344 Shares 9555 views

Maszyna do cięcia pianki z rąk

Pianka jest stosowany obecnie w wielu sektorach budownictwa i przemysłu. Użyj go, aby budować ciepło i hydroizolacji, tworząc dekoracyjne powłoki, profile i wiele więcej. Jako jedyne problemy, które powstają podczas pracy z tym materiałem działa jako konieczność prawidłowego cięcia. Maszyna do cięcia pianki można kupić w sklepie, ale jest o wiele tańsze, aby uruchomić taki sprzęt siebie.

Wytwarzanie płyty piankowej do cięcia struktury

W celu uzyskania czystego i prostego cięcia, należy użyć odpowiedniego sprzętu. Jako sposób może służyć jako gorący stali, ale jego użycie w domu jest bardzo problematyczne. Pozostaje tylko jedno rozwiązanie, które wyraża się w oddzielnym urządzeniu produkcyjnym.

prace przygotowawcze

W celu wytworzenia urządzenia do cięcia pianki kręcone, konieczne jest, aby przygotować specyficzne materiały i narzędzia. Trzeba będzie stół do którego pewne wymagania, dlatego każda ze stron musi być nie mniejsza niż dwa metry. Mistrz przygotować sprężyn stalowych, które mają niską rezystancję. Papier nie eliminuje transformator, który jest zdolny do konwersji prądu od 24 do 220 woltów. należy użyć ciąg wysokiej odporności, jeśli dostępny jest stary grzejnik, ten element można wypożyczyć sprzęt. Master będzie konieczne, a regulacja wysokości ciąg, który, jak to jest możliwe, aby korzystać z dwóch belek. cięcia ciąg, który ma uchwyt będzie przemieszczać się między nimi. Transformator może nie być konieczne w każdym przypadku. Będzie to zależało od tego, jaki materiał będzie na strunach serca.

bezpieczeństwo

Jeśli maszyna do krojenia pianki 3D jest produkowany z wykorzystaniem chromowane strun, to będzie dopuszczalny prąd od 220 woltów. Ale praca z takim wyładowania, należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. W przypadku korzystania z absolutorium 24 woltów, to nie ma zagrożenia dla życia. On będzie znikomy. Należy pamiętać, że urządzenie do cięcia pianki, którą stosuje się do czerwoności stal na gorąco, będzie funkcjonować w powietrzu emituje toksycznych oparów, oznacza to konieczność stosowania maski ochronnej. Prace w tym samym czasie jest konieczne w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Korzystne jest, aby produkować pracę ścinania na ulicy.

eksperckie zalecenia dotyczące maszyny produkcyjnej

Produkcji maszyn do cięcia pianki, nie można znaleźć tabelę, której parametry odpowiadają wyżej. W roli bazy w tym przypadku można użyć płyt wiórowych tkaniny lub sklejki. Technologia prac na maszynie produkcyjnej wiąże się z wykorzystaniem drutu nichromu, które muszą być zamocowane do resorów, z czego ten ostatni należy umieścić na śrubach, a ostatni wkręcić w specjalnych stojakach. Regały stalowe muszą wstępnie prasowane pod blatem. Wysokość podpory i grubość podstawy będzie zależeć od potrzeb i preferencji właściciela. Jeżeli grubość materiału jest równa 1, 8 cm i wysokości stojaka będzie 2, 8 cm wkręcone warunkiem, że śruba nie będzie w stanie przejść za pośrednictwem sieci. Natomiast jeśli jest całkowicie odkręcony, a następnie będzie mógł wyciąć szmatkę, której grubość wynosi 5 cm.

Zmiana danych maszynowych

Produkcji maszyn do cięcia tworzywa piankowego, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę punkt, że w przyszłości istnieje potrzeba produkować cięcia grubszych pasm materiału, z krótkimi śruby można odkręcić i zainstalować na swojej stronie dłużej. W celu uzyskania połączenia wtłaczanego, na dole trzeba zrobić dziurę. Jego średnica powinna być mniejsza niż wskaźnika osobliwego różnicy regału powinna wynosić 0,5 mm. Produkcji maszyn do cięcia tworzywa piankowego, stojaki muszą prowadzić młotek do otworu, lecz w celu uproszczenia procedury wymagane do obsługi ostre krawędzie końców z papierem ściernym. Przed rozpoczęciem wkręcania śruby do stojaka, trzeba wyciąć pod kapeluszem rowka. Aby to osiągnąć, trzeba przytrzymać jego końcówkę śrubokręta, a pod głowicą powinna utorować cienki plik, a następnie użyć rotację. Rowek jest potrzebne w celu wzmocnienia drutu w jednym położeniu, które może być przeniesione do regulacji. W porządku, że drut nie sag, wydłużyć po ogrzewaniu musi być przymocowana do sprężyn, a po śrubach. Wykonaniem maszyny do cięcia spienionego tworzywa sztucznego, konieczne jest przygotowanie wszystkich elementów mocujących, a następnie wzmocnienie przewodu nichromu. W celu zapewnienia dobrego kontaktu między nim a drutu przewodzącego, konieczne jest, aby korzystać z technologii o nazwie „Promocja z redukcją”. Drut miedziany powinna mieć przekrój poprzeczny nie mniejszą niż 1,45 mm kw

praca końcowa

W następnym kroku należy usunąć izolację z końca przewodu 2 centymetrów. przewody miedziane musi być przykręcony do drutu w tych obszarach, w których jest ona ustalana na wiosnę. Koniec przewodu należy przytrzymać parę szczypiec, a następnie owinąć wokół przewodu. W celu zapewnienia możliwości regulacji grubości ostrza, to jest konieczne, aby usunięcie drutów przewodzących. Wyeliminowanie ugięcia przewodów potrzebnych przekroczeniem ten otwór, przez który przechodzi ten segment i przymocowaną do powierzchni bocznej do tyłu za pomocą zszywek. Jeśli będzie Maszyna do cięcia pianki własnymi rękami może być łatwo wytwarzany. Przewody w procesie musi być składana w postaci wątku, usuwa ich splątania. Na końcach przewodów muszą wzmocnić terminalu, aby mieć możliwość podłączyć je do źródła zasilania.

Konkludując

Jeśli zdecydujesz się zrobić własną maszynę CNC do cięcia tworzywa piankowego, to będzie zupełnie wystarczające do zastosowania w domu, chyba że nie zamierzają ustanowić linię produkcyjną. Prędkość wstęgi podczas cięcia nie powinna być zbyt wysoka. Jeżeli silnik jest bardzo szybki, a następnie będzie przyczyniać się do kruszenia materiału. Aby temu zapobiec, nie może być, jak w tym przypadku nie byłoby wskazane, aby skorzystać z automatycznego i typu maszyny. Po tym wszystkim, za prace nadal będą musiały poświęcić pewną ilość czasu i wysiłku. Należy to uwzględnić przy wyborze składników przyszłej budowy.