832 Shares 3998 views

Jak uspokoić nerwy: 8 sposobów

Jeśli nie nauczyć się kontrolować swoje nerwy, można stracić zdrowie szybko. Wszystkie ręce na pokład w pracy, problemy z władzami, kłótnie z bliskimi, problemy finansowe – to nie wszystkie sytuacje, które sprawiają nam martwić bardziej niż zwykle! Jak uspokoić nerwy w takich okolicznościach? Jest możliwe, że pomożecie wskazówek poniżej. Jednak nie są one najlepiej wykorzystywane w izolacji, lecz w kompleksie.


1-ty sposób. Wyspać. Właściwa sen doskonale uspokaja nerwy. Wstać i iść potrzebować w jednym i tym samym czasie, spędzając co najmniej 7-8 godzin w łóżku. Również, nie idź do łóżka zaraz po aktywnej pracy. Ważne jest, aby dać czas na przygotowanie się do mózgu łóżku. Pomoże to ciepłą kąpiel lub zabawną lekturę. Przed uspokoić, przygotować kąpiel z kwiatów Crataegus, waleriana, nagietek, mięta, oregano lub Leonurus.

2 sposób. Uniknąć hałasu. W niektórych rodzinach, telewizor jest stale, choć niektóre z jego wyglądem. Ale informacja jest dodatkowym obciążeniem dla układu nerwowego. W związku z tym, tylko włączyć telewizor, aby obejrzeć swoje ulubione programy. Lepiej jest słuchać muzyki: klasyczna lub odgłosy natury. Interesujące jest to, że muzyka uspokaja nerwy, jest bardziej przydatna niż ciszy.

Trzeci sposób. Spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Długie spacery są niezbędne dla wszystkich: i tych, którzy dużo pracują i tych, którzy przeżywają trudną sytuacją w domu.

4-ylo sposób. roślin leczniczych. Metody ludowe są sprawdzone i skuteczne. Przed uspokoić przygotować wywar z nagietka (receptury: .. 1 łyżka do 1 kubka wrzącej wody, nalegają około godzinę). Lepiej jest pić przed snem. Z tych samych proporcjach można zrobić wywar z dziurawca lub Leonurus. Możesz też kupić apteka nalewki waleriany i owoców głogu, wymieszać je i brać 12 kropli rozpuszczonych w szklance wody.

5-ilo sposób. Aktywności fizycznej. Ćwiczenia pomagają stać się bardziej spokojny i zrównoważony. Ponadto, podczas gdy mięśnie ciała uwalnia endorfiny, które są naturalnym lekarstwem na stres.

6 Y sposób. Skonfigurować prawidłowy pogląd na życie. Co to znaczy? Po pierwsze, myślę o awarii jako część życia i nie rozpaczaj. Zdrowe nerwy są tylko ci, którzy nauczyli się myśleć pozytywnie. I rzeczywiście, jak uspokoić nerwy, czy negatywne emocje będą paraliżować i osłabiają siły wewnętrzne?

7-ylo sposób. Prawidłowe oddychanie. W rzeczywistości, nie oddychać piersi i przepony. Sprzyja to całkowite nasycenie oddychanie tlenem krwi, i oczywiście dobre dla nerwów. Nauczyć się go łatwo. Wyobraź sobie, że twój brzuch – mały balon i starają się powoli spuścić powietrze i napompować go. Aby rozpocząć takie szkolenie lepiej leżącej.

8-ylo sposób. zabiegi wodne. Rubdown i pływanie są dobre dla układu nerwowego. Rano, że będzie użyteczny dla chłodnym prysznicem. To uelastycznia i wzmacnia centralny układ nerwowy. Przed pójściem spać należy wziąć ciepły prysznic lub kąpiel kojąca. Dobre ćwiczenie dla nerwów i douches.