788 Shares 5404 views

Szew „naprzód igły” w haftem. Haft „Igła naprzód” ze schematów i zdjęć

Haft – starożytna forma robótek. Sztuka szycie dekoracyjne ściegi na tkaniny jest popularny na całym świecie. Istnieje wiele różnych technik i rodzajów szwów.

Proste ręcznie ściegu Craft

Do głównych instrumentów i materiałów za haftem i igły do szycia i nici woli. Masters stosować wszystkie rodzaje metod pracy. Proste i przeguby są pod którym ruch igły jest skierowany do przodu. Mogą być wykorzystywane do wykonywania pracy fizycznej przez szycie ubrań i pluszowych zabawek, dekorowanie gotowych produktów lub urządzeń jako pomocnicze.

Jak szew „naprzód igły”?

Opanowanie techniki wykonywania zwykłych prostych szwów. Na początku łańcucha dołączone do prawej stronie tkaniny. Szew biegnie od prawej do lewej. Kiedy igła jest zawsze do przodu. Dokonać kolejnych szwów wzdłuż linii konturu. Powinny one być podobne pod względem wielkości i znajduje się w regularnych odstępach czasu.

długość ściegu i miód im odległość może być inna. Zakładamy, że długość ściegu – 5 mm. Gdy odstęp między szwami może wynosić 2 mm lub 5 mm. I dobre i złe strony mają taką samą formę. Jak przerywaną linią pojawia szew „naprzód igły”. Schemat przedstawia kolejność wykonania. Taki szew nazywa Basting. Stosowany jest przy szyciu połączyć poszczególne części po cięciu. On także służy jako podstawa dla innych technik haftu i szycia.

szew łączący

Silniejsza tkanka zszywanie można osiągnąć wykonując układanie ściegów w dwóch etapach. Szew „naprzód igły” w następującej kolejności:

a) Drobne szwy szyte pierwszego rzędu;

b) obracają się materiału podstawowego w stu osiemdziesięciu stopni;

c) szwy szyte w szczelinach wykonanych w pierwszym rzędzie.

Otrzymany stawów szew zapewnia niezawodne ustalenie poszczególnych części. Na dobre i złe strony wyglądają tak samo. Jest on używany do szycia miękkie zabawki i ubrania.

Obvodochny lub kontur szew

Haftowania różne systemy często należy podkreślić kontury rysunku. Na początku wybranego szkicu ściegu prostych szwów. Po przejściu przez całą pętla igły jest umieszczony w punkcie wyjścia. W przeciwnym kierunku, szwy pozostałe luki są wypełnione. W rezultacie, kontur rysunku, przeznaczony do haftu całkowicie otoczone.

Single-joint z perevivami

Linia prostych ściegów łatwo przekształcić. Za pomocą prostego przesunięcia igły ze szwem dekoracyjne gwintu. Na początku robótki wykonywania prostych szwów opcji. Dalsze zmiany w wątku igły. Nowy wątek może być taki sam jak w przypadku wykonania prostych szwów. W razie potrzeby, może być w dowolnym kolorze i mogą różnić się grubością. W związku z tym połączenie haftu skręcić lekko wypukła. Aby wykonać „zygzak” Poprzez haftowane szwów przeszły drugiej nici. Z tego igły spadkową przeprowadza się kolejno w jednym kierunku. Przechodząc przez szwów, igła nie złapać leżących tkanek. Szew "Forward" z igły perevivom – "Zigzag" – gotowe. Simple serii ściegów przekształca się w piękny i ozdobny. Zmieniając perevivov kierunku, haftować różnych odmianach szwy.

Mała zmiana w ruchu nitki igłowej i uzyskać nową postać. Technika szew jak „zygzak”. Wyszywania do wiersza polewanie szew „naprzód igły”. Następnym krokiem – napełnianie gwint igły innego koloru. Ruchy ostrożnego, bez przebijania tkanki podstawowej, przepuszcza przez szereg szwów. W tym alternatywnym ruchu igły. Po pierwsze, rozciąga się w dół, a następnie – od dołu do góry. Gwint układać w postaci sinusoidalnej fali.

Haft „naprzód igła” opisana powyżej jest łatwo przekształcić w rodzaj szwu. W celu „falowania” stały „łańcucha” dodany jeszcze jeden rząd. Wykonywany jest w taki sam sposób jak w poprzednim przypadku. Ale gdy ruch ten będzie naprzeciwko igły, to znaczy w pierwszym kierunku do góry i następnie ku dołowi. Uzyskaj dwukierunkową sinusoidy jako „łańcuch”.

Nieznacznie zmieniając kierunek perevivov uzyskać nową wersję, która ma nazwę „pierścieni”. Jak uszyć szew „naprzód igły” z perevivami „pierścieni”? Pierwsze kroki – jest spełnieniem szeregu prostych szwów. Następnie przejdź do haftu „pierścieni”. Nić jest stała w pobliżu ostatniego ściegu. Przechodzi. Igły i nici przechodzi przedostatnim ściegu od dołu do góry, a następnie przez drugi – od góry do dołu. Ta sama metoda jest wykonywana wszystkie perevivy przed końcem linii ściegu.

Szew składający się z kilku rzędów ściegów

Mamy rozważyć przekształcenie jednego prostego szwów różnych rodzajów dekoracyjny linię. Wielu szew „naprzód igły” jest równoległym albo alternatywne linie ściegów, które są wykonywane w układzie szachownicy. Multimedia to samo, jak w postaci jednej linii.

szew równolegle „do przodu igła” utorować lewej prosty szereg szwów. Druga linia równoległa do pierwszej haftowania. Identyczne szwy mają ściśle pod tymi znajdującymi się w górnym rzędzie. Jeśli to konieczne, należy wykonać następujące Parallels podobne linie.

perevivov technika opiera się na kilku liniach szwów

Rozważmy „Ribbon” make podwójne szwy. Początkowo haftować dwa rzędy prostych ściegów. Wątek w innym kolorze, aby przeprowadzić proste perevivy. Igła nie należy pobrać materiał bazowy. Przędzę przepuszcza szwów górnych i dolnych linii tylko raz. Praca rozpoczyna się w dolnym rzędzie. Przędza została podjęta w dół przez ściegiem peryferyjnych. Ponadto – w górę do spodzie przedostatniej linii ściegu. Igła przesuwa się w górnym rzędzie. Włókno przechodzi w górę przez górną linię ściegu. Tak więc przejść całą serię, odbieranie dekoracyjną „taśmy”.

Przez zmianę kierunku ruchu igły z gwintem może być wyszyty podwójny szew „naprzód igły” z perevivom „ośmiu”. Zacznij z wykonywaniem kilku linii prostych szwów. Po zmianie wątek, zaczynają realizować perevivov. Początkowo jest on przekazywany od góry do dołu skrajnej drugiego rzędu i ścieg z dołu do góry jednej strony. Przenieś do górnego rzędu, cofanie. Że ruch igły umożliwia przejście nici przez stojący szwów dalej. Po pierwsze, w pierwszym – ruch w górę drugiego przejścia od góry do dołu. Operacje są powtarzane w tej samej kolejności. W rezultacie wątek jest umieszczony pomiędzy ściegami w postaci „ośmiu”.

Co to jest „zanizyvanie”?

Szwy wykonane szew „naprzód igły” tworzą geometryczny wzór. Ten rodzaj haftu jest proste w wykonaniu. Wykonaj proste szwy przeszycia gładka, bez wyciągania nici. Powinien on być na tyle długi. Geometryczny wzór na tkaninie łatwiejsze do wykonania z wyraźnym splocie. Nici do haftu powinna być gruba i nie wyrzucony. Wybiera się je w zależności od wybranej przez tkaninę. Głównie są czarne, czerwone, niebieskie lub białe. Haft może być monochromatyczny lub wielokolorowe. Przydatne wzory geometryczne, mieć szerokość dziesięć do piętnastu centymetrów. Haftowane wzór, przejście od jednego rzędu do drugiego. Ponieważ systemy mogą być wykorzystywane z wzorami crossstitch. W tym przypadku, zamiast wzorów krzyży jest wykonywana przy użyciu szew „naprzód igły”.

Zdjęcie pokazuje próbek ozdoby dla tego typu robótek. Wygląda piękne obrusy i pościel urządzone w jasnych ornamentami. Dość często można je znaleźć na torach i klocków. Haft (szew „naprzód igły”), wykonane technika ta jest idealna do zdobienia i serwetki i ręczniki.

koraliki szycia

Ten rodzaj haftu odbywa się na różne sposoby. użyć szew „naprzód igły” do mocowania perełek. Rzemiosło działać na wybranym wzorem. Igła ze stałym lub cienkiej żyłki włókno znajduje się na przedniej stronie rzemieślniczym. Przebijają materiał ku górze. Pierwszy koralik sznurka. Wykonać następny ściegu blisko koralikami. Po jej zamocowania do tkaniny następującej naciągiem zgrubienia. Ponownie przekłuwania materiału do góry. Zamocować kolejny kulek. Operację powtarza się. W ten sposób naprawić wszystkie koraliki, które tworzą pewien wzór.

Kilka technik haft wstążkami

Wykwalifikowana needlewoman stosowany we wszystkich rodzajach materiałów. Dla tego rzemiosła, różne rodzaje ściegów i technik. Jeśli używasz taśm jest piękny haft objętość. Szew „naprzód igły” w wykonaniu perevivami. Jednakże druga nić została zastąpiona taśmą.

Początkowo prace prowadzone szereg prostych szwów. Powinny one być szersze niż pasma wykorzystywanego w haftem. Na prawo od pierwszej stałej ściegu taśmy. Splatać jej szwy w taki sam sposób, jak przeprowadzić perevivy zwykłego wątku. Haft jest gotowy. Pod koniec poprawki taśmy serii.

Opisano również odbiór może wykonać taśmę haftowania. Jest ładowany do igły. Przednia część prac wykonywana pierwszy ścieg. Następnie przejdź do niewłaściwej stronie. Wykonać drugi ścieg. Ta operacja jest powtarzana. Taśma i wyrównać wynika, że nie jest skręcony. Szew „naprzód igła” utworzona taśma służy do obróbki konturów wzór haftu, a także do dekorowania różnych artykułów.