736 Shares 4204 views

Nie dotykaj białych oleandrów!

Amerykanin rzymskokatolicki Janet Fitch szybko zyskał popularność i stał się bestsellerem. Łączyło to miłość i morderczą nienawiść, nastoletnią walkę o niezależność i pragnienie znalezienia przytulnego domu. Tak, tak, było splątane, jak gałęzie krzaka, po którym książka jest nazywana.


Uwaga: trucizna!

Białe oleje (czasami nie białe, ale różowe) nie są rzadkie w podtektach. Luksusowe, z zapraszająco zapachowymi kwiatami, przedstawiciele tej rośliny w "udomowionej" wersji często można znaleźć w pokoju "oaz" wśród fanów flory ozdobnej. Z tymi przystojnymi ludźmi trzeba być czujnym, ponieważ ich sok jest toksyczny, zawiera substancje, które mogą powodować poważne zagrożenia dla zdrowia, a nawet zabić. Glikozydy serca, które są częścią kwiatu, są stosowane w farmakologii, przedawkowanie powoduje zatrzymanie krążenia. Główni bohaterowie powieści Fitch – matka i córka Magnussena – są bardzo podobni, a ich wygląd skandynawski, blond włosy latające na suchym południowym wietrze, jak białe oleandry, są równie piękne i niebezpieczne. Poetess Ingrid sama wzrasta córce Astrid. Pewnego dnia starszy Magnussen był nieostrożny, by zakochać się w złej osobie: porzucił ją, za którą został poważnie ukarany. Białe oleandry służyły jako źródło trucizny, którą Ingrid zatruwała jej zdrajcę Barry'ego. Odkąd aresztowanie jego matki rozpoczęło serię misadventures Astrid.

Aktorki «Constellation»

Na podstawie książki w 2002 roku kręcono film o tym samym tytule. Film "Biały Oleander" zebrał konstelację niezwykłych aktorek. W duecie matka córka świeci z fascynującą zimą Michelle Pfeiffer i jest już na tyle starsza, aby jej rola (gra na 20, ale gra 15-latek), ale przekonującą Alison Lohman. Na początku obrazu są one tak podobne, ale wraz z rozwojem, Astrid uwielbia matkę i cierpi z powodu jej oderwania, stara się "budkać się" i stać się inną – przynajmniej na zewnątrz. Jedna zazdrosna opiekunka dziewczyny Starr zagrała Robin Wright (miłośnicy z Santa Barbara kochali ten aktorkę z roli Kelly), kolejnej matki zastępczej, która chciała być dla rodzimych astridów, ale zakończyła się tragicznie, Claire-Renee Zellweger (jest znana z niej Komiczne role, takie jak Bridget Jones).

W poszukiwaniu siebie

Absolutnie wszystkie dorosłe postaci dramatu kobiecego to rodzaj białej oleander. Starr chce śmierci strzeżonej dziewczyny, Claire sama próbuje zatruwać się z powodu obojętności męża, a Ingrid skończyła już swojego byłego kochanka. Między nimi pędząca niezmierzona dusza Astrid. Ona szuka czułości, spokoju. Ale matka jest za barami, a ona sama jest wrzucona z rodziny do rodziny, jak pies zepsuty. Jak znaleźć się, stać się ponad okolicznościami, nie wpaść w otchłań? Oto historia "Białego Oleandera". Opinie krytyków i widzów były mieszane. Ktoś był rozczarowany adaptacją książki, ktoś znalazł taśmę nudną i długotrwałą – depresyjną. Ale dramat uwięził jej serce w lodowej zbroi Ingrid, za czyny, których płaci niewiele córka, a oczywiście ciernie i ciernie – wszystko, co sama dziewczyna przeszła, nie da się dotknąć.