772 Shares 1144 views

Nokia N8: dane techniczne i opinie

Chociaż Symbian i jest bardzo popularne w niektórych krajach, platforma ta nie jest bardzo dobrze znany nam, jako że pozostaje w tyle swoich konkurentów w użyteczności i funkcjonalności. System operacyjny Symbian 3 to dobra próba skorygowania tych niedociągnięć i N8 Nokia to pierwszy smartphone, który działa na zmodernizowanej OS. Bardzo potrzebne ulepszenia są widoczne na pierwszy rzut oka – uproszczony interfejs dotykowy i ulepszone funkcje multimedialne.

Nokia N8 – charakterystyka urządzeń

N8 to również jeden z najlepszych aparatów w telefonach komórkowych, które są dostępne w sprzedaży dzisiaj i zapewnia dobrą jakość komunikacji i długą żywotność baterii. Mimo to nadal jest daleki od konkurencji w wielu dziedzinach, w tym łatwość użycia, nawigacji i usług zintegrowanych. Wszystko to, w połączeniu z drogim metce – $ 549, nie czyni to masywny gadżet. Pomimo faktu, że Nokia N8 – dobry smartfon, konsumenci coraz częściej wybierają urządzenia z systemem Android lub iPhone.

projekt

Większość Nokia zawsze produkował wysokiej jakości sprzęt i N8 nie jest wyjątkiem. Jak najszybciej zabrać go w ręku, można zauważyć silną i jednocześnie piękne ciało z wkładkami metalowymi oraz wyświetlacz ze szkła. Urządzenie ma następujące wymiary: 4.47 m wysokości i 2,32 cala i 0,51 cala grubości. Jest to dobry rozmiar dla smartphone: jest wystarczająco duży, aby mieć duży ekran, ale szczupły i dosyć łatwo go nosić przy sobie i trzymać w dłoni kompaktowy. Tylny panel jest lekko łukowate komorę, trochę wyróżnić się z dopracowanej konstrukcji, ale nie stwarza uciążliwości.

Nokia N8 Ekran

Przednia część telefonu jest ozdobiony 3,5-calowy AMOLED pojemnościowy ekran dotykowy. O rozdzielczości 640×360 i wsparcia dla 16,7 miliona kolorów, ekran jest jasny i klarowny. Jednak obraz nie wygląda tak ostre jak niektóre z najnowszych smartfonów. W porównaniu z urządzeniami takimi jak HTC EVO 4G i serii Samsung Galaxy S, tekst i zdjęcia nie pojawiają się tak harmonijnie, a piksele są bardziej widoczne. To nie przeszkadza, aby korzystać z telefonu, ale to na pewno zauważy różnicę.

Wyświetlacz oferuje wbudowany akcelerometr oraz wsparcie dla zwiększenia palce kliknięcia. Występ obu funkcji nieco sprzecznych. Czasami odpowiedź może być natychmiastowy, a w innych przypadkach może być niewielkie opóźnienie. Odnosi się to również do funkcjonowania ekranu dotykowego w ogóle. Przewijanie list i panele pulpit nie jest tak gładka, jak kilka innych konkurencyjnych telefonów.

Aby wprowadzić tekst, na ekranie pojawia się klawiatura w trybie pionowym i poziomym, ale opcja QWERTY jest dostępna tylko w orientacji poziomej. Oznacza to, że jeśli chcesz wprowadzić jakiekolwiek wiadomości w trybie pionowym, to trzeba je wpisać na klawiaturze alfanumerycznej.

Inne kontrole

Oprócz ekranu dotykowego, urządzenie ma parę kontroli, które pomogą Ci poruszać się i wykonywać inne funkcje. Jest jeden przycisk pod wyświetlaczem, który przełącza do menu głównego lub do ekranu głównego, jeśli jesteś w innej aplikacji. Po prawej stronie jest rocker głośności, przełącznik blokady i wychwytywanie przycisk aktywacji / kamery.

Co jeszcze ma możliwości Nokia N8? Znajduje się przycisk zasilania, port HDMI oraz gniazdo słuchawkowe 3,5 mm w górnej części urządzenia. Po lewej stronie znajduje się gniazdo dla karty SIM oraz microSD, a także port micro-USB. Z tyłu znajdziesz 12-megapikselowy aparat fotograficzny z ksenonową lampą błyskową. Co ciekawe, w przeciwieństwie do innych telefonów, „Nokia N8» ma wymienną baterię. W ten sposób bateria dla Nokia N8 nie można zastąpić.

kompletność

N8 pochodzi z dobrym zestawem akcesoriów, w tym ładowarka, kabel USB, HDMI, adapter USB On-The-Go, przewodowy zestaw słuchawkowy stereo, i materiału odniesienia. Chociaż adapter Ładowarka posiada międzynarodowy telefon może być wyposażony w urządzenie do ładowania ze złączem micro-USB. N8 jest dostępna w pięciu kolorach: ciemny szary, niebieski, zielony, pomarańczowy, srebrny i biały. Ponadto, jeśli chcesz, możesz odebrać etui do Nokia N8 dowolnym kolorze.

Interfejs użytkownika

Jedną z głównych wad platformy Symbian S60 – jego „biedny” interfejs użytkownika. Ascetyczny wygląd, archaiczne menu i nie jest zbyt łatwa nawigacja – to wszystko przyczyniło się do wielkiego rozczarowania wśród użytkowników. Symbian 3 koryguje szereg niedociągnięć i sprawia N8 mega nowoczesny w porównaniu do poprzedniego smartfona „Nokia”. Niemniej jednak nadal pozostaje w tyle za swoimi konkurentami w wielu funkcji i udogodnień. Aby zmienić coś na urządzeniu, potrzebny jest kod zabezpieczający dla Nokia N8.

Symbian ^ 3 oferuje obecnie jednolity model zarządzania poprzez interfejs użytkownika, dzięki czemu nie trzeba już przejść przez kilka etapów, aby zakończyć proste zadanie lub wyjść z menu. Ten pojedynczy układ sprawi, że telefon łatwiejsze w użyciu, ale wciąż nie ma wystarczająco szybki dostęp do funkcji w aplikacji. Na przykład, aby odpowiedzieć na wiadomość e-mail do Nokia N8, należy najpierw wybrać „Opcje”, a następnie tylko zawrócić. Na Androidzie podobna opcja znajduje się na tej samej stronie e-mail.

pulpit obecnie składa się z trzech paneli, które można dostosować do różnych widżetów, w tym komunikacji, social networking, odtwarzacz muzyki, kontaktów, ulubionych kanałów RSS i tak dalej. Widgety może zapewnić Ci szybki przegląd najnowszych informacji, a jeśli chcesz zobaczyć więcej, można kliknąć na nim uruchomić odrębny wniosek.

Menu główne jest w dużej mierze powtarza wcześniejsze modele, prezentując siatkę aplikacji (można zmienić typ wyświetlacza na liście). Jest fajna funkcja – jeśli długo przytrzymaj klawisz menu w dolnej części ekranu, będzie organizować ikony wszystkich uruchomionych aplikacji. Stamtąd można przewijać listę, aby przełączać się między zadaniami lub zamknąć aplikację.

funkcje

Nokia N8 oferuje funkcje zestawu głośnomówiącego, szybkiego wybierania, połączenia konferencyjne, wybieranie głosowe, tryb wibracji, wiadomości tekstowe i multimedialne w postaci czatu i więcej. książka komórkowy Adres jest ograniczona jedynie wielkością dostępnej pamięci, dodatkowe styki mogą zapewnić tylko kartę SIM. Przewodnik ma osobny element, aby zapisać kilka numerów telefonów, pracy i domu, adresy e-mail, data urodzenia i innych ważnych informacji dla każdego kontaktu. Można również przypisać każdemu kontaktem zdjęcie, identyfikator grupy lub niestandardowy dzwonek, co jest bardzo wygodne dla użytkowników roszczeń.

W przeciwieństwie do urządzeń o innych systemach operacyjnych, Nokia N8 (oryginalna) nie oznacza automatycznie synchronizować informacje z kont e-mail i sieci społecznych. Trzeba korzystać z funkcji takich jak usługi Ovi lub wtyczki iSync, nie jest zbyt wygodne.

N8 jest zgodny z wieloma protokołami e-mail, w tym Exchange, Lotus Notes i POP3 / IMAP oraz oferuje wsparcie dla HTML i folderów. Jednak dostęp do opcji e-mail nie zawsze są łatwe do naśladowania. Na przykład, jeśli chcesz dostać się do swoich folderów, należy kliknąć na zakładkę „Skrzynka odbiorcza” na górze ekranu, a następnie wybierz z listy rozwijanej. To nie jest największy problem, ale wszystko wraca do kwestii użyteczności.

połączenie

Opcje bezprzewodowe są dobrze reprezentowane w Bluetooth 3.0, Wi-Fi (802.11b / g / n), GPS i 3G pięć zespołów wsparcia (WCDMA 850/900/1700/1900/2100). WebKit przeglądarka zintegrowana z N8, jest bardzo godny. Oferuje wsparcie dla Flash Lite 4.0 i wieloma oknami, a strony otworzyć wystarczająco szybko. Nawigacji, jednak sądząc po opiniach użytkowników może być znacznie lepiej. Takie to proste zadanie, jak wprowadzanie nowego adresu internetowego, zaczynając wymagają osobnego menu i wpisując adres URL, a następnie naciśnięcie przycisku „Go”. W rzeczywistości, to nie powinno być tak trudne.

multimedialny

Nokia serii N zawsze była znana ze swoich możliwości multimedialne, a N8 kontynuuje tę tradycję. Symbian 3 zintegrowany odtwarzacz muzyczny pobiera miły bonus w postaci Cover Flow – interfejs aby zobaczyć muzykę. Oferuje on podstawowe funkcje, takie jak odtwarzanie losowe i powtórz trybach, tworzenie list odtwarzania w locie, a także wsparcie dla MP3, WMA, AAC, eAAC, eAAC +, AMR-NB, AMR-WB i. Istnieje również radio FM. Ponieważ akumulator do Nokia N8 jest dość silny, można oglądać filmy i słuchać muzyki całymi godzinami.

kamera

Można powiedzieć, że najlepszą cechą N8 jest jego 12-megapikselowy aparat fotograficzny. Wyposażony w optykę Carl Zeiss, ksenonową lampą błyskową oraz liczne opcje edycji, pozwala na uzyskanie obrazów o doskonałej jakości. W tej części smartfonie znacznie wyprzedza swoich konkurentów. Zdjęcia wykonane tym aparatem, mają jasne i żywe kolory i ostre szczegóły, które nie są widoczne na większości zdjęć wykonanych za pomocą telefonu. Aparat jest również w stanie skutecznie radzić sobie ze strzelaniną w różnych środowiskach – w domu, na zewnątrz, w ruchu (potwierdzają to opinie).

Oprócz fotografii aparat może nagrywać wideo w wysokiej rozdzielczości i wysokiej jakości. W odróżnieniu od innych smartfonów, które oferują nagrywanie HD-Video, N8 tworzy klipy, które są uzyskiwane bez mgły lub żółknięcie. Preset edytor wideo, edytor zdjęć pomoże przycinania wideo lub dodać muzykę i tekst. Uzyskane filmy można udostępniać na ekranie telewizora HDTV za pośrednictwem portu HDMI. Istnieje również aparat fotograficzny VGA przodem, którego można używać do nawiązywania połączeń wideo w aplikacjach takich jak Fring.

dostępnych aplikacji

Inne zintegrowane programy dla Nokia N8 to pakiet Quickoffice aplikację do czytania PDF, Zip Manager, dyktafon, dedykowaną aplikację YouTube, usługi Mapy Ovi (która oferuje darmową nawigację). Ponadto, można znaleźć i pobrać więcej aplikacji z Ovi Store. Katalog sklepu obejmuje około 15 000 pozycji. Oczywiście, jest to bardzo mały wybór w porównaniu z 80 000 aplikacji w Android Market i 250.000 aplikacji w iTunes, ale Nokia zrobiła dobrą robotę aktualizacji interfejsu sklepu. N8 ma 16 GB pamięci wewnętrznej oraz gniazdo rozszerzalności otrzymuje kartę do 32 GB.