350 Shares 1024 views

Sanpraz: instrukcję obsługi, wskazań i przeciwwskazań

W chorobach układu pokarmowego, takich jak choroba wrzodowa żołądka lub zapalenie błony śluzowej żołądka, często zalecają leków zmniejszających poziom kwasu w żołądku. Jeden z tych leków – „Sanpraz” instrukcjach używania, które zostaną omówione w tym artykule.

Skład i działanie

Tabletki „Sanpraz” powlekany, który łatwo rozpuszcza się w jelicie. Głównym składnikiem preparatu jest półtorawodzianu pantoprazolu sodowego. Także w „Sanpraza” obejmuje kilka substancji pomocniczych: tlenek magnezu, węglan wapnia, cytrynian trietylu, żółty tlenek żelaza, oczyszczony talk, koloidalny dwutlenek krzemu, stearynian wapnia, kopowidon, alkohol izopropylowy, oczyszczonej wody, typu polimetakrylanu C, dwutlenek tytanu, glikol polietylenowy 6000 ,
Zasada działania instrukcji „Sanpraz” odnoszą się do leków – inhibitorów substancji, które spowalniają postęp reakcji chemicznych. Pod wpływem jej składników jest zablokowany w końcowym etapie produkcji kwasu solnego zmniejsza poziom uwalniania kwasu chlorowodorowego zawartego w żołądku. 12 wrzód dwunastnicy, co jest związane z mikroorganizmem Helicobacter pylori, bakterie redukcji składników wrażliwości leku na antybiotyki.

Wskazania i sposób stosowania

„Sanpraz” instrukcji w których zaleca się stosowanie w takich chorobach przewodu pokarmowego, jak zaostrzony wrzód żołądka lub dwunastnicy 12, jak również jako erozyjne zapalenia żołądka (w tym te związane z Helicobacter pylori), uszkodzenia żołądka, wrzodziejące erozyjnych. lek jest zalecane dla refleksu przełykowego.

Do przygotowania instrukcji „Sanpraz” Instrukcja określa następującą kolejność dozowania. Tabletki powinny być przyjmowane doustnie, wody lub innych płynów do picia. Zmiękczanie lub zmielić je nie jest wymagane. Tabletki należy przyjmować jedną godzinę przed śniadaniem, a w przypadku odbioru dwukrotny – oraz godzinę przed obiadem. Dzienne dawki, w zależności od charakteru choroby, może mieścić się w zakresie od 20 do 80 mg dziennie. Na przykład, dla zapobiegania dziennej dawce wrzód i refleksu przełykowego wynosi 20 mg. W leczeniu chorób dawkowania zaczyna się od 40 mg na dzień (z wyjątkiem refluksowego zapalenia przełyku, gdy w pewnych przypadkach jest to wystarczające, 20 mg). Dlatego na dokładną dawkę leku należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Jeśli chodzi o narkotyki Przeciwwskazania zatrudnienia „Sanpraz” instrukcją zabrania jej zastosowanie w niestrawności neurotycznej genezy, chorób nowotworowych układu pokarmowego, w przypadku nadwrażliwości na pantoprazol. „Sanpraz” Zabronione jest również, aby dać dzieciom. Środki ostrożności należy przyjmowanie leku w obecności niewydolności wątroby.

Przed leku może powodować szereg skutków ubocznych. Ośrodkowy układ nerwowy może odpowiedzieć na występowanie bólów głowy, rzadko – depresja, osłabienie, golovkruzheniem, niedowidzących. Ze strony układu pokarmowego można oczekiwać, biegunka, nudności, bóle w górnej części brzucha, wzdęcia i zaparcia. W rzadkich przypadkach, zaburzenia czynności wątroby obserwowano. Może powodować reakcje alergiczne na lek: wysypka skórna, reakcje anafilaktyczne, swędzenie, zaczerwienienie skóry. Ponadto, może wystąpić hipertermię i intensywność gruczołów sutkowych.

Po otrzymaniu „Sanpraza” może zmniejszyć zdolność absorpcji leków, których działanie jest zależne od kwaśnego środowiska żołądka ( „” „ketokonazol atazanawiru” sole żelaza „Rytonawir”). W odniesieniu do przedawkowania można tylko powiedzieć, że nie jest jeszcze opisany jej objawów podczas stosowania leku, „Sanpraz”. Opinie o różnym przygotowaniu – z reguły pacjenci są określane wśród objawów niepożądanych wad i kosztów.