801 Shares 8171 views

Usunięcie paznokci: przyczyny, metody, opinie

Wrastanie paznokci – problem, który może pojawić się jako osoba dorosła i dziecko. Jeśli nic nie zostanie zrobione z chorej kończyny, potem płytkę paznokcia będzie zniekształcony, jego struktura ulegnie zmianie. I wtedy stan zapalny może rozprzestrzeniać się do kości, a następnie – w całości na piechotę. Aby tego uniknąć, trzeba rozwiązać ten problem w czasie. Często lekarze sugerują pacjenta, aby usunąć wpływ paznokci. Dziś dowiadujemy się, w jaki sposób można to zrobić i jaki problem cenę. I dowiedzieć się, co ludzie myślą o laserowym i metody radiowej fali likwidacji dotkniętych rogowych płyt.

Przyczyny pozbyciu

Usunięcie paznokci odbywa się tylko wtedy, gdy maści, kremy i inne leki nie leczą problem. W następujących sytuacjach rogowych płyt trzeba całkowicie pozbyć:

 • choroby grzybicze. Zdarza się, że żadne leki, maści nie przynoszą żadnych rezultatów. Z powodu klęski paznokieć grzyb jest znacznie zdeformowana, staje się żółty lub szary. W tym przypadku zaleca się płytki usuwania. Dermatolog oczyszcza skórę pod łożyska paznokcia, usuwa patogeny grzybowe.
 • Wrośnięty płyta róg. Problem charakteryzuje nieprzyjemne objawy, takie jak ból podczas chodzenia palca zaczerwienienie, obrzęk z grzbietów bocznych. W takiej sytuacji może wystąpić dalsze infekcje grzybicze. Jeśli paznokieć rośnie na kciuk, lekarz często podejmuje decyzję, aby wyjąć płytę.
 • szkody dla gospodarstw domowych, które spowodowało zmianę koloru paznokci, ropień, zapalenie skóry w edukacji podporządkowanej. Aby zapobiec poważnym zakażeniem, lekarze powinni pozbyć rannego popękanej płycie.

Metody terapii

Usunięcie paznokci mogą być przeprowadzone za pomocą metod takich jak:

 1. Zastosowanie lasera.
 2. Zastosowanie keratolitycznym tynku.
 3. Chirurgiczne usuwanie płytki rogowej.
 4. Sposób fal radiowych.

Metoda laserowa

Jeżeli osoba wyrasta paznokieć dużego palca na (lub dowolny inny), jest bezbolesny, aby poprawić tę sytuację będzie właśnie tą metodą. Korzystanie z technikiem lasera usuwa uszkodzoną część płyty, eliminując stany zapalne, które powstały w miejscu wrastania. W tym samym zdrowej tkanki pozostają nietknięte. Jeśli przyczyną jest grzyb-wzrost, a następnie po obróbce laserowej jest całkowicie usunięte, ponieważ promieniowanie ma wpływ sterylizacji.

Na laserowe usuwanie paznokci zazwyczaj nie trwa dłużej niż 30 minut.

Zalety tego sposobu:

 1. bezbolesny zabieg.
 2. Wysoki stopień sprawności.
 3. Jednoczesne usuwanie dotkniętego paznokci oraz infekcje grzybicze.
 4. No i nawrót krwawienia.
 5. Szybka rehabilitacja.

Wady tej metody też. laseroterapia nie mogą być stosowane w odniesieniu do ludzi, którzy mają problemy z krzepnięciem krwi, jak również cukrzycy.

metoda chirurgiczna

Metoda ta jest krótki czas pracy holding, który jest zwykle do 30 minut. Lekarz wstrzykuje znieczulenie miejscowe, usuwa uszkodzoną część lub całą płytkę paznokcia. Afterwords bandaż.

Częściowa resekcja jest wtedy, gdy jest pogrubienie trzonu gwoździa, ale sam gwóźdź nie rozkłada się. Całkowitej resekcji jest przeprowadzana w przypadku miękkich ropienie tkanek.

way Wady:

 1. Gojące rany i opatrunki są zmieniane do momentu aż rosnąć nowy gwóźdź. Czasami może to potrwać kilka miesięcy.
 2. Przypadkowym uszkodzeniem podczas pracy mini całej strefy kiełek paznokci. Po powtórzeniu może powodować problemy, albo zajebiście płyta nie wzrośnie.

Plus Metoda: Nie można zapobiec kości ropiejące.

Obecnie chirurgiczne usunięcie paznokcia jest rzadko używany.

Korzystanie keratolityczne tynku

Metoda ta jest powszechnie stosowana w praktyce ambulatoryjnej. Keratolityczne tynk jest często stosowany, gdy dotknięte paznokci kilka lub wszystkie z całej płyty.

Kompozycja środek keratolityczny zawiera pierwiastki chemiczne, takie jak mocznik i kwas salicylowy. Przed zamocowaniem tynk musi być usunięty przy użyciu pilnik do paznokci z błyszczącą górnej warstwy i skórę wokół paznokci przykleić plastrem. Etykieta medyczny jest stosowany do obszaru dotkniętego, 3 dni później wymienić. Po każdej wymiana powinna być starannie usunąć dotkniętych obszarów lub nożyczek do paznokci strzyżenia i oczyścić łożyska paznokcia warstw.

Sposób fale radiowe

Metoda ta nie jest traumatyczne. Aby pozbyć się paznokcia jest za pomocą fal radiowych. Czas trwania terapii nie trwa dłużej niż 8 minut.

Przed rozpoczęciem procedury, lekarz spędza fal radiowych znieczulenie miejscowe. Potem usuwa problematyczne części płytowej róg i wzrostu paznokci falę radiową przetwarzanie lokalizacja. Następnie nakłada specjalista sterylny opatrunek do danego obszaru, aby zapobiec wnikaniu zakażenia.

Metoda Plusy:

 • Szybkiego gojenia.
 • Wysoka sprawność.
 • Niski stopień urazu.
 • Nie nawrót.
 • Krótki okres rekonwalescencji.
 • Nie ma potrzeby zmiany opatrunku.
 • Po tej procedurze, palec wygląda estetycznie.

Recenzje procedury laserowe usuwanie

Ci ludzie, którzy preferują tę metodę likwidacji paznokci, różne oceny tego. Na przykład, niektórzy uważają, że jest to najbardziej odpowiedni sposób. Ludzie szybko powrócić do normalnego życia po lasera. Usunięcie paznokcia tą metodą ma przeciwników. Na przykład, niektórzy pacjenci twierdzą, że po ekspozycji lasera paznokcie stały się jak fala. Także ludzie piszą, że podczas manipulacji poczuła silny zapach spalenizny, ustaw na mięso pożarnej. Jednak pacjenci donoszą, że nawroty po ten sposób możliwe i są one rzeczywiście przestrzegane.

Zgłoszenie o metodzie fal radiowych

Usunięcie takiego gwoździa przez zbiór pozytywnych odpowiedzi. Ludzie, którzy zdecydowali się wziąć w ten sposób, aby wyeliminować dotkniętych talerze, trzeba pamiętać, że nie ma nawrotów lub skutki uboczne następujące manipulacje nie są przestrzegane. Jednak zdarza się to tylko wtedy, gdy operacja sprawia, że mini-wykwalifikowanego lekarza. Istnieje kilka negatywnych ocen ludzi, którzy piszą, że po okresie rekonwalescencji metoda częstotliwości radiowej trwa długo. Ale jeśli przestrzegać wszystkich instrukcji lekarzy i uprzejmy dla ich zdrowia, a nie ma punktów ujemnych nie nastąpią.

Właściwa pielęgnacja po usunięciu płytki paznokcia

Po każdej procedurze, operowanej paznokci potrzebujących opieki i odpoczynku. Do okres rekonwalescencji odbył efektywnie i skutecznie, konieczne jest, aby stosować się do tych zasad:

 • Staraj się nie nosić ciężar ciała na chorej kończyny.
 • Jeśli usunięcie powstał paznokieć, należy starać się zapewnić, że problem rogowej płytki spoczynku.
 • Jeśli to konieczne, podjąć środki przeciwbólowe.
 • Przed pedicure lub podwiązaniu dokładnie zdezynfekować ręce.
 • Zawsze nosić czyste skarpetki i wygodne buty przez cały okres rehabilitacji.
 • Należy sprawdzić u specjalisty, jeśli można wziąć prysznic.

Usunięcie paznokcia: cena procedurą

Koszt mini operacji może być różny i zależy od parametrów, takich jak:

 • lokalizacja kliniki.
 • Obecność nowoczesnego sprzętu.
 • Metodologia manipulacji.
 • Zaniedbane choroby.

Tak więc, na przykład, koszty obróbki laserowej może wynosić od 2,5 do 6 tys. Jeśli usuniesz wpływ płytkę paznokcia metodą fal radiowych, to osoba musi być w stanie zapłacić za działanie od 4 do 7000 rubli.

wniosek

W tym artykule dowiedziałeś się o tej procedurze, gdyż usunięcie paznokcia. Cena emisyjna techniki stosowane resekcja plusy i minusy każdego z nich zostały omówione. Sądząc po opiniach, ludzie lubią po wynikach metody częstotliwości radiowej. Jednak ta metoda jest najdroższym z dotychczasowych. Laserowe usuwanie chorej paznokci ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Doradzić metoda ta może być stosowana tylko wtedy, gdy praca zajmie kompetentnego lekarza.