158 Shares 9770 views

Co jest krykieta? zasady krykieta

750 lat brytyjskiej w tej grze. Co jest krykiet, co to znaczy dla narodu wyspie, aby wyobrazić sobie, jest w pełni możliwe dopiero po zapoznaniu się z jej historią.

skarb narodowy

Cricket – jest nie tylko charakterystyczny angielski gry na świeżym powietrzu, ale także częścią kultury i historii Wielkiej Brytanii, integralną cechą narodu. To jest niemożliwe do wyobrażenia bez cygara Churchilla, Sherlock Holmes Hook i Anglii – bez krykieta i Agatha Christie, którego ojciec był prezesem miejscowego klubu, a to bardzo duża liczba rzędów produktów, które są dedykowane do tej gry. Że tylko wyrażenie Herkules Poirot z historii „karty na stół”, że każdy powinien zagrać w krykieta! Według sakramentalność to rosyjskie powiedzenie „Wszystko tam będzie.”

głębokie korzenie

W różny sposób można odpowiedzieć na pytanie „Czym jest świerszcz”. Po pierwsze, jest to jedna z tych gier z piłką i bat, które obejmują rounders i baseball i golfa i krykieta (inna zabawa czysto krajowym, opisane, na przykład, w książce „Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla, Rozdział VII). Dokładny czas i miejsce nauki gry nie jest znana, ale przypuszcza się, że jest to średniowiecze i południowo-wschodniej Anglii. W związku z tym samym rodzajem sportu, o którym mowa Kent, gdzie mieszkańcy są już w XIII wieku, zabawy na świeżym powietrzu z piłką i bat, które w tych dniach zamiast stosowanego kij pasterski zakrzywione – cric. Najprawdopodobniej to dało nazwę gry, chociaż istnieją inne wersje imienia i kontrowersje nadal trwa do dziś.

konkretnych dat

Istnieją sugestie, że we wczesnym średniowieczu, gra przeniósł się do Europy kontynentalnej, a później, w XVII wieku, krykiet powrócił do Anglii, gdzie stał się sportem narodowym. Taki czy inny sposób, ale nie był to pierwszy klub w Hampshire County, miasta Hembldon, w latach 60-tych latach XVIII wieku. Naturalnie, że od dziesięcioleci mieszkańcy prowincji byli najlepsi gracze w Anglii. Wtedy, i to też oczywiście, centrum szkoleniowe krykieta przeniósł się do stolicy, który zaczął być wznoszone platformę do tworzenia potężnych klubów, które nawet pod wpływem wieków zmienia istniejące reguły gry. Obecny jest również bardzo mylące i konkretne. Dlatego, aby uzyskać dokładną odpowiedź na pytanie „Czym jest świerszcz” można Marilebonskom Club w Londynie. Tutaj jest centrum świata gry oraz International Cricket Council (ICC).

Podział świata gry

Brytania miała wiele kolonii, a nawet cieszących się imperium, w którym słońce nigdy nie ustawiony. Dlatego gra obywatelem Anglii i rozprzestrzenił się na terenach będących pod ich kontrolą. Krykiet jest bardzo popularny w Australii i Indiach. Wiedzieć, co krykieta w Nowej Zelandii, Pakistanu, Bangladeszu, Sri Lance i RPA. Są reprezentacje Namibii, Zimbabwe, Kenii, Kanady i Karaibów. Pomimo długiej listy krajów, w tym sportu olimpijskiego krykieta nie trwała długo. Wyjątki motywacja – brak konkurencji. To był, być może, ze względu na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 1900 roku były tylko dwa zespoły – z Anglii i Francji, a wygrał oczywiście Brytyjska.

Wybitne historyczne momenty

Jednak historia rozwoju krajowej grze wie znakomitym przykładem rywalizacji pomiędzy reprezentacjami Anglii i Australii. Pasji następnie tak wielkie, że zostało odzwierciedlone w literaturze i kina. W spotkaniu, które zakończyło się zwycięstwem Australii, zapoczątkowało corocznego turnieju o nazwie „Popioły”, co w tłumaczeniu na język angielski oznacza „urna z prochami”. Nazwa ta symbolizuje śmierć angielskiego krykieta.

Niuanse w grze

Jak każdy czysto narodowego sportu, takich jak golf, krykiet, nie mają wiele zasad i zawiłości gry, posiada własne, wypracowane w ciągu wieków, tajny, ale niezbędny kodeks postępowania. Gracze i fani wiedzą, wszystkie te szczegóły z dzieciństwa, nie wspominając, jak piłka do gry w krykieta, jak gracze są nazywane, co jest dopuszczalne na terenie, i że przekonania co do spełnienia nowych graczy i tak dalej. Cricket ball – brat bliźniak baseball, chociaż w niektórych krajach z powodzeniem zastąpić tenisa – jest tańszy, mniej travmoopasen, łatwiej jest kupić. I choć jest prawie trzy razy lżejsze krykieta, nie tracąc.

Ta piłka do krykieta

Ale tradycja to tradycja, zwłaszcza w Anglii, gdzie zawsze używane piłki do krykieta, który jest w pełni zgodny ze standardami określonymi przez MTK – waga odpowiada 156-163 gramów, o średnicy w zakresie od 22,4 do 22,9 cm Kolor może być bardziej prawdopodobne. tylko czerwone lub białe, czasem różowy, żółty lub pomarańczowy. Jak piłka zostanie rozegrana w krykieta, to zależy od gatunku gry, warunków pogodowych, czas przejścia spotkania.

Istnieje kilka formatów gry, które różnią się od siebie na różnych parametrach. Najbardziej znaczące – przez cały czas trwania gry. Krótki konto spotkań dla 20 międzylądowań (6 zasila melonik) i zajmują tylko 3,5 godziny. Test mecze między zespołami może trwać do 5-6 dni, z których każdy gra jest kontynuowana 6 godzin.

Produkcja kuli – bardzo specyficznego procesu, z powodu tradycji ustalonych w ciągu wieków. Składa się z kilku warstw piłki. Rdzeń (przy wysokim – rurę rzadko poliuretanu albo kauczuku) wstęga jest nawinięta bardzo specjalnych nici, górnej warstwy – skóry. Na drogich kulek pokrytych usieciowaną trzech części – połówki i czwarte z nich, a szwy mają szczególne znaczenie. Czwarte szwy wewnętrzne szwy i dotarcie do centrum – na zewnątrz, ich 6. Jest to niezbędne do gry. Szczególne słowa zasługuje traumatyczne krykieta, który wraz z piłki nożnej została uznana tego wskaźnika. gry piłka waży 150-163 gramów. Wykwalifikowany gracz może rozpocząć ją z prędkością 140 km / h. 20 października 2013 w RPA podczas meczu uderzając piłkę w głowę, zmarł odtwarzacz Darrin Randall.

Podstawowe zasady gry

Wszystkie subtelności i niuanse sportu przewiduje ustanowienie reguł ICC. Cricket – kompleks, oryginalne, powolne, długie (mecze może trwać do 5-6 dni) i nie każdy ulubiona gra. Subtelności Jest to trudne do opisania, ale główne punkty mogą być. Pole świerszcz musi owalnymi i trawiaste. W jej środku znajduje się gliniane skoku – prostokątny obszar 20.12 m długości i szerokości około 3 metrów, które są zainstalowane na końcach w furtkę (drewniane kołki wprowadzane w ziemię, co stanowi „W” odwrócony). Wszystkie rund odbywa się na boisku, wzdłuż jego długości. Kryzys – Boisko przy końcach taśmy – oddzielne place zabaw. Dwa zespoły – 11 osób w każdym meczu jest dwóch sędziów (Games high-level jest jeszcze trzeci sędzia, znajduje się za pole) i 2 sędziów sekretarza, którzy przyjmują i nagrać sygnały arbitrów z pola. Celem – aby zdobyć jak najwięcej punktów jak to możliwe i przełamać bramę wroga. Krykieta, świerszcz lub może być skierowany do melonik (dzban) i odbijający (odzwierciedlające go bitów). Obrońca brama zwana Wicket-keeper, czasem jego rola jest szczególnie istotna.

Głównym zadaniem w grze

Dwa wiodącą rolę (melonik i odbijający) naprzemiennie wykonywać wszystkich graczy obu zespołów. Były może przewozić nie więcej niż sześć rund, które są wspólnie określane Overeem. Piłka jest serwowane jednego gracza w zespole i uznany przedstawiciel drugiego, obaj są w ich naprzeciw siebie obszary gier zlokalizowane na końcach boiska. Zaraz po spotkaniu odbicie bat (gra) bezstykowej odbijający można uruchomić na przeciwną furtki i niczego dotykać ziemi za nim, a następnie można spieszyć z powrotem. Jogging przynieść okulary. Ale może pozostać na miejscu, jeżeli odbicie piłka odleci wystarczająco daleko: na skraju boiska – 4 punkty dla swojej granicy – 6. Wszyscy gracze w rozprzestrzenianiu mecz w całym zakresie i dostarczanie i odbieranie piłki odbywa się tylko do dwóch przedstawicieli różnych zespołów.

Główne okresy gry

Celem innych – ingerować w przeciwnika, aby zdobyć punkty i obronić swoją furtkę. Tak szybko, jak będzie to zniszczyć, odbijający opuszcza grę, która trwa do ostatnich dziesięciu graczy, slugger pitching. Tym razem nazywa się rozgrywki. Po nim zespół odwrócone, czyli karmienie piłkę melonik drugiego zespołu (6 innings) i zaakceptować – drugi odbijający.

Jak wspomniano powyżej, wszystkie subtelności czysto krajowym zabawy wchłaniane przez Brytyjczyków z mlekiem matki. Gra w krykieta ma swoje szczere wielbicieli, i jest obowiązkowe za odwiedzenie członków elity i członków rodzin królewskich, jesteśmy pewni, że w specjalnym pudełku. Brilliance jest cechą gra o nazwie krykieta. Zdjęcia są jasne dowodem.

Co cztery lata jest Cricket World Cup.