886 Shares 2845 views

Nie ma nic bardziej trwałe niż tymczasowy: czy to prawda?

Często jakiś cytat lub znane wyrażenie tkwi w mojej głowie przez długi czas. Ludzie, którzy osiągnęli sukces, zaleca się, aby spisać wszystkie myśli, które przychodzą do głowy, jak również ważne oświadczenia. Pomaga to zachować najważniejszą rzeczą pamiętać, aby powrócić do nagrywania w dowolnym dogodnym czasie.


Powiedzenia sławnych ludzi w ich codziennym życiu

Każda osoba kieruje się w swoim życiu przez pewne kanony. Niektóre z nich zostały zaszczepione rodzice, inni przychodzą z doświadczeniem. Można również wziąć to regułę do wypowiedzi znanych ludzi. Wielu ludzi tak robi. Niektórzy nawet nadziewane tatuaż z ulubionych aforyzmów, aby nigdy nie zapomnieć mądrość zawartą w nich.

Co oznacza wyrażenie „Nie ma nic bardziej trwałe niż tymczasowy”

To powiedzenie jest bardzo popularne wśród wielu ludzi. Co tak naprawdę oznacza? Prawdopodobnie każdy interpretuje go zachowywać się inaczej, ale w każdym przypadku, zabiegi muszą być podobieństwa.

Istotą dictum, że wszystkie stałe zwodnicze. Ponadto, mówiąc, że coś jest stała, tylko my jeszcze raz podkreślić – konsystencja jest w zasadzie niemożliwe.

To przywodzi na myśl stare chińskie przysłowie, które mówi o życiu-rzeka: „przepływów wszystko i wszystko się zmienia” Wydaje się, że w tych słowach kryje się głęboki starożytną mądrość. Uzyskać co najmniej różnych nauk, które mówią, że nie można przywiązać się do osoby lub rzeczy, ponieważ prowadzi do cierpienia. Nawet Antoine de Saint-Exupéry w jego tworzeniu posh „Mały Książę” odnosi się do przyłączenia jako sposób na łzy.

Co jest istotą?

Cała historia ludzkości jest przeniknięte tej prawdy, która jest tak trudne dla ludzi, aby zaakceptować. Dlaczego jest to tak trudne, biorąc pod uwagę? Pomimo wszystkich liryzmu, odpowiedź leży na powierzchni, a to jest dość powszechne. Człowiek kocha przyjemności, jest on zobowiązany do nich i nie chce jego ulubiona zabawka zabrane. Najśmieszniejsze jest to, że bez względu na to, co się dzieje – od bliskiej osoby lub pasji do jedzenia. Aż się może wydawać niegrzeczny, ale to prawda. Jest to bardzo rzadko zdarza się znaleźć ludzi, którzy kochają swoją partnerkę, ale w każdej chwili gotowy do jej puścić. Ale to jest prawdziwy sens.

Trzeba stale pamiętać, że to, co kochasz może zostawić cię w każdej sekundzie. Konieczne jest, aby przyzwyczaić się do myśli, w całości, nie bój się stracić. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć „słońce” w sobie, dlatego ważne jest, aby kochać samotność i dlaczego osoba musi ustalić postrzeganie życia w samotności. Tylko kochający samotność przyjmując i realizując go, możesz otworzyć swoje życie dla kogoś innego. Wystarczy wiedzieć, że na rozstanie nie będzie histeryczny, można kochać naprawdę. Zdając sobie sprawę, że druga osoba ma swój własny sposób, a każdy z nas po prostu patrząc na siebie w rozległym wszechświecie, możemy naprawdę rozwijać.

analogi

Co ciekawe, ale jest to ten sam wyraz można znaleźć w wielu kultur i narodów. Tylko zmienia formę, czyli szaty słowne, ale istota pozostaje ta sama. Fraza „Nie ma nic bardziej trwałe niż tymczasowy”, którego znaczenie staramy się zrozumieć, jak się okazuje, jest mądrość, że jakoś się na ludzi w dużych odległościach od siebie w zupełnie innych warunkach.

Życie – to stała zmiana. Wprowadzenie czegoś w stałości ramy, mamy na myśli, że zakres zostanie naruszony, gdyż w przeciwnym razie jest to niemożliwe. Dlaczego tak smutne śluby wiecznej miłości? Dlaczego tak smutne przysięgi wiecznej przyjaźni? Dlaczego tak smutny, gdy ktoś coś obiecuje wieczne? Czy to dlatego, że droga staje się tylko jaśniejsze – nic na stałe i nie może być.

Najbardziej paradoksalne, że może tylko przedłużyć moment czasowy. Wystarczy zwolnieniu osoby lub sytuacji, można je dostać w wieczności. Mówi się, że cokolwiek chcesz zachować, musi być piaszczysta. Tylko otworzył dłoń, możliwe jest, aby utrzymać piasek w ręku. Jeśli ścisnąć rękę, to wymyka się z piasku przez palce.

Analogi tej wypowiedzi bardzo dużo. Być może tak naprawdę jest sens słów „Nie ma nic bardziej trwałe niż tymczasowy”? Tylko realizując tę prostą i oczywistą rzeczą, można nauczyć się cieszyć się chwilą „teraz”. Niestety do realizacji i akceptacji tej oczywistej prawdy może trwać latami czyjegoś życia.

autorstwo

Znane i powiedział: „Nie ma nic bardziej trwałe niż tymczasowy.” Autor tej wypowiedzi nie jest znana do dziś. Niektórzy przypisują te słowa do robotników sztuki nowoczesnej, ale trudno się fair. Stary wyrażenie jest znana ludzkości od dawna. Niektóre źródła twierdzą, że jej autor był Dzhonatan Svift. Potwierdzone dowody nie istnieje, zatem przyjąć, że jest to prawda, jest to niemożliwe.

Uważa się, że te słowa mogą należeć do Albert Jay Noku. Był pedagogiem, krytyk społeczny i pochodzenie amerykański anarchista-wolnościowy. Źródła podają, że podczas dyskusji Jay Nock wykorzystał znany wyraz. „Nie ma nic bardziej trwałe niż tymczasowy” – kto jest autorem tych słów? Niestety, jest to tajemnicą.

Reasumując, należy stwierdzić, że mimo niejasnego autorstwa notowań, jest popularny do dziś. Najpiękniejszą rzeczą, że jest ona nadal aktualna. Okazuje się, że słowa wypowiedziane wiele lat temu, dziś może mieć moc. Tak lub nie, ale jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek wiedzieć, ale prawda od słów „Nie ma nic bardziej trwałe niż tymczasowy” widzimy na co dzień.