778 Shares 8105 views

To, co jest w moim imieniu – znaczenie imienia Leo

Kiedy przychodzi nowy człowiek, rodzice marzyli, aby dać mu wszystko, życząc losu zdrowego i szczęśliwego członka społeczeństwa. I to nie jest sekret, że dużo w jego życiu zależy od tego, jak się nazywa dziecko.


Pochodzenie nazwy

Tajemnica imienia Leo jest znana od dawna. Słowo to jest uniwersalne w znaczeniu, zarówno po łacinie, jak io tym, gdzie przyszło do nas, a po grecku – innym źródle penetracji po słowiańsku, a potem w języku rosyjskim. Nazywa lew, król bestii. Tylko w łacinie brzmi trochę inaczej: "leo". Nazwa Leo, podobnie jak Lyon, jest szeroko rozpowszechniona w krajach Ameryki Łacińskiej i Rzymskojęzycznej. W naszym kraju często występuje Leo.

Lew jest silnym zwierzęciem, wdzięcznym, potężnym, majestatycznym. Lwia znaczenie nazwy zawiera te cechy i cechy. A energia tego imienia była szczególnie wyraźnie widoczna u takich przewoźników, jak św. Lew z Katana, który żył w VIII wieku. Według legendy był tak oddany Bogu, tak silna była jego wiara, że święty biskup wzniósł ogień na dowód wszechmocy Wszechmocnego. I pozostał zupełnie bez szkody, potwierdzając w ten sposób wyższość chrześcijaństwa nad pogaństwem. Został podany do uzdrawiania chorych i wykonywania innych cudów, które również zawiera się w znaczeniu imienia Leo.

Jak nazywasz swojego syna

Słońce uważane jest za patrona Lwów, ponieważ ich postacie są jasne, słoneczne, namiętne, zdecydowane. Podobnie jak wiosenne słońce, są szczerzy, serdeczni, dobrzy, kochający. Umysł ma ostry, spostrzegawczy, z dobrze rozwiniętą zdolnością do analizy i wyciągania głębokich, mądrych wniosków. Jest to umysł myśliciela, człowieka inteligencji w dosłownym znaczeniu tego słowa.

Znaczenie imienia Leo potwierdza samowystarczalność i głębię jego osobowości. On filozoficznie cierpliwie odnosi się do wad i słabości innych, stale na drodze samodoskonalenia. Poszukiwanie siebie, sens życia, zakłada dla niego szczególne znaczenie. W końcu Lwy należą do tych ludzi, którzy są absolutnie przekonani: "dusza musi działać", a przede wszystkim własne. Dlatego są pobłażliwi dla innych, są bardzo surowe wobec siebie.

Innym sensem imienia Leo jest urzeczywistnienie ich spokoju, nawet niektórych flegmatycznych. Wewnątrz nich mają miejsce wszystkie podstawowe, ciężkie prace. Na zewnątrz są one uspokajające, podobnie jak karmione drapieżnikami. Trudno ich złościć, tym bardziej – pozbyć się. Całą przyczyną jest ich nieodłączna przysmak i dobroć. Ale, jeśli potrzebujesz pomocy komuś, – Lwy są nazywane jednym z pierwszych.

Ogólnie rzecz biorąc, dzieci, starców, chorych i bezbronnych osób mogą w osobie Leo znaleźć wiarygodnego patrona, przyjaciela i asystenta. Pomaga z przyjemnością, widząc w nim nie tylko swój obowiązek, ale także jego powołanie – przecież to zachowanie doskonale wpisuje się w jego system wartości i ideę duchowej doskonałości. Jeśli katastrofa spotka się u bliskiej, to dla Lwowa jest to osobiste nieszczęście.

Ogólnie rzecz biorąc, Lwy są konserwatywnymi ludźmi. Znaczenie imienia Leo sugeruje, że trzymają się ustalonych tradycji, witają zmęczony sposób życia i nie lubią nieoczekiwanych wstrząsów.

Nie zapominaj jednak: lwy są drapieżnikami, szczególnie jeśli się gniewają. Oto Lew, jeśli spróbujesz i wydostań się z twojego temperamentu, z gniewu jest niebezpieczny i niekontrolowany. Dlatego lepiej nie naruszyć ich!

Wybór zawodu

Kreatywność to droga życiowa Lwowa. Są trwałe i utalentowane w równej mierze, a tym samym osiągają bardzo dużo. Poeci, pisarze, aktorzy, muzycy, dziennikarze, politycy, sportowcy – być może trudno jest znaleźć taki obszar życia społecznego, w którym nie zastosują się do siebie i nie zostaną w pełni zrealizowane. Yashin, Trotsky, Tolstoy, Gumilev, Landau – to wszystkie Lwy, a każdy jest jasną indywidualnością!