508 Shares 7339 views

Izba Teatralna, Cherepovets: repertuar, historia

Teatr Kameralny (Cherepovets) jest wciąż bardzo młody. Urodził się pod koniec 20 wieku. Dzisiejsze repertuar to klasyczne sztuki, bajki dla dzieci i współczesny dramat.


O teatrze

Teatr Kameralny (Cherepovets), którego historia sięga połowy XIX wieku, uważa datę urodzin w dniu 1 lipca 1993 r. Po raz pierwszy w mieście był amatorski zespół, który obejmował szlacheckich panowie. Teatr zawodowy został otwarty w 1938 roku. Ale w ciągu 10 lat został zamknięty, a do końca XX wieku nie istniał. I dopiero w 1993 roku zaczął się odrodzić. Dziś teatr ma swój własny budynek, który został poddany poważnym remontom 10 lat temu. Jest wyposażony w nowoczesne urządzenia. Sala może pomieścić do 438 widzów.

W teatrze znajduje się studio dla dzieci. Zespół uczestniczy aktywnie w różnych festiwalach, wyjeżdża na tournee. Oprócz występów różnych gatunków włączonych do repertuaru, w teatrze odbywają się koncerty, "apartamenty", konferencje, wystawy i inne imprezy. Głównym reżyserem jest TG Makarova.

Historia teatru

W 1993 r. Został otwarty Izba Kameralna (Cherepovets). Region Wołogdy już od dawna czeka na to wydarzenie. Pierwszy teatr w mieście Cherepovets pojawił się w latach sześćdziesiątych XIX wieku. Był amatorem. Do 1899 roku teatr amatorski stał się klubem muzycznym i dramatycznym. Wtedy wystąpił dramat "Boris Godunov". W tym samym roku koło przekształciło się w Teatr Cherepovets Trusteeship dla trzeźwości. W repertuarze znalazły się nie tylko dramatyczne, ale i muzyczne spektakle. Na początku XX wieku odbyła się opera Michaela Glinki "Życie za carem". Aktorzy to: lekarz, żona doradcy sądowego, prokurator, adwokat, milioner, adwokat, książęta, żeński lider gimnazjum itd. W 1919 roku do zespołu amatorskiego dołączyli profesjonalni artyści. Teatr otrzymał własny budynek, który nadal żyje dzisiaj. W swoim twórczym życiu przeszedł szereg reorganizacji. Jego nazwa się zmieniła. W 1948 r. Rząd zaprzestał finansowania wszystkich firm teatralnych, przenosząc je na samowystarczalność. W rezultacie teatr Cherepovets wypracował po roku, przestał istnieć i był zamknięty przez 40 lat.

Teatr kameralny (Cherepovets) został wznowiony w 1993 roku. Choć oficjalny nakaz wznowienia jego pracy został podpisany dopiero w 1998 roku. W tym samym roku Tatyana Makarova została mianowana dyrektorem generalnym. Jego pierwsza produkcja zespołu teatru ożywionego została przedstawiona opinii publicznej w listopadzie 1997 roku. Był to spektakl muzyczny "Burning days of Garunsky", oparty na sztukach Lew Zorin. Ta produkcja była wyjątkowa, gdyż reżyser Tatyana Makarova występowała w jej ośmiu rolach. W tym czasie byli tylko dwaj aktorzy: Tatiana Makarova i Fedor Ghukasyan. W grze grają muzycy jazzowi. Ta produkcja jest do tej pory obecna w repertuarze teatru i jest bardzo popularna wśród widza. Drugi występ to komedia "Dachniy romance" oparta na sztukach B.Ratsera i V.Konstantinova. Premiera odbyła się w 2000 roku. To spektakl był porządkiem społecznym. I "burzliwe dni Garunsky'ego" i "powieść lata" wyglądały niemal na całe miasto.

Znakiem występu był Matriarchy. To eksperyment teatru. W tej produkcji wszystkie role, nawet kobiety, są wykonywane wyłącznie przez aktorów płci męskiej. Scenografia "Matriarchy" jest niesamowita, a nawet szokująca. Spektakl używa efektów świetlnych, emocjonujące zabarwienie jest dostarczane przez balet i film. Produkcja wygrała Fundacja Sorosa.

Wielką rolę w życiu teatru odgrywał spotkanie dyrektora T. Makarowej z dramatorką V. Borovitskaya. Grająca "Varvara Petrovna", wystawiana na jej grę, pod warunkiem teatru wycieczkę w Moskwie. Stolica spotkała się z produkcją w pełnych salach.

Dziś teatr zatrudnia 20 utalentowanych artystów. Repertuar obejmuje spektakle różnych gatunków.

Rekonstrukcja budynku

Teatr Kameralny (Cherepovets) mieści się w budynku, który został zbudowany na początku XX wieku. Początkowo były tam rzędy handlowe. Budynek teatru jest pomnikiem architektonicznym. Rekonstrukcja rozpoczęła się w 2003 roku i trwała 4 lata. Podczas remontu cała konstrukcja budynku została wzmocniona. Dodano inne skrzydło, które planowano nawet w trakcie budowy w 1914 r., Ale nie zostało wzniesione z powodu braku środków materialnych. Również fundacja została wzmocniona. Wszystkie połączenia zostały całkowicie wymienione. Audytorium zostało całkowicie przebudowane. Ściany były wyrównane, a podłogi zostały zastąpione. Teatr był wyposażony w nowoczesne systemy wentylacji, przeciwpożarowe i nadzoru wideo. Sala wyposażona jest w nowoczesne sprzęty dźwiękoszczelne, odzież i mechanikę sceniczną, meble.

Przedstawienia

Izba Kameralna (Cherepovets) oferuje repertuar publiczności w następujący sposób:

 • "Tektonika zmysłów".
 • "Carlson, który czeka na wszystko".
 • – Babci pobrali się.
 • "Michelle".
 • "Królowa Śniegu".
 • "Halloween dla Rosjan".
 • – Wuj wuja.
 • "Seszele".
 • "Hare Hut".
 • "Bardzo prosta historia".
 • "Muzycy z Bremy".
 • "Jedyna liczba to płeć męska".

I inne produkcje.

Zespół

Teatr Kameralny (Cherepovets) zebrał się na scenie 20 utalentowanych profesjonalnych aktorów.

Trupa:

 • Cyryl Shipiguzov.
 • Elena Batalina.
 • Ekaterina Kaloshina.
 • Matvey Pirushkin.
 • Anatolij Czadow.
 • Tatyana Shesterikova.
 • Aleksander Semechkov.
 • Valery Gorelkin.
 • Maya Basova.
 • Marina Mironowicz.
 • Alena Rodina.
 • Sergey Szarygin.

I inni.

Recenzje

Izba Kameralna (Cherepovets) otrzymuje różne opinie od swoich widzów. Większość z nich. Pozytywne. Najbardziej ulubione spektakle z widowni: "młoda damo-chłopska kobieta", "tektonika uczuć", "Cinderella". Wielu mieszkańców i gości Cherepovets uważa teatr za wspaniałe i napisać, że po jego wizycie pozostają niezwykłe wrażenia. Aktorzy widzą publiczność jako niesamowici, utalentowani, którzy potrafią złapać swoją grę. Ich zdaniem repertuar teatru obejmuje bardzo interesujące produkcje. Publiczność daje negatywne opinie na temat gry "Halloween dla Rosjan". Według wielu widzów jest to nieciekawe i wulgarne przedstawienie. Chłopcy i dziewczęta bardzo lubią teatralne produkcje dziecięce – dobre i wspaniałe baśnie.