432 Shares 8386 views

Szisza – co to jest? Gdzie shisha?

Szisza – co to jest? Ten specjalny rurowy z filtrem. Wiadomo, że palenie fajki jest najbardziej przyjazny sposób, ponieważ tytoń nie jest specjalną żywicą, a niewielka ilość nikotyny sprawia, że bardzo łatwo. Uważa się, że palenie fajki może wynosić do 4 razy w tygodniu, bez szkody dla zdrowia. W niektórych krajach, nawet małe dzieci mogą palić różne mieszaniny.


Skąd on się do nas? Generalnie, fajki – co to jest? Istnieje wiele teorii na temat pochodzenia tego urządzenia do palenia. Rozważmy główne z nich.

Europejska wersja pochodzenia

Naukowcy twierdzą, że pochodzenie tego urządzenia do palenia bierze początek w Europie.

Szisza – co to jest? Kiedy zaczął używać? Szisza był obowiązkową częścią obiadu lub rozmowa biznesu. Zaproponować mu dym wyraził zaufanie i szacunek dla gościa. Fajki składa się z kilku oddzielnych elementów. Rzemieślników się je z kryształu, porcelany i srebra. Niektóre z próbek wykonywano ręcznie malowane. hookahs konstrukcyjne, składające się ze szkła, zostały wykonane z początku 21 wieku. Węże były najczęściej wykonane ze skóry lub silikonu.

Indyjska wersja pochodzenia

Według jednej z wersji, Szisza pojawił się w Indiach i rozprzestrzenił się w wielu krajach Afryki i Bliskiego Wschodu. Nazwy są różne, istnieje około 50 sztuk.

Początkowo Indianie go do znieczulenia, w związku z tym, zamiast mieszaniny dodano palenia haszyszu. W tych dniach, Szisza wyglądał trochę inaczej, miał okrągły kształt i jest wykonana z orzechów kokosowych.

Hookah urządzenie

W dzisiejszych czasach, fajki wodne różnią się od tych, które były popularne na początku ich powstania, ale zasada pozostaje taka sama palenia. Szisza – co to jest? Jakiego typu jest to dzisiaj? Elementy składowe tego urządzenia – bańki rury płynu z ustnikiem, w kopalni i miska do tytoniu. jest wykonana ze szkła, stali i materiału silikonowego.

Typy kalianu

Bardzo popularne dzisiaj cieszyć się tradycyjne fajki wodne – Egyptian i indyjskiej. Pojawienie się tego urządzenia jest bardzo atrakcyjny i dobrze uzupełnia każde wnętrze. Są one wykonane z pomocą nowoczesnych materiałów wysokiej jakości. Nowoczesne hookahs mają więcej funkcji i są wygodniejsze w użyciu. Są to prace autorskie, które są wykonane ręcznie za pomocą specjalnej konstrukcji.

Płyn do fajki

Woda jest najczęstszym rodzajem płynu. Ponadto, można palić fajki w soku, który ma wybrać temat smaków tytoniowych. Innym sposobem – zielona herbata, to jest dobrze relaksuje i daje szczególny smak. Można użyć dodawanie alkoholu, ale ta zasada sprzeczności z tak zwaną filozofię fajki i może niekorzystnie wpływać na zdrowie. Jednak wybór jest bardzo różnorodna, każdy może wybrać coś do gustu.

form tytoniu

Często wykorzystywane są 3 rodzaje mieszanek tytoniowych:

 • Tombak – czystego tytoniu bez zanieczyszczeń.
 • Zhurak – Tytoń z dodatkiem olejków aromatycznych i owoców.
 • Moissy – mieszanka tytoniu z miodem i gliceryny. Tytoń jest podobna do dżem z różnych smaków.

Przy wyborze tytoniu należy zwrócić uwagę na cechy pakietu. To nie powinno ulec uszkodzeniu, ponieważ wpływa na walory smakowe i palenia. Otworzył opakowanie należy przechowywać w lodówce w zamkniętej formie, tak, że w tym dłużej zachowują swoje właściwości smakowe. zapach tytoniu jest do ciebie, wybór jest w tym przypadku bardzo wysokie.

Etykieta z palenia fajki wodnej

Na Wschodzie Szisza palenia – prawdziwą filozofię. Zrelaksowany umysł i ciało, spokój, cisza i spokój – to główne warunki, że proces ten przyniesie Ci prawdziwą przyjemność. W zależności od tego, czy palić w domu lub w barze, w monoterapii lub w dobrym towarzystwie, trzeba zająć stanowisko, które jest najbardziej pod względem wygody, zgodnie z niniejszą procedurą i swojej kondycji.

Etykieta palenia:

 • Szisza powinny być na podłodze lub na niskim stoliku.
 • Nie dać innym ustnik rąk.
 • Konieczne jest, aby używać tylko specjalnego tytoniu.
 • Nie nakładać, a nie krytykować innych palenia. Każdy pali jak lubi.
 • Zalecane palenie fajki z pełnym żołądkiem, w wygodnej pozycji.
 • Po palenia fajki jest owinięty wokół rury.

Pielęgnacja Szisza

Po palenia, powinna natychmiast odrzucić napełniania kubka i wlać zużytą wodę. Szisza mycie, dobre przetrzeć kolbę. Z pomocą szczotki należy oczyścić, który przechodzi przez fajki. Po umyciu trzeba wytrzeć suchą Calabash, aby zwiększyć jego trwałość. Trzymaj go, aby lepiej zrozumieć, lub po prostu zdjąć wąż.

dym fajki

Najpierw trzeba zrozumieć zasadę jak zrobić fajki. Będzie to wyjaśnić, jakie czynniki zależy od gęstości i ilości dymu.

W celu palić fajki było gęste i bogate, trzeba przestrzegać kilku zasad:

 • Tytoń w misce powinien być dobrze ocieplony, ale nie spalone. Im bardziej kopalni – tym lepiej dym.
 • Kopalnia nie powinna obniżyć się do kolby na 3 cm.
 • Wiele zależy od średnicy węża. Musi być łatwo zadowalający, czy zachcianki będzie łatwiejsze. Jeżeli w sposób prawidłowy fajki, gęsty dym jest przewidziane.
 • Wybierając wygląd węgla i tytoniu. Węgle lepiej kupić rundę. Są dobrze napędzanych przez dłuższy czas wyłączony. Tytoń jest konieczne również słabo. Aby rozpocząć całkowicie poluzować go i rozwinąć każdy arkusz oddzielnie.
 • W celu dymu były bardziej gęste, powinny być szczelnie owinięty folią i zabezpieczyć puchar.

Jest również możliwe dodawanie lodu lub wody zimnej do kolby, w którym folia tytoniowa pokrycia gęstą warstwę. Pamiętaj, że tytoń nie powinny być suche, doskonały wygląd – jak gęsty dżem.

Część przeznaczona dla palących fajki

Gdzie można palić fajki? Bar, klub – niemal każda instytucja planu zaoferować takie usługi. Szisza palenie jest mniej szkodliwe dla zdrowia niż zwykłe papierosy. W pomieszczeniu, gdzie palenie fajki, przyjemny zapach i relaksującą atmosferę. Wybór mieszanek do palenia zachwyca ogromnym asortymentem. Jest on dostępny w różnych koktajli, które są chętnie daje specjalisty – fajki. Papierosy przewagę w barze lub klub, który spoczywa dużą firmę, można cieszyć się wysokiej jakości fajki przygotowany w rozsądnej cenie.

Miska dla Szisza

Bowl – ważnym elementem fajki. To może wpłynąć na jakość palenia. Dobry kubek powinien odpowiednio dystrybuować temperatury i być odporny na drastyczny spadek stopni.

Są cztery główne rodzaje: ceramiczne, silikon, gliny i metalu.

naturalne materiały, które prowadzą dobrze ciepła są używane do utworzenia ceramicznej miski do fajki. Ale ich jakość jest nieco gorsza od drugiej.

Glina miski niekaralności ciepła z węgli i pochłaniają zapachy tankowanie. Dlatego też należy dokładnie umyć po użyciu. Są one również w kontakcie z przewodem wodnym, ponieważ bardziej intensywny zapach i gęsty dym.

Miski metalowe są rzadko używane do palenia, ponieważ w wysokich temperaturach szybko uruchomić wysoki i można smażyć tytoniu. Mają tę zaletę, między innymi – wytrzymałość i stabilność.

Inny rodzaj – silikonowa miska. Oni po prostu czyste, wygodne w użyciu i dobrze przylegać do fajki. Podczas palenia często można zauważyć smak silikonu, co jest ich wadą.

Możliwe jest również, aby producenci własną miskę konkretnego owocu. Ale ta metoda jest bardzo kosztowne i niepraktyczne.

kupno fajki

Zakres różnorodność pozwala wybrać odpowiednie urządzenie dla każdego smaku i budżetu. Zazwyczaj niski koszt i niskie kalianu z pojedynczej rury. Wybierz urządzenie do palenia na kilka sposobów: na zakupach i przeszukując Internet. Wybierając z Internetu, można znaleźć odpowiednią formę i konstrukcję. Jakość prezentowane produkty i niedrogie.

Ponadto, Szisza, zdjęcie, które można zobaczyć w artykule, i wiele innych opcji odpowiednie na prezent. Takie coś byłoby uzupełniać swój pierwotny środowisko domowe i będzie przydatny w aplikacji.

Szisza Khalil

Szisza „Khalil Mamoun” jest najbardziej znanym przedstawicielem światowej produkcji. Wyróżnia się wysoką jakością wszystkich komponentów. Dzięki nietypowej konstrukcji, jest bardzo trwała i będzie trwać dłużej niż jeden rok. Cast mine gwarantuje trwałość. Te rodzaje palenia fajki wodnej kupują prawdziwych koneserów na całym świecie.

Korzystanie popularna marka ma dużo podróbek.

Jak odróżnić autentyczności fajki:

 • Obraz z kwiatem na statywie.
 • Napis Khalil Mamoon.
 • Obecność wiaderku z lodem.
 • Kopalnia jest dwa do trzech kilogramów powinien ważyć.
 • Wszystkie z wyjątkiem rur, obsady.

Wytwarzanie palenia fajki wodnej

Jeśli zdecydujesz się palić fajki, konieczne jest, aby właściwie przygotować się przed nim. To jest podstawą całego procesu. Zależy od niego, dostaniesz przyjemność palenia, czy nie.

Należy rozpocząć od przygotowania tytoniu. Jeśli jest to trochę mokro, trzeba przezwyciężyć i szczelnie owinięty w suchą szmatką. Następnie można wypełnić tytoń do miski. Zaleca się umieścić 2/3 rozmiar miseczki. Tytoniu nie jest spalany, jest konieczne zastosowanie więcej folii, obracając go do 4 warstw. Zamocowanie folii, niezbędne jest, aby otwory na powietrze.

Po napełnieniu kubka powinien ogrzewać węglem, a następnie umieścić go w środku miski. Aby Szisza dłuższy kurilsya, mogą być ustawione w kręgu małych żar. Teraz można umieścić filiżankę węglem na fajki.

Przed rozdmuchiwania umieścić ustnik do rury, w celu uniknięcia smak metalu. Pierwszy powinna być niewielka dawkę po 5-7 oddechów można całkowicie dymu fajki. Palenie jest możliwe w kęsy i vice versa. W żadnym przypadku nie trzeba krytykować innych i narzucania ich sposoby wędzenia. Każdy ma swoje własne upodobania, a przepisy dotyczące palenia.

Małe wskazówki gotowania Szisza

Gotowanie w domu nie zajmie dużo czasu i nie wymaga specjalnych umiejętności. Jeśli nauczysz się wszystkich powyższych zasad, możliwe jest przygotowanie pachnący i relaksujące Szisza siebie.

Podczas nalewania wody do kolby, można dodać trochę soku z cytryny, dobrze usuwa zanieczyszczenia dymem. Do fajki była miękka, można dodać mleko w proporcji 1: 1. Smak jest nasycony, a palił dużo łatwiejsze.

Na relaksujący shisha mogą być dodawane do cieczy o małej wina w stosunku 1: 3. Ten smak będzie bardziej pachnące i przyjemne, w przypadku braku wina, można skorzystać z winogron lub sok jabłkowy.

Szkodliwie po fajki zdrowie

Wielu twierdzi, szkoda z fajki jest palenie papierosów. Inni twierdzą, że wszystkie szkodliwe substancje czyścić wodą lub innym płynem, a więc palenie jest absolutnie nieszkodliwe. Aby dowiedzieć się, kto ma rację, należy rozważyć następujące opcje indywidualnie:

 • Fajki dym przechodzi przez płyn, oczyszczając w ten sposób i chłodzenia.
 • Przy paleniu papieros tlenia papieru, zawierającą substancje szkodliwe. Podczas palenia fajki nie.
 • Szisza dym nie zawiera metali szkodliwych.
 • W fajki wodnej tlenku węgla w czasie krótszym niż papierosy.

Ale jak wiadomo, jest godzina fajki pali jednego papierosa. Tak, jest to niewątpliwie szkodliwa dla zdrowia. Jeśli palić fajki i rzadko w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, szkoda jest stosunkowo niewielka, ale wciąż jest. Palić, czy nie – Ty decydujesz!