610 Shares 7214 views

Sernik: przepis na pięć minut!

„Sernik” – sama nazwa tej anteny jest szybki ślina. Co można powiedzieć o tym gorącym i aromatyczne ciasto, która leży przed tobą na talerzu i zapraszając pyszny ser topiony? Nawiasem mówiąc, jeden z najlepszych sposobów, aby dzieci do jedzenia zdrowej żywności – sernik. Receptura tego wszechstronnego naczynie może zawierać żadnych składników nawet „nasty”, według niektórych bardzo wybredny Eaters, warzyw, ryb i owoców morza w ogóle niczego. Ty i Twoja rodzina uwielbiam ciasto z serem! Przepis może być nieznacznie zmodyfikowana, aby odzwierciedlić swoje preferencje. Więc nie trać czasu na próżno i zacząć!


Ser ciasto z kefiru

Jeśli istnieje co najmniej kubek jogurtu i sera, uważają, że główne składniki do kulinarnego arcydzieła masz w lodówce. Przygotować ciasto z serem na 5 minut, nawet początkujący mogą gotować! Tak więc, musimy:

 • Dwieście gramów jogurtu;
 • Dwie szklanki mąki;
 • ser (dowolny ale najlepiej durum) – o kieliszek, startego na grubej tarce;
 • pół łyżeczki cukier, sól, proszek do pieczenia;
 • farsz, za które możemy podjąć inną odmian sera, lub takie same jak mięsa lub kiełbasy, pieczonych warzyw, w tym marchew, cebula i serem. W ogóle, wszystko można znaleźć w lodówce. Posiekać wszystko drobno lub ruszt.

Technologia przygotowania

Kefir jest lepiej wyciągnąć z lodówki, ogrzewa się, czy tylko krótki czas, aby podgrzać w kuchence mikrofalowej. Idziemy spać w jego sól i cukier, wymieszać, następnie dodać ser i przesianej mąki, mieszane z sodą. Delikatnie zagnieść ciasto, aby kawałki sera pozostał nienaruszony. Zostawiamy ciasto stanąć na chwilę do sody reagować z kwasem, a w międzyczasie zrobić nadzienie.

Gdy wszystko jest gotowe, podzielić ciasto na osiem równych części, postaci te kulki i rozwałkować na naleśnik, lub po prostu rozciągnąć ramiona. Umieścić napełniania i uszczelniania krawędzi. Teraz znowu potrzebują naszego kęsa delikatnie rozwałkować ciasto. Lepiej jest użyć do tego celu wałkiem do ciasta, ręce łatwo oderwać ciasto. Rozgrzej patelnię i zalać olejem roślinnym nim. Smażyć placki z obu stron na złoty kolor. Najlepiej po smażeniu przykryć pokrywką i odstawić na kilka minut, dzięki temu, że są miękkie i delikatne.

Mexican sernik: przepis

Te ciastka są wykonane nieco inaczej niż poprzednie, ale proszę mi wierzyć, że nie są mniej smaczne. Potrzebujemy:

 • Dwie szklanki mąki;
 • jedną czwartą szklanki mleka w proszku;
 • Pięćdziesiąt gramów masła;
 • 3/4 szklanki wody;
 • szczypta soli;
 • 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia;
 • polstakana startego sera.

Technologia przygotowania

Wszystkie suche składniki są mieszane. Dodaj do nich miękkie masło i szlifować. Powstałe wióry miesza się z sera. Teraz zaczynamy powoli dodawać wodę i zagnieść ciasto. Dajemy to stać przez kilka minut, aż rozgrzać patelnię i posmarować je olejem roślinnym. Ciasto podzielić na 6-8 części, w zależności od wielkości naczynia, a rolki je do grubości pastylek około dwóch centymetrów. Smażyć przez około dziesięć minut, przykryć patelnię pokrywką, z jednej strony, i to samo z drugiej strony. Oto gotowy, nasz meksykański sernik przepis, jak widać, jest to bardzo proste i nie wymaga specjalnych umiejętności. Istnieje potrzeba, aby danie gorące, ale warto powiedzieć, że to jest fajne, co do zasady, nie ma czasu.