217 Shares 6278 views

Niesamowita roślina – Monstera. Wpływ na ludzi, tylko w pozytywnym

Fani dużych roślin doniczkowych naprawdę podoba Monstera. Jest uważany za największy ozdobnych roślin z rodziny Araceae. Przy dobrej pielęgnacji roślin mogą osiągać długość ponad 6 metrów. W tym przypadku, będzie musiała przywiązać go do dowolnego złamany. Liście są w kształcie serca, a tylko szczelin o różnych wielkościach i po bokach. Na dnie beczki powstają w każdym liściu korzeniami. W żadnym wypadku nie powinny być cięte, to lepiej, aby wysłać je do garnka, a następnie root. Z ich pomocą roślina jest podłączony do źródła zasilania i wsparcia.


monstera kwitnie rzadko, ale wygląda bardzo ładnie. Jej kwiaty przypominają kwiatostan SPATHIPHYLLUM. Mogą również pojawić się owoce smakują jak ananas. Jej inna nazwa – beksa. W zły, deszczowa pogoda, z jego liści może kapać woda. Według tej rośliny można łatwo przewidzieć pogodę. Przy wysokiej wilgotności bocznych żył liści, w którym organy, takie jak ginatody, kapanie płynu. I wtedy wydaje się, że Monstera płacze.

O tym kwiatem jest legendarna. W 18 wieku był uważany za potwora (stąd nazwa), aby zabić ludzi, którzy je z ich otoczonych liśćmi i wysysa krew. Oczywiście, nie ma żadnych dowodów na to. Wiele osób uważa, że nazwa tego kwiatu pochodzi od łacińskiego „monstrosus”, co oznacza „amazing”. I o co Monstera wpływ na osobę ma, i twierdzą, do dnia dzisiejszego. Niektórzy uważają, że negatywnie wpływa na zdrowie, psuje relacje rodzinne, wysysając energię od publiczności z jej ludzi. Wiele złych można usłyszeć o tym zakładzie, ale znowu nie ma dowodów na to, co zostało powiedziane powyżej.

Można dowiedzieć się, dla siebie, co ma wpływ na ludzi Monstera. Umieścić go w domu – i upewnij się, że nie ma nic złego z nim. Jest nie do pomyślenia, że takie bezpretensjonalne rośliny rosnące w pomieszczeniach, jak monstera może być trudne dla kogoś innego działania. Po tym wszystkim, wszystkie rośliny, niezależnie od nazwy, mają bardzo dobry wpływ na człowieka.

Przejdźmy teraz do meritum tego wspaniałego kwiatu. Wśród Jego zaletą ulepszonej pomieszczenia i wypełniając je w tlen i ozon. Nie wszystkie rośliny mogą się pochwalić, że pochłaniają one bezbarwnym gazem, takie jak formaldehyd i doskonale nawilżają powietrze. Jeśli zagrożona układu nerwowego, albo cierpi na bóle głowy, coś w domu jest koniecznością Monstera. Wpływ na ludzi, daje tylko pozytywne, może nawet pomóc zaburzenia rytmu serca.

Umieścić garnek z tego kwiatu lepiej tam, gdzie jest mało światła, w przeciwnym razie zostanie liście żółkną i usychają. Ale bezpośrednie światło słoneczne nie może się ostać. Monstera uwielbia ziemi w doniczce była zawsze mokre, zwłaszcza w okresie letnim. Ale woda z miski to zawsze lepiej wlać. Aby liście są zawsze zielone, rośliny powinny być trzymane z dala od urządzeń grzewczych. Powinny być regularnie spryskiwane i oczyszczone z kwiatem. Nie zapomnij nakarmić i przeszczepić je od czasu do czasu. Dorosły Monstera potrzebuje przeszczepu co najmniej 1 raz w ciągu 2 lat.

Jeśli użytkownik zdecyduje się posadzić w domu, ten wspaniały kwiat, nie należy wierzyć w przesądy, że Monstera wpływ na dana osoba ma złe. To jest bardzo głupie – ich problemy obwiniają roślinę.