509 Shares 4158 views

Vladimir Lyubarov artystą. Biografia, zdjęcia, zdjęcia Vladimir Lyubarova

Nazwa Vladimir Lyubarova dobrze znany fanom współczesnej grafiki książek, nie tylko w przestrzeni literackiej i artystycznej w języku rosyjskim.


Vladimir Lyubarov: biografia, ilustracje, fotografie

Liczne aspekty jego pracy, a także wielu utalentowanych ludzi, a nie ograniczać się do ilustracji książkowej. Vladimir Lyubarov – malarz i ilustrator – już dawno otrzymał zasłużone uznanie w międzynarodowym środowisku sztuki. Obecnie jest on znany, a jako malarz, pisarz, redaktor.

Vladimir Lyubarov zawsze pojawia się przed swoimi fanami zabawa dobrym człowiekiem i niepoprawnym optymistą. I ze względu na brak oficjalnych tytułów, regalia i wyróżnieniem artysta nie jest zaniepokojony. I tak może być słusznie uważany za jednego z największych malarzy i nowoczesnej grafiki. praca Lyubarova teraz przechowywane w kolekcjach muzeów w kraju, takich jak Galeria Trzeciakowska i Muzeum Rosyjskiej, która sama w sobie jest uznanie jego pracy.

wczesne lata

Vladimir Lyubarov – artystą. Jego biografia nie jest czymś z zawrotną serii wzlotów i upadków. Jego historia zaczyna się życie klasyczny „urodził, studiował i ukończył”. A w ogóle, w tych wydarzeniach, nie jest niczym niezwykłym, ale to było tak klasycznie stosowane zacząć jasny karierę tego oryginalnego artysty i niezwykłego człowieka.

Vladimir Lyubarov urodził się w Moskwie w przedostatnim roku wojny. W wieku 11 lat rozpoczął naukę w szkole artystycznej w Instytucie. Surikov. Już w tym wieku, zdecydował się na swoim zawodzie, a raczej dzwoni. W szkole obok grafik i malarz przez sześć lat studiował teorię sztuki, że fundamenty swojej pracy naukowej. Jednak suche akademizmu był pierwotnie obce artysty. Jego edukacja artystyczną kontynuował Vladimir Lyubarov Moskiewskiego poligraficzny Institute, gdzie jednym z jego nauczycieli był słynny radziecki grafik, scenograf i ilustrator Andrei Goncharov.

projektant i ilustrator książka

Ponad dwadzieścia lat swojego twórczego życia Władimira Lyubarov dał ilustrując książki i czasopisma. Klasyka literatury rosyjskiej i zagranicznych autorów, podręcznika i nowoczesny – w swojej karierze zaprojektowany około stu książek. Wśród jego prac są ilustracje do powieści Juliusza Verne'a i opowiadań Edgara Allana Poe, Voltaire, Hoffmann, Nikolayu Gogolyu i wielu innych poetów i pisarzy.

Szczyt kariery Lyubarova ilustrator był głównym artystą popularnym czasopiśmie naukowym „Chemia i Życie”. Oryginalność i śmiałe pomysły pomógł artyście przekształcić suchej wydanie w tej dziedzinie sztuki. Jak harmonogram Vladimir Lyubarov zostało przyjęte i rozwinięte wielką tradycję wybitnych mistrzów ilustracji książkowej S.Verhovskogo, D.Liona, Yu.Vaschenko, Yu.Kupera.

Od grafiki do malowania

Na początku lat 1990, Vladimir Lyubarov zdecydował się opuścić świat ilustracji książkowej. Jego biografia dokonał ostry zakręt. Nagle wszystko artysta opuszcza stolicę regionu Vladimir. Poświęca się do sztalugi rysunek i malarstwo.

Teraz odległe i prawie zapomniany wielki świat wieś Peremilovo gdzie Lyubarov mieszka, jest znany daleko poza granicami Rosji. Jego obrazy Vladimir Lyubarov – malarz poświęca sąsiadów utrwala im wspaniały świat życia na wsi, przepuszcza przez konkretnej wizji twórcy.

Obrazy i zdjęcia Vladimir Lyubarova

Artystka tworzy cykl obrazów, zamieszkujących ich bardzo niejednoznaczne postacie, wesoły i smutny, boleśnie znajome i nieoczekiwany sposób. Zdjęcia Vladimir Lyubarova, albo? jako autor sam je nazywa? „Obrazki” są wspaniałym przeplatanie motywów ludowych i ostrego socrealizmu. Wydawałoby się, jak można dostać się na ciągniku ogolony internetowej Wujek Wasia i syrena? W świat stworzony Lyubarova, wszystko jest możliwe. Przeciwko szarym i mglistym krajobrazie pojawiają się nagle niewidzialne zwierzęta. Wydaje się, że cały świat skupionych wokół wsi para na randce, a następnie ukrył w kącie ostrym rogami krowy z bajki i inne płótna chodzić tanie ptaki popularne-bajki, i dostrzegalnych wieczór Haze przedstawia poddaszy.

Styl i wpływy klasyki

Styl malarstwa Włodzimierza Lyubarova łatwo odczytać wpływ nie tylko folklor, sztukę ludową, zdjęcia Lubkov, ale także klasycznego malarstwa. Surrealistyczne obrazy echa estetyki twórczości Magritte'a, w temacie żydowskim jest łatwe do odgadnięcia wpływu pływające obrazy Marca Chagalla, a pewna naiwność obraz przypomina sposób Pirosmani. W niektórych pracach tłumie obrazu Zamknij obrazy breygelevskogo i portrety mogą być porównywane z rysów twarzy bohaterów Boscha.

Wieś Peremilovo w obrazach i zdjęciach

Aż do 2014 roku, z piórem, lub raczej, malarz pędzel poszedł siedem serii produktów. Pierwszy z nich, który miał ogromny sukces i trwa do dziś – „Wieś i miasto Perimilovo Pinch” Po tym, nie było innych "Buza wieś Peremilovo", "Powódź", "szczęście żydowski", "FizkultPrivet!" "Konsumenci", "Amsterdam". Prosta fabuła, prosty motyw, ale w każdym z tych głębokich warstw implikacji filozoficznych.

Vladimir Lyubarov jako artysta śpiewa celebracji życia codziennego w każdym szczególe. Jego prace są przepojone światłem ironii i podziw proste, a czasem nawet brzydki, z punktu widzenia laika, rzeczy. W przypadku małych części, śledzone z wielką starannością miłości, leży wiele sensu. Nieco naiwne, rozmyślnie dzieci tani popularny styl obrazu jeszcze bardziej pogarsza subtelności tych wspaniałych chwil. Magia świata przeszedł przez najbardziej prostych, a więc niespodziewanych rzeczy.

Anioły i ludzie

Dotknięcie aniołek na ramieniu zdrowego człowieka, krzepkich wieśniaczki w obrazach muzycznych, kochający pary w przestrzeni wypełnionej różnych przedmiotów gospodarstwa domowego – obrazy mieszkańców Lyubarova istnieć w ich konkretnym wszechświecie, ale jest ściśle przeplata się z realnym światem.

Zdjęcia Vladimir Lyubarova – symbiozie organicznego smutny i komiks, fantazji i rzeczywistości, który był zaangażowany w groteskowy i lekkiej ironii. Każda praca jest jakby trochę historii, transmitowanie ogromną gamę emocji i subtelne odcienie nastrojów.

Vladimir Lyubarov – pisarz

Poza ilustracjami książek, malarstwa sztalugowego i Grafiki talent Vladimir Lyubarova przejawia się w tym gatunku literackim. W 2011 roku opublikował swoją pierwszą książkę, „historie. Zdjęcia”, ilustrowane przez samego artystę. Trzy lata później, świat zobaczył swoją drugą książkę „Święto bez powodu.” Po raz kolejny z powrotem do książki ilustracji artysty nie planuje, poświęcając swój czas i natchnienie malowanie i nowe projekty z nim związane. Pytanie brzmi: Czy świat nigdy jego graficzne książek, nadal pozostaje otwarta. Jeśli i powrócić do ilustrujących tylko jego książki – odpowiedź na to dziś daje się Vladimir Lyubarov.

Zdjęcia artist ich pracy, opisy książek i kładzie się przyszłe projekty dla przeglądu na osobistej stronie.