564 Shares 5903 views

Anturium – żółknięcie liści, co robić?

Anturium kwiat nazywany jest również Czerwonak. Kolebką rośliny są lasy tropikalne i subtropikalne Ameryki Południowej. Rhode anturievyh ma około 900 różnych gatunków kwiatów. Mamy kryty popularną roślinę z czerwonymi kwiatami i żółtym kolba w środku. W pewnym opieki całoroczny kwiat może rozkwitnąć w tej rodzinie.

W zasadzie roślina jest dość łatwe w pielęgnacji i nekapriznoe. Ale jeśli tak jak kwiat anturium, żółty liść, jest pierwszą oznaką niewłaściwej pielęgnacji. Podczas wzrostu i obfite kwitnienie (zwykle od wiosny do jesieni), zakład musi zapewnić wystarczającą ilość podlewania i wilgotności. Podlewanie kwiatów uważać, trochę lepiej Nedolya, niż przelać. Fakt, że nadmiar wody z anturium można wystarczająco szybko gnicie korzeni, które następnie prowadzą do śmierci rośliny.

W kwiat anturium żółtych liści, zwykle w przypadku niedostatecznej wilgotności. Dlatego roślina jest konieczne, aby zapewnić takie warunki, jak w rodzimych lasów tropikalnych. Wystarczy spryskać kwiaty codziennie w czasie upałów, i umieścić go z dala od źródeł ciepła w zimie. Zakład anturium liści żółknie i w niewłaściwym miejscu, na przykład w pobliżu akumulatora lub na parapecie, gdzie jest narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, które jest po prostu nie do przyjęcia.

Oczywiście, jak w każdym zakładzie, w okresie intensywnego wzrostu kwiatu wymaga karmienia. Należy pamiętać, że to jest bardzo wrażliwe na podwyższoną zawartością wapna w glebie i minerałów, więc najważniejsze – nie przesadzaj z nawozem. Jeśli zauważysz, że kwiat anturium liść żółknie, być może jest to spowodowane niewłaściwym stosowaniem nawozów.

reprodukcja

Anturium propagowane przez podzielenie buszu. Zazwyczaj przeszczepu i przeprowadza podział w sprężyny. Po przesadzeniu rośliny trzeba wziąć pod uwagę fakt, że ma dość kruche korzenie. I tak proces ten powinien być prowadzone bardzo ostrożnie.

Pokój ten kwiat może być propagowane i nasiona, jednak proces ten jest dość czasochłonne, ale interesujące. Nasiona uzyskane przez zapylenie sztucznego odbywa się za pomocą pędzla, przenoszenie pyłku z jednego do drugiego kwiatostanu. Zapylenie odbywa się przez kilka dni. Po około 11 miesięcy (być może wcześniej trochę) zaczęły powstawać jasne owoce jak jagody. Każdy z nich nasiona, które muszą być usunięte, a następnie przemyto, umieszczone w roztworze nadmanganianu potasu, około kilku godzin. Nasiona szybko tracą żywotność, więc muszą być sadzone tak szybko, jak to możliwe. Siew wytwarzane na mokrym papierze, lub pianką, która jest następnie umieszczony w płytkim zbiorniku i pokryta warstwą ze szkła lub właściwości klejące. Po wykiełkowaniu rośliny nurkowania w poszczególnych małych doniczkach. Anturium uprawianych z nasion zakwitnie w około 4 lat.

Dlaczego liście żółkną w anturium, co jest tego powodem?

Zatem Najczęstszą przyczyną tego problemu – brak wilgoci i podlewania. Jednak dlaczego może utracić kolor liści roślin, takich jak wewnątrz kwiat anturium? Liście żółkną, zdarza się, ze względu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, które otrzymują oparzenia. Jeśli żółknięcie pojawia się w zimie, to jest, wręcz przeciwnie, to wskazuje na brak światła.