148 Shares 6732 views

Krupa Bulgur: korzyści i szkody

Na półkach supermarketów nie jest tak dawno temu, nie było niczym niezwykłym produktem oko – bulgur. Za tą dziwną nazwą kryje jedną z najbardziej popularnych zbóż kuchni Bliskiego Wschodu. Więc pomówmy o bulgur. Korzyści i szkód z tym naczyniu do ciała – który jest dedykowany do naszego artykułu.


Jaki rodzaj trawy jest i co to jest tak cenny? Bulgur w rzeczywistości – jest zgnieciony pszenicy. W Rosji takie zboża są czasami sprzedawane jako „plewy”. Ale nie wszystko jest takie proste. Po pierwsze, w celu prawidłowego spęcznionej pszenicy musi być tak zwany etap mleka. Po drugie, nie wymaga szczególnego traktowania: najpierw ziarna poddaje się działaniu wody, następnie suszy się na słońcu i dopiero potem kruszone. W ten sposób okazuje prawy bulgur. Korzyści i szkody zostanie szczegółowo opisane w artykule. Jak wynika z zadu bardzo potrzebne przez organizm niż w tym samym znanym plew. Jakie są właściwości użytkowe tego bałaganu?

korzyść

Jest to bardzo cenny produkt ze względu na duże ilości witamin i minerałów. Spęczniona zawiera kwas foliowy w ilości wymaganej do dziennego spożycia i innych witamin B: ryboflawinę, kwas pantotenowy, pirydoksynę. Pośród przydatnych substancji zawiera żelazo, cynk, magnez, sód, fosfor, selen i mangan. Ponadto, bulgur jest bogaty w witaminy PP, K, E. Wszystkie te substancje przyczyniają się do wzmacniania zdrowia ludzkiego. No, co jeszcze jest niezwykły bulgur? Właściwości tego zboża w zakresie żywienia i umieścić go nad ryżu i makaronu. Jako część bulgur zawiera tylko 56-60 gramów węglowodanów na 100 gramów, ale to jest „prawo”, czyli węglowodany złożone. I wartość odżywczą tego zboża jest mniej niż ryż – około 360 kalorii. Jest to również naturalne źródło błonnika, który ułatwia trawienie i prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego.

szkoda

Ale nie jest zbyt różowo odnoszą się do tego produktu. Mają bulgur i wady. W szczególności zawiera glutenu – wheat protein. Materiał ten jest bardzo silny alergen, a zatem powinien być pierwszym, aby spróbować go z ostrożnością. Jeśli po wypiciu pojawiła się objawy takie jak biegunka, osłabienie, wzdęcia, konieczne jest, aby skierować do alergologa – chyba, że jest to przypadek. Nie zaleca się również użycie zbóż dla osób cierpiących na zapalenie błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości, a także tych, którzy mają problemy z błony śluzowej przewodu pokarmowego. Więc to nie jest tak łatwo bulgur. Korzyści i szkód z wykorzystania tego zboża w przybliżeniu równe, a zatem powinna być prowadzona wyłącznie na indywidualnej reakcji organizmu – ktoś podejdzie i będzie on stać się ulubionym daniem, a ktoś, być może nie.

przygotowanie

Oprócz dowiedzieć się, co jest tak dobry produkt, warto dowiedzieć się, jak gotować. Bulgur jest samowystarczalny dodatek do ryb i mięsa. Jego osobliwością jest to, że krupier nie trzeba gotować. Wystarczy wlać bulgur z ciepłą wodą lub mlekiem i odstawić. Po 10 minutach Zad pęcznieje i jest gotowy do użycia. Ale ci, którzy chcą nauczyć się gotować bulgur nie tylko na śniadanie, można zaproponować „Tabula” sałatkowy przepis. To danie jest bardzo podobny do Izraelczyków, jak i mieszkańców Maghrebu. Gotować trzeba bulgur, wzdłuż wiązki pietruszki i kolendry, mięty, czosnku, soku z cytryny, kilka dużych pomidorów i oliwy z oliwek. Zieloni powinna być drobno posiekane, dodać zmiażdżony czosnek. Bulgur parze, a następnie miesza się z ziół. Wyciąć plasterki pomidorów, umieszczone w sałatkę, posypać z sokiem z cytryny, olej, sól do smaku. Zwłaszcza sałata „Tabula”, że zielona powinna być większa niż zboża. To danie jest nie tylko smaczne, ale również bardzo przydatne.

Taki on niezwykłe orientalne bulgur. Korzyści i szkodzi jego stosowania, jak opisano powyżej, a na ich podstawie, każdy może sam decydować o tym, czy jest on odpowiedni danie. Ale to na pewno warto spróbować.