502 Shares 6322 views

Sosna orzech: korzyści i szkody

Siberian cedru, inna nazwa – cedr sosna (łac. – sosna syberyjska) – to wiecznie zielone drzewo iglaste, które mogą żyć do 200 lat i osiąga wysokość 50 metrów. Cedar zaczyna przynosić owoce dopiero po 20-30 latach (i późniejsze) po wylądowaniu. szyszki i orzechy, jak się je nazywa, dojrzewa przez długie 15 miesięcy, aw każdym z nich istnieje około 150 nasion. można zebrać 12 kilogramów nasion z jednego cedru.


Od czasów starożytnych, ludzie wiedzieli, jak dobroczynne właściwości orzeszkami pinii, wykonane szerokie wykorzystanie ich w celu uzdrowienia i żywności w swojej naturalnej postaci, masła i recyklingu. Sosnowe są nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne w smaku i aromacie. Są one wybierane jako żywność, nie tylko ludzi, ale także różnych zwierząt i ptaków.

Sosna orzech korzyści i szkód

Przeanalizujmy pożyteczne i szkodliwe właściwości tego produktu. Skład orzechy piniowe są bardzo bogate w substancje odżywcze. Tutaj minerały, tłuszcze, witaminy, białka i węglowodanów. 19 aminokwasów zawarte w orzechach osoba potrzebuje. Na przykład, arginina potrzeby rozwijającego się organizmu, a więc orzeszkami w diecie obejmują zarówno kobiety w ciąży i dzieci.

Witaminy z grupy B są obecne w produkcie, może poprawić całe ciało. B1 – wzmacnia serce – na naczynia i normalizuje przemianę materii, B2 (ryboflawina), B3 (niacyny i) – wzmocnienia i poprawy wzroku układ trawienny. Witaminy E, które znajduje się 50 g orzechów zawierała 4,6 ug, bierze udział w metabolizmie białek i oferuje doskonałe przeciwutleniacz konserwujące młodzieży.

Pierwiastków śladowych w owocach cedrowego fosfor i potas – wzmocnienie szkliwa zębów i kości, a także mieć korzystny wpływ na serce. Dzieci podczas wymiany zębów mlecznych orzeszkami pinii przydać. Magnez i wzmacnia mięsień sercowy normalizuje przemianę materii i cynku, wapnia i żelaza orzechy dopuścić stosowanie w leczeniu niedoboru witaminy i niedokrwistości z niedoboru żelaza. Jod, który jest w tym cudownym produkcie – prawdziwym dobrodziejstwem dla osób cierpiących na niedobór jodu.

Sosnowe, korzyści i szkód, które przyciąga uwagę ludzi, oni już dawno były badane przez tradycyjnych uzdrowicieli. Zalecane są do korzystania rozgniecionych orzechów sosny w czystej postaci i z dodatkiem miodu. Właściwości lecznicze orzechów sosny pomoc w leczeniu chorób żołądkowo-jelitowych, poprawa ogólnego stanu krwi. Przy regularnym jedzeniu ten produkt, zwiększona odporność na zmęczenie znika i zostaje wzmocniona.

Co o szkodliwości że orzeszkami? To zaskakujące, ale eksperci badający ten problem, należy stwierdzić, że z orzeszkami pinii, które korzyści i szkody nie korelują bardziej użyteczne niż szkodliwe. Przeciwwskazania są prawie nie istnieje. Biologiczna produktu złożonego wynosi harmonijnie, dzięki czemu sosnowe doskonałe wzmacniające środki zapobiegania wielu chorób. Bardzo rzadko przypadki nietolerancji na orzechy, są dobrze wchłaniane przez układ trawienny. Ponieważ cedr owoce – wysokokalorycznych pokarmów, osób cierpiących na otyłość, aby uniknąć ich nadużywać. Dziatkom orzeszków ziemnych należy zachować ostrożność, aby nie wpaść w drogach oddechowych.

Przeciwwskazane nieprawidłowo wykonane olejek cedrowy. Bez skrupułów kupcy na szybki zysk wykonany olej tańszy i szybszy sposób za pomocą benzyny. Jest mało prawdopodobne, że taki produkt może być klasyfikowany jako użyteczne.

Użyj orzeszków piniowych, korzyści i szkód jest oczywiste, nie tylko w kuchni. Jego właściwości lecznicze są aktywnie korzysta z nowoczesnej medycyny, kosmetyka do produkcji różnych preparatów kosmetycznych. Sosnowe – dar od hojnej natury ludzi.