650 Shares 9681 views

Jak zarobić swoje mieszkania? leasing zawodowa

Dziś dla wielu ludzi, wynajem mieszkania do wynajęcia to dochodowy biznes, który jest w stanie zapewnić stosunkowo wygodną egzystencję. Coraz więcej Rosjan rozważa dostarczanie mieszkaniowego jako dodatkowe źródło dochodu. Jednak nie wszystko jest takie proste.


Ci, którzy są zainteresowani w tej kwestii, jak uczynić swoje domy, muszą zrozumieć, że ma swoje własne „pułapek” w dziedzinie biznesu, więc bardzo ważne jest, aby właściwie podejść do sprawy! W przeciwnym razie, nie można dostać tylko zyski, ale również istotny negatywny wpływ.

Eksperci zalecają, aby angażować się w branży wynajmu dla tych, którzy posiada dwa lub więcej nieruchomości mieszkalnej.

Chcesz dowiedzieć się, jak uczynić swoje domy przy minimalnym ryzyku? Ważne jest tutaj, aby przestrzegać pewnych zasad. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Właściwie ocenić obudowę dzierżawioną

Dziś wielu właścicieli są uważane za normę, gdy w ich mieszkaniach przez kilka miesięcy nie są klientami. Powodem tego jest fakt, że nie chcą ustąpić potencjalnych najemców kilka tysięcy. W rezultacie, ich dwory są puste, a oni nie dostają pieniędzy dla nich. Ważne jest, aby zniżki dla klientów, zwłaszcza jeśli obudowa nie znajduje się w centrum miasta i należy do starego funduszu.

Inwestycje dla naprawy

Jeśli jesteś zainteresowany w jaki sposób uczynić domy, należy pamiętać, że trzeba regularnie naprawy pomieszczeń, idziesz do podjęcia.

Wierz mi, dla nowego tapet i paneli podłogowych w mieszkaniu lokatora jest w stanie zapłacić duże pieniądze. Tak więc na dwór z faceliftingu dałoby to 10 000, o kapitale – 15 000 rubli, dobrze odnowione – wszystkie 20 000 rubli. Liczby te, oczywiście, warunkowe. Ponownie, wartość czynszu zależy od faktu, do którego obudowa kategorii. Na przykład, jeśli zrobić prosty naprawy Chruszczowa, to udorozhit go przez około 5%. W sytuacji, gdy chodzi o evroplanirovke w klasie biznesowej apartamentami, jego właściciel może bezpiecznie prosić o wysokości czynszu, która przekracza 20% rynku. Ale jeśli obiekt należący do kategorii luksusowych mieszkań, których właściciele niedawno wykonanej naprawy na wyjątkowej koncepcji projektu, mają prawo do wglądu w podwojonej wartości rynkowej czynszu. Jednak w tym drugim przypadku, nie powinien być nadmiernie zawyżać kwoty, ponieważ popyt na takie mieszkania jest ograniczony.

ryzyko

Ci, którzy chcą wiedzieć, jak uczynić swoje domy, trzeba pamiętać, że ten obszar działalności związany jest z pewnym ryzykiem. Pierwszy z nich polega na zadawanie uszkodzenia nieruchomości.

Dlatego trzeba co najmniej raz w miesiącu, aby sprawdzić, w jakim stanie jest twoje mieszkanie, w przeciwnym razie w ciągu sześciu miesięcy trzeba będzie dokonać napraw i na własny koszt, ponieważ najemcy mogą, wyczuwając coś złego, szybkie wycofanie się i znika w nieznanym kierunku. Co więcej, istnieją przypadki, gdy lokatorzy ich działania powodują uszkodzenia sąsiadów, aw przypadku powodzi lub pożaru, wszystkie materialne roszczenia przyniesie ci. Pamiętaj: nawet jeśli umowa wynajmu mieszkania będą zawierać warunek, że szkoda by zrekompensować lokatorów, do osiągnięcia tego celu będzie bardzo trudne dla nich. Niestety, w praktyce zdarza się, że sposób.

Po dostarczeniu mieszkania i przygotować psychicznie na to, że nie zawsze lokatorzy płacą czynsz terminowo. Ponadto dość często zdarzają się przypadki, gdy mieszkanie nie jest wykorzystywana do celów mieszkalnych, oraz do zaangażowania się w nielegalną działalność, która nie jest również zachęcanie właścicieli.

Oczywiście, wszystkie te ryzyka powinny być dostarczane na papierze. Zawsze kończą się umowy o pracę lokali najemcom jako mieszkania do wynajęcia jako biznes – dość kłopotliwa sprawa.

Znaczna część właścicieli nie są zaniepokojeni kwestią utraty mienia, spowodowane przez najemcę, ponieważ biorą przed zawarciem umowy z nimi kaucją, równe kwocie płatności miesięcznie. Oczywiście, i depozyt – to nie jest gwarancją zbawienia finansowym, ponieważ często szkody wyrządzone na 2000 dolarów, podczas gdy można zabezpieczyć się jedynie o 25 000 rubli. W każdym razie, wynajem mieszkania na długi czas powinno być obowiązkowe w celu zapewnienia tego ważnego środka ochrony.

Jak mogę zmniejszyć ryzyko?

Właściciel ma sens myśleć o ubezpieczeniu mienia, która służy jako przedmiot leasingu. W niektórych przypadkach pomaga zminimalizować ryzyko materialne powstałe w wyniku pożaru, eksplozji, powodzi, występujące z winy najemcy. Często ubezpieczenie rekompensuje szkód spowodowanych kradzieżą i uszkodzeniem mienia. Ponadto, firma ubezpieczeniowa obejmie koszty związane z naprawą mieszkania sąsiadów, jeśli jego najemcy, jak zalany.

W każdym razie, ubezpieczenie nieruchomości – to nie jest panaceum na bolączki, jak to często spowodowane przez uszkodzenie prawnie nie odnosi się do jednego zdarzenia ubezpieczony.

Jak zwiększyć swoje zyski?

Wiele osób pyta: „Jak zarabiać na maksymalnym nieruchomości”? Oczywiście, wynajem mieszkania przez długi czas – to jest stałe i stabilne dochody. Ale! Ten biznes może przynieść więcej pieniędzy. To bardzo proste. Można wynająć mieszkania do wynajęcia lub umieścić go w kategorii nieruchomości komercyjnych.

Oczywiście, konkurencja w branży dobowy tam, ale aby znaleźć swoją niszę w tym czasie na rynku jest nadal możliwe. Jednakże, wynajmę pokój na dzień lub dwa, być przygotowany na to, że wymagania lokatorów mieszkanie będzie najwyższa. trzeba będzie zapewnić maksymalną czystość i komfort. Oczywiście w związku z tym, będzie ponosić dodatkowych kosztów. Poza tym trzeba dbać o stwierdzeniu klientów do ich napływ był stabilny. Pomoże to swoje usługi reklamowe.

podatki

Organizuje wypożyczalnię, nie zapomnij, że trzeba będzie dać część swoich zysków na rzecz państwa. Jednocześnie zwraca się uwagę władz podatkowych wobec osób żyjących wyłącznie od dochodu pasywnego, wzrosła w ostatnich latach. Należy pamiętać, że za opóźnienie w przyznaniu zwrotu podatku można obliczu grzywny, więc najlepiej nie podejmować ryzyko i być praworządnym biznesmenem.