.

Recenzje Seasonic

Model ten był wyraźnie gorszy niż poprzedni. Oznacza to, i sprzęt, a parametry i testowania. Od dodatniej jest dostarczenie stabilnej pracy przy obciążeniu 250 W, ciszy przy niskiej mocy, a także dobrym wskaźnikiem efektywności przy wartościach 150-200 watów.

Następny rozpocząć zalety tego produktu. Wszelkie pytania do stabilizacji systemu przy maksymalnym obciążeniu, wydajność spada znacząco. Niewielka ilość SATA jest również trudno nazwać plusem. Przy pełnej prędkości. System zaczyna głośno i wyraźnie „wybrzuszenie” kosztem pokrywie wentylatora może odegrać okrutny żart z użytkownikami, którzy nie biorą pod uwagę ten czynnik.

typowy

W tym przeglądzie tych opcji nie kończą. Oto kolejny PSU 300W SFX. PowerMan IP S300BN1-0 znaleźć najbardziej typowy i klasyczny reprezentatywny model formacie PD. Na zewnątrz tego standardu produktu, tylko z tym, co może trochę więcej pracy projektantów – od kratki wentylatora, a następnie wygląda naprawdę bardzo proste.

W odróżnieniu od poprzedniego modelu, wentylator ma specjalną kieszeń, która górowała nad ciałem. Odpowiadają standardowych wymiarach 125h100h63 mm. Waga – prawie 900 gramów. Co ciekawe, nie ma przycisku, aby wyłączyć zasilanie, w jego miejscu znajduje się regulator napięcia.

wewnątrz wentylator nadal 80 mm, który stał się standardem, choć nie certyfikowane dla tej obudowie.

szczegóły PowerMan

Ten zasilacz SFX wyposażony jest także naklejki z wszystkich opcji. Łączny limit na moc wynosiła 125 watów. Wszystkie potrzebne kable są na miejscu, w tym płyty głównej i procesora. Złącza dla urządzeń peryferyjnych bit: parę SATA i Molex i jeden dla napędu. Główną wadą tego modelu był brak certyfikatu 80 Plus, który jest znacznie mniej atrakcyjny w oczach kupującego.

Recenzje PowerMan

Ten zasilacz jest 300W SFX przeszły test, który wskazany tylko kilka zalet, wśród których – dobry poziom wydajności i wreszcie porządny stabilizujących system pracy. Ale dane realnej władzy są nieco rozczarowani, stwierdzono, że produkt nie działa stabilnie przy 250 watach, stwarza dużo hałasu, ma tylko dwa złącza SATA i pozbawiony połączenia zasilania karty graficznej.

potężny

Powyższe modele Trio – to najłatwiejsza opcja dla przeciętnego systemu. Jeśli użytkownik chce zebrać potężną i pracowity PC, trzeba patrzeć bardziej wydajne zasilacze do komputerów. SFX – jeśli nie najbardziej popularnych form factor, ale także posiada w swoim arsenale, model 500 i 600 watów.

Tak, kilka lat temu na rynku pojawiły się doskonałą modelu Chieftec SFX-500GD-C. Nie możemy ignorować pakiet, który wygląda stylowe, piękne i jednocześnie ścisły. Wszystko odbywa się w czarnym i złotym kolorze. Przód przedstawia zasilacz, a także w celu określenia modelu. Bardziej rozbudowany parametr informacje przechowywane w tylnej części pudełka.

Zasilacz Chieftec 500W SFX od firm wyposażonych w ogóle jest to możliwe. Tu i odpinane kable, przewody sieciowe, instrukcja obsługi, wkręty montażowe. Są to kable ze złączami na płycie głównej, płyta główna, procesor, karta graficzna, a dyski SATA i IDE.

Opcja ta jest idealna dla tych, którzy chcą zbierać malutkie ale potężny system. Pomimo nadmuchanego poziomie hałasu, 80 PLUS Gold certyfikacji, istnieje całe uzasadnione. Wewnątrz zmieścić duży wentylator 12 cm. W ogóle, zasilacz SFX pozwala wydać 480 watów, co wystarcza dla systemów gier z możliwością podkręcania.

silny

Cóż, nie wspominając już o modelu 600 W od firmy, która przyjrzeliśmy się na początku. SilverStone SX600-G jest również certyfikat 80 Plus Gold. Sprzedawane w bardzo efektownym opakowaniu, z elementami ognia na czarnym tle. Oprócz niezbędnych kabli w skrzynce umieszczone różne broszury, instrukcje, Euro-kablowych, 4 śruby i adaptera ramka przypadku ATX.

Zasilacz z firmy SilverStone SFX 600W wygląda dobrze, ma czarne kolorową obudowę i znormalizowanych wymiarach. Pomimo niewielkich rozmiarów, waga prawie pół kilograma. A wentylator, w przeciwieństwie do poprzedniego wzoru, zredukowana do wielkości 80 mm.

Zdaniem ekspertów, zasilacz SFX może być słusznie uważane za najbardziej idealny do montażu potężnego systemu. To nie ma rywali, oprócz tego, że „brat” w sklepie przy 700 watach, ale ze zwiększonych wymiarach. To samo BM jest bierny, który jest zastąpiony przez aktywny po ogrzewaniu powyżej 45 stopni.

Model ten jest wykonany z materiału o wysokiej jakości, to jest o dużej mocy, stabilność napięcia i jest wyposażone we wszystkie niezbędne kable. Jedyną rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę – to jest długość przewodów, które nie mogą być na tyle jeśli urządzenie jest zainstalowane w standardowej obudowie.