288 Shares 3666 views

Żywienia i rozwoju dziecka w 7 miesięcy. rozwoju fizycznego i psychicznego

Małe dzieci rozwijają się tak szybko, że dorośli są zaskoczeni codziennie ze swoich osiągnięć i umiejętności. Wczoraj, dziecko powiedział pierwsze słowo dzisiaj dowiedziałem się, aby dodać piramida, jutro i patrzeć perepolzot z pokoju dziecięcego do kuchni. Do sześciu miesięcy, jeżeli dziecko mieszka w jednym trybie, moc i rozwój dziecka 7 miesięcy już znacznie różni się, w zależności od cech fizjologicznych organizmu malucha i jego nabytych umiejętności.


Waga i wysokość

Pomimo faktu, że dziecko jest trochę starszy, on po prostu potrzebuje twojej opieki, czułości i wsparcia. Dziecko staje się jak ciekawe, że chcesz oglądać go stale. Energiczny i ciekawski, robi kolejny sukces w rozwoju umysłowym. Ale nie zapominamy o innych czynnikach, które zawsze pozostają ważne dla dziecka w tym wieku.

waga dla niemowląt w 7 miesięcy, tak jak wcześniej, musi mieścić się w granicach normy fizjologicznej. Jest to łatwe do obliczenia. W tym celu konieczne jest Podsumowując trzy dzieci obwodowy występ i jedno – górną część uda i największą część łydki. Od wyniku odjąć wysokość w centymetrach. Jeśli liczba jest równa 19-21 cm, oznacza to, okruchy zgromadził odpowiednią ilość tłuszczu. W tym przypadku waga dziecka w 7 miesięcy, wzrasta do 8-9 kg – dotyczy to chłopców. Dziewczyny zyskać od około 7,5 do 8,5 kg. Wys karapuzov mężczyzn w tym przypadku sięga 67-69 cm, dzieci – 64-67 cm.

rozwój

Że już wie, jak dziecko w tym wieku? Po pierwsze, w ciągu 7 miesięcy dziecko musi nauczyć się najbardziej podstawowych umiejętności: on pewnie siedzi bez wsparcia i jest w stanie utrzymać się na poręczy łóżka, wspiąć się na nogi. Zaczyna uczyć się techniki przeszukiwania, chociaż niektóre bardzo zwinny maluch już ciężko podróżować po mieszkaniu rodziców. Po drugie, jeśli dziecko jest aktywnie zaangażowany, może naśladować dźwięki słyszane na codzień. A to daje pierwsze proste sylaby, a nawet krótkie monosylabami.

W rozstania, dziecko wie, jak huśtawka uchwyt. Wyraża swoje emocje i pragnienia za pomocą mimiki. Mamy przyjemność odgrywać rolę w najbardziej prostych gier, takich jak „Ok”. Dziecko dokładnie wylicza zabawki, przenosi je z jednego pióra do drugiego, z ciekawością bada i próbuje smak. Zabronić mu coś do gryzienia bezużyteczne i niepotrzebne. Dzieci w ciągu siedmiu miesięcy, by poznać świat, nie tylko za pośrednictwem wzroku i słuchu, ale również na podstawie smakowych i dotykowych wrażeń. Dlatego starannie umyć parę „innych niż niebezpieczne” zabawki i dać oparów być rozdarty na strzępy.

problemem numer 1: pipsqueak nie siedzi

Wiele młodych matek są bardzo martwi się o niego. Byłbym zaniepokojony, jeśli dziecko (7 miesięcy) nie siedzieć na własną rękę? Lekarze mówią, że wszystkie dzieci są indywidualne: niektóre sześć miesięcy spokojnie zająć pozycję pionową, drugi to potrzebuje trochę więcej czasu. Więc nie panikuj, jak pomoc oszołomienie szybko nauczyć się nowej techniki dla niego. Na przykład, często przysiadła mu na kolanach lub w specjalnym foteliku. Początkowo dziecko będzie siedzieć tylko za pomocą rekwizytów, ale po pewnym czasie będzie można zobaczyć, jak on wyciąga z plecami.

Na ulicy, spróbuj chodzić w wózku. Oczywiście, jeżeli okruchy zasypia, z tyłu powinny być usunięte, a kiedy nie śpi, zawsze podnieść go. Dziecko nie tylko nauczyć się zająć pozycję pionową, ale także radość w otwierając oczy na nowe krajobrazy i twarze ludzi. Ponadto, jeśli dziecko (7 miesięcy) nie siedzi, powinien to zgłosić do pediatry. On wyznacza masaż, który wzmocni mięśnie pleców i dziecko pomogą Ci rozwiązać problem.

№ Problem 2: dziecko nie jest przeszukiwania

Kolejnym utrapieniem, które często borykają się martwi mamę. Jeśli ortopeda nie znaleźliśmy nieprawidłowości w rozwoju, ale dziecko (7 miesięcy) nie pełzać, nie zmuszać wydarzeń, ale pokazują tylko okruchy, jak można poruszać się po podłodze. W tym celu zapraszamy do odwiedzenia dziecka, który opanował tę technikę. Dzieci często kopiować zachowanie rówieśników, więc oczywistym przykładem może być bardzo przydatna. Ale sam może dostać się na czworakach i indeksowania: to będzie bardzo wesoły zatrudnienia zarówno dla dorosłych i dla małego członka rodziny.

Nie bądź leniwy i stworzyć komfortowe warunki do przeszukiwania: podłoga nie powinna być zimny, śliski i brudny. Nie zapomnij o wygodnym ubraniu, który nie utrudnia ruchu od dziecka, nie przeszkodziło mu i pociera delikatną skórę. Syna lub córki szybko zorientowali się, jak dotrzeć do niedostępnych zabawki, umieścić go na drugim końcu pokoju i zadzwonić na okruchy. Dzieci są bardzo mądre: Dziecko szybko zrozumieć, co jest wymagane od niego. Jeśli dziecko (7 miesięcy) nie roi, często zaangażowany w gimnastyce mu odmówić Walker – jest również znacznie przyspieszyć ten proces.

Inne problemy w tym wieku

Po pierwsze, dziecko zaczyna działać i odmawiają jedzenia. I nic dziwnego: Twoje dziecko dorasta, rozwija swoje preferencje smakowe, na przykład: owsianka z mlekiem to pochłania w ogromnych ilościach, ale zupa jarzynowa, nie ważne jak bardzo się starasz, aby przesunąć się nie powiedzie. Nie martw się. Można spróbować wymieszać nienawidzili okruchy marchew i buraki z ulubionych przysmaków: mięsa, ryb, ziemniaków. Jeśli masz szczęście, że dziecko nie czuje się obecność niechcianych „gości” na talerzu. W przeciwnym razie trzeba kupić w sklepie puree w słoiku (być może jest to bardziej przyjemne dla dziecka) lub wziąć wolne od takiego produktu. Siłą rzeczy dziecko nie jest zalecane.

Po drugie, wielu rodziców martwi się, że jego syn czy córka nie emituje nawet najmniejszego dźwięku. Lekarze zawsze uspokoić przy tej okazji: prędzej czy później mówić. Tak, i jak – to ujście nie zostanie zamknięte. Zatem czekać i cieszyć się ciszą w domu. Jeśli absolutnie nie do zniesienia, często rozmawiać z dzieckiem, ostrożnie próbują mówić swoje słowo, czytać i opisuje elementy, które mieści się pod ramię. Spowoduje to wzrost aktywności dziecka głosem. Ale jednocześnie należy pamiętać, że dziecko w klatce piersiowej (7 miesięcy) nadal jest dość mała i nie zawsze mogą żyć do swojego „Wystąpienia publiczne” nadziei.

żywność

Karmienie dziecka w wieku 7 miesięcy jest nadal opieki, ale częściowo. Okres ten jest niezbędny, aby rozszerzyć dietę i uczynić go bardziej zróżnicowane, pożywne i smaczne. Po sześciu miesiącach, aby spróbować niech opary soków owocowych i przecierów. Wpisz je stopniowo, metodą prób i błędów, aby uniknąć stresu na kruchym żołądka i nie powoduje reakcji alergicznych młodego organizmu.

Jeśli pediatra daje zielone światło, można bezpiecznie zastąpić jedno karmienie piersią peretortyh danie z warzyw lub kaszy mleczarskim. Dieta musi być również obecny żółtko kurczak, ser i jogurt, chudy drób gotowany lub cielęcina, ryby. Z najnowszych być tak ostrożny: może zawierać małe kości i niebezpieczne dla alergików być dla Twojego dziecka. Jeśli dziecko z jakiegoś powodu nie jest niemowlęta, sztuczne karmienie dziecka (7 miesięcy), w oparciu o niestandardowych mieszanek, wymaga szybkiego przejścia od karmienia mlekiem do wersji dla dorosłych. Dlatego dodatkowe lekarze przynęty polecam dając dziecku miesiąc wcześniej.

śnić

Twoje dziecko wyrosło i dojrzewa znacznie. Dlatego tryb dziecko 7 miesięcy powinny być wykonane w taki sposób, że w pozostałej dano do nie więcej niż 1/3 dnia. Dziecko śpi dwa razy około półtorej godziny, najlepiej na zewnątrz: na ulicy, balkon, lub przynajmniej przy otwartym oknie. Nie bój się przeziębić okruchy. Jeśli szorstki pogoda na zewnątrz, ubierz go ciepło, chronić przed przeciągami i niech spokojnie cieszyć się kolorowe sny. Czas i czas trwania jednostki w każdym przypadku, to zależy od Twoich planów, ciszy wokół dziecka i doświadczonych emocji. Jeśli ściśle przestrzegać reżimu, dziecko będzie zasnąć w tym samym czasie. Podobnie jak wstawania. Co do reszty nocnej, powinno ono trwać przez około 11-12 godzin.

Unikać aktywną grę przed oddaniem dziecka do łóżka: jest zbyt podniecony, że spowoduje nastrojów, płacz, dywagacje zasnąć i niespokojny sen. Lepiej poczytać książkę lub wziąć masaż niemowlęcia. Uważaj na temperaturę powietrza: powinna być w zakresie 18-22 stopni, w przeciwnym razie dziecko będzie niewygodne.

kąpielowy

Po sześciu miesiącach twój mały cud może rozpocząć się opanować kąpieli dla dorosłych. To jest bardzo do niego podobny. Jeśli dziecko jest już siedzi pewnie, że lubią się bawić przed procedurą z gumowymi małych zwierząt i maszyn, które będą unosić się w wodzie. Nie zapomnij trzymać okruchy z tyłu, był jeszcze zbyt młody, by poradzić sobie bez twojej pomocy. Niezakwalifikowanych ciało obrót może doprowadzić do tego, że dziecko wsuwa stracić równowagę i połknąć wody.

Często rodzice, w celu uniknięcia incydentów, kupić syna lub specjalnych akcesoriów kąpielowych córki – kręgi. Nie pozwolą one okruchy przewrócić się w wodzie i utopić. Dziecko było wygodne do siedzenia, po rozprzestrzeniać jego osła pod dywan: to będzie najbardziej miękki, wygodny i ciepły. Czas trwania zabiegu – 15-20 minut. Temperatura wody nie powinna być niższa niż 22 ° C i nie wyższej niż 28 ° C Żywienia i rozwoju dziecka w 7 miesięcy jest zawsze indywidualne cechy każdego indywidualnego przypadku. Ta sama zasada odnosi się do dzieci, jak czasami kąpielowych lub gorącej chłodnicy wody. Zmienić siebie, ale nie przesadzaj, tak aby nie zamarznąć lub nie spalić szczątki.

pieszy

Wyjąć dziecko w wózku w świetle jak najwięcej. Jeśli okna ciepły sezon, plenerze większość dnia może być przeprowadzone: dziecko chętnych do spania w wózku lub na jawie, rozglądając się po nieznanym świecie. Kiedy jest zima na zewnątrz, warto spacer dwa razy dziennie: przed obiadem i wieczorem. Nie zapomnij, aby ukryć swój koc i rozłożył odsłoniętą skórę na twarzy ze specjalnym kremem, który chroni delikatną skórę przed negatywnym wpływem zimnego powietrza.

Lekarze zalecają chodzenie w każdych warunkach pogodowych, z wyjątkiem wietrznej pogody i gorzki zimno (poniżej minus 10 ° C). W upale, spacery dostosować tak, aby trzymać się wczesnym rankiem i późnym wieczorem, gdy temperatura spada, a gorące słońce znika za horyzontem. Jeśli nie wiesz, co karmić dziecko (7 miesięcy) podczas balu, a następnie skonsultować się z pediatrą. Najprawdopodobniej będzie on polecamy zabrać ze sobą wzdłuż ulicy, która nie rozpieszcza. Na przykład, fabryka słoik gotowe tłuczone ziemniaki, świeży banan lub ciasteczka z herbatą.

wolny czas

Żywienie i rozwój dziecka w 7 miesiącach jest częściowo różni się od trybu można zaobserwować od urodzenia. Jeśli dieta jest uzupełniana co tydzień o nowe typy karmienia, dzienna Wake – poznawczych grach rozwojowych. Nie ograniczają wolność dziecko atomowym pełzają pokoju. Tuż przed tym, przygotować pokój: rano, czyszczenia dywanów, czy mokro parkietu i laminatu. Uwierz mi, jeśli podłoga będzie nawet najmniejszy pyłek, natychmiast dostaje się do jamy ustnej do pulchnego chłopca. Dzieci w tym wieku są bardzo ciekawskie i pociągnąć w ustach wszystko, co spotka na swojej drodze.

Usunąć wszystkie niebezpieczne i małych obiektów z dala od młodych oczu i rąk. Półki związać gumki – wkrótce twój podróżnik dotrze do ich zawartości. Kiedy trzeba nieobecny do kuchni, umieścić swoje dziecko w bezpiecznym kojcu. Jeśli chodzi o zabawki, to powinny one być odpowiednie do wieku dziecka. Strzeż się jasne chińskie bibeloty, substandardowych lub wadliwych towarów. Samochody i lalki nie powinny być wykonane z małych części, które są łatwo otkovyryat. Ograniczyć integralne grzechotki, pluszowe małe zwierzęta bez długiego pala, gumy i wyrobów z tworzyw sztucznych wykonane z dobrego materiału.

Niebezpieczeństw, które czają

Są one nie tylko związane z zabawkami, ale także z innych codziennych rzeczy, z którymi styka się z dziecka. Pierwszym z nich jest jego ubranie. Wszystkie sznureczek, wstążki, guziki, gumki frill i lepiej wyeliminować. Uwierz mi, jeśli nie są one szyte na sumieniu, to nie będzie również oderwane i połknięte. Gdy port markowych kurtka lub spodnie Szkoda, lepiej odłożyć je na najbardziej odległą półkę. Nie nosić syntetyczne ubrania na okruchy i nadal umyć pościel i ubrania ręcznie, przy użyciu proszku dla dzieci.

Brak telefony komórkowe, TV pilot nie powinien znajdować się w miejscu niedostępnym dla dziecka. Oczywiście, dzieci bardzo lubią grać, ale roi się od bakterii, więc nie pozwól im w ręce pulchnego chłopca. Tryb dziecko 7 miesięcy wypełnionych najbardziej aktywnych gier i nagradzanie hobby. Dlatego też, gdy maluch nie śpi, upewnij się, że nie jest ranny: wszystkie obrusy i zasłony podnieść, sznurki, igły i lekarstwa ukryć na ostre rogi mebli i gniazda nosić specjalne urządzenia ochronne.

pomocnych wskazówek

Żywienia i rozwoju dziecka w 7 miesięcy muszą być kontrolowane przez pediatrę. Każdy miesiąc, nie zapomnij odwiedzić lokalnego lekarza dla rutynowej ważenia, inspekcji i szczepienia. Śledź zaleceń lekarskich dotyczących snu i spacerów. Nie zapominaj, że oprócz pozostawiając dziecko potrzebuje twojej miłości: przytulić go, mówiąc słodkie słowa, ale nie LISP. Od dziecka do czynienia na równi, więc szybko się rozwija.

Nie kłócić się z mężem i innych członków rodziny w obecności dziecka. Dzieci w tym wieku są bardzo podatne: każdy krzyk lub gniewne słowa mogą ranić umysł dziecka. W ciągu 7 miesięcy dziecko powinno już być zrozumiałe, że to jest możliwe, a co nie jest. Nie poddawaj się luz, jeśli gra z perełek matki zakazanych, niech pozostanie w każdej sytuacji. Okruchy choroba, jego zły humor albo płacz nie powinny zachwiać i podjąć decyzję zmienić. Rodzice początkowo negocjacji i opracowania wspólnego programu szkoleniowego dla spadkobiercy, ściśle przylegającą do jego zasad i kryteriów.