290 Shares 4717 views

Juniper (Pielęgnacja i rodzaje)

W ostatnich latach coraz więcej ludzi, którzy mają gospodarstwo lub strefie podmiejskiej, starają się tworzyć w pobliżu jego domu piękny krajobraz, stosując jako kwiatów i krzewów i drzew. Jednym z najbardziej popularnych roślin wśród ogrodników jest jałowiec, troska, że prawie żadnych trudności.


Główne zalety tego rodzaju roślin jest ich odporność i wytrzymałość, która pozwala im rosnąć niemal wszędzie. I uderzające prostotą krzaka do podłoża. Juniper krzewy mogą rosnąć nawet na glebach kredowych i kamienistych. Juniper, która opiekuje się na pokład, rozluźnienia gleby i koszenie korony może być najbardziej ulubione rośliny w swoim ogrodzie. Od tych drzew iglastych odporne na suszę, mogą to zrobić dość długi czas na podlewanie. Juniper obfite podlewanie nie jest potrzebne, ponieważ rozwija najlepiej z umiarkowanym podlewaniu.

Wygląda świetnie sadzenia różnych gatunków drzew iglastych. Te krzewy i drzewa są wspaniałe tło dla innych roślin.

Pielęgnacja jałowiec wszystkich typów, odmian i form jest regularna pielęgnacja i kształtowania korony. Należy w połowie lata. Strzyżenie przedmiot i rośliny na żywopłoty, a skradanie formy. Szczególnie piękna, wspaniałe oddziały sypkich przypisane do określonej funkcji tych drzew iglastych: na jednej gałęzi znajduje jak wskazano szydło kształcie liści, charakterystycznej dla młodych roślin, więc bardzo małą skalę, jak liście starsze.

Ten niezwykle piękny rodzaj drzew iglastych zawiera wiele atrakcyjnych sredneroslye i niewymiarowe gatunków i różnych odmian. Jałowiec, opieki, która jest prosta, z czasem rośnie, okrywowa bardzo skuteczną dywan. Wśród tego rodzaju iglastych, istnieją inne rodzaje.

Medium Juniperus krasnolud postać tej rośliny. Tak, to jałowiec, pielęgnacja, która trwała 10 lat, mogą dorastać do 1 m. Gatunek ten został wprowadzony do kultury stosunkowo niedawno, ale już zyskał popularność wśród koneserów iglastych. Ma kilka odmian, które różnią się kształtem i kolorem. Roślina ta cieniu tolerancyjny, ma rozłożystą koronę i dobrze współgra z innymi rodzajami roślin. Ten typ jałowca odnosi się do pełzania. Jeden krzew może dorastać do 2,5 m.

Wśród różnorodności gatunków i odmian roślin, których nie są złote liście są latem i zimą liści brązu. Tak piękne liście w Juniperus «depressa Aurea» klasie. Ten krzew rośnie do maksimum 60 cm. Uwielbia pełnym słońcu.

Bardzo piękne pokład jałowiec chiński. Dorasta do 2 m wysokości. Dotyczy on wolno rosnących formy ma kształt stożkowy. W tym gatunku niebiesko-zielone liście, które składa się prawie wyłącznie z dzieci (nieletni) opuszcza.

Ponadto sredneroslye i gatunków niewymiarowych, popularna i czerwonego cedru. może osiągnąć 10 m wysokości. Uważany jest za najbardziej wdzięczne widoki roślin. Jej wątki mieć niebieskawo-szary liści z ulotkami w górę. Dlatego drzewo na trochę przypomina zwęża strzałkę w górę. W naszych szerokościach geograficznych roślina osiągnie maksymalną wysokość 5 m. Zazwyczaj jest obsadzony na krawędzi łąk i trawników.

Najbardziej rozpowszechnioną formą pnący roślin – jałowcowy Kozak. Jej wysokość rzadko przekracza 30 cm. Krzew mogą dorastać do 3 m średnicy. Dobrze wygląda obok innych gatunków krzewów i na tle jasnych kolorach. Ten rodzaj najbardziej odporne na zimno i odporna na suszę. Preferuje oświetlonych miejscach i jest często używany do uprawy rolki Alpine Coaster. Istnieje duża liczba form ogrodowych tego typu instalacji.