358 Shares 3536 views

Kim są szkodniki jabłek i jak z nimi walczyć

Praktycznie każdy ogrodnik amator jest na swoim miejscu przynajmniej jeden jabłoni. Ale cieszyć się okazuje nie tylko właściciela, ale także dla innych członków naszego globu. W tym artykule zajmiemy się na temat owadów – szkodników, tak często psują żniwa święto, a czasami psują sobie drzewo.


Szkodniki jabłoni, pożerają liście

W pierwszym krasnogallovaya miejsce i zielonych mszyc. Te szkodniki jabłoni posadzone od upadku jąder, z którego wiosną larwy pojawiać, obdarzony przez naturę niesamowity apetyt. Zielone mszyce wolą odłożyć swoje potomstwo na młodych gałązek pobliżu pąków, które zaczynają pożerać noworodka pasożyty. Okazuje się, że biorą cały sok z liści i młodych pędów, które więdną i zwinięcie, zatrzymując ich wzrost.

Takie szkodniki jabłoni, mszyce larwy krasnogallovoy, liść przyklejone do podstawy pod płatka. Pasożyt zasysa wilgoć, a na miejscu jego stada tworzą czerwony guz. Arkusz curl jest dostarczanie do domu dla żeńskiego założyciela który opóźnić żarłoczne potomstwo. Ale to już opanowane, a inne drzewa w ogrodzie, tworząc duże kolonie, zabijając wszystko na swojej drodze soczyste. Takie naloty niszczą drzewa, przestają rosnąć, liście więdną i zwijają. Bez działania, roślina właśnie umiera.

Oczywiście, chętnie jedzą mszyce większych drapieżnych owadów, ale „jeźdźcy” podsazhivayut jej jaja, które niszczą jego potomstwo. Jednak nadzieje na naturalnym czynnikiem nie jest konieczne. drzewa o szczególnych rozwiązaniach do obsługi lepiej na wiosnę. Jeśli mszyce przyjść na wizytę w drzewie lato, jabłko, można nawadniać ekstrakt tytoniowy.

Lubią jeść kwiatów i liści szkodniki jabłoni, takich jak czerwone roztocza i przyssawką. Trwać zbyt boi wlewu tytoniu, ale najpierw trzeba majstrować. Roztocza bardzo szybko opanowali terytorium, czasami na jego liczby liści drzewa wydają się czerwone. Przy pierwszych oznakach jego wygląd powinien obsługiwać koronie preparatów roślinnych z fosforanów lub koloidu siarki. Dobrze nadaje się do zwalczania tego pasożyta z emulsji olejów naturalnych, ale może on być stosowany do trzech razy w roku, aby nie uszkodzić samego drzewa.

Niebezpieczne i takie rodzaje szkodników jabłek jak leafroller molowych, Euproctis chrysorrhoea, Aporia Crataegi, jabłko sawfly, jedwabników Kolchaty wsi. Ta cała drużyna uwielbia jeść młode liście i pędy, więc gryzoni sprężyna jest koniecznością. Opryskiwacza powinny prowadzić aż zarodku i pąków kwiatowych.

Fani kory

Szkodniki jabłoni, zdjęcie, które można zobaczyć w artykule (to jabłko-zapyatovidnaya skali Jose, a także larwy kornika), wolą ssać sok, przenikając przez korę drzewa, dzięki czemu wysycha i umiera. Z tych pasożytów jest bardzo trudne do walki, łatwiej zapobiegać ich powstawaniu. Dobra pomoc rozpylające insektycydy rozwiązanie, które trzeba wydać pięć dni po kwitnieniu drzewa.

jabłko Eaters

Owoce, takie jak jabłka drzewa świder i jabłkóweczka. Najnowsze sadzone owoców i liści larwy, która indeksuje w jabłko do materiału siewnego. I nie zepsuć owocowego jednego i tego samego sąsiada. Ale Sawfly preferuje jajnika, więc nie dać jabłka dojrzewają nawet jedzenia ich rdzeń. Larwy zniszczyć wykopaniu gleby, i pasożytem jest boi spryskiwanie szczególnych rozwiązań.

Dobrym żniwa!