118 Shares 1099 views

Jak napisać scenariusz do filmu

Wiele zawodów, ale wszystkie piękne – film. Kto w świecie byłam – stał zawsze zadowolony. Jeśli te słowa ze starej kreskówki ciągle słyszałem cię w środku, nie myślisz samodzielnie, bez oglądania nowych filmów, kino, najprawdopodobniej, swoje powołanie. Oczywiście, dla wielu filmowych specjalności tam granicy wieku, ale nie dla pisarza. Tak jak napisać scenariusz ludzi bez takiego doświadczenia? A co jest skrypt do filmu?

W sensie ogólnym – jest to utwór literacki, który jest podstawą do produkcji folii w dowolnym Gatunek: komedia, tragedia, dramat, thriller, fantasy, a może nowe, wymyślone przez gatunku scenarzysty.

Jeśli uczysz wszystkie kanony sztuki filmowej, na pytanie jak napisać skrypt, który zostanie rozwiązany przez siebie. Ponieważ sam skrypt jest napisany w specjalnym formacie, który nie wygląda jak nie jeden inny.

Tutaj, szczególną uwagę zwraca się na opisie każdej scenie, w jaki sposób i kto jest w ruchu, co aktorzy są ubrani, ich emocje. Ponadto, szczególną uwagę zwrócono na wystrój, wszystkie elementy muszą być opisane na ściśle lokalnym. Sam tekst jest podzielony na kolumny. Każdy z nich jest podwójne jeden – czas trwa praca kamery. Na przykład, na początku bohater spotyka bohaterkę w parku – to dwukrotnie, potem bohaterka mówi jej przyjaciół o nowych znajomości w kawiarni – drugi podwójnie.

Na pytanie, jak napisać scenariusz do filmu, ważne jest również czas spędzony na siebie wziąć. Po tym wszystkim, łączny czas trwania pokazu nie jest nieskończona, jeśli, oczywiście, nie mówimy o „opera mydlana” z nieskończonej liczby serii. Nawet jeśli przez długi projektów telewizyjnych ważnych dla dokładnego czasu reklamowego występowania.

Podczas pracy na każdym wykresie powinni być świadomi tego, jak tam jest strzał: dalekiego zasięgu, średniego i ogólny plan, konkretne szczegóły, storyboard, rozrządu. Napisać skrypt dla dobrego filmu bez dbałością o wszystkie małe rzeczy niemożliwych.

Wyraźny opis każdego działania, dźwięków i dialogu, jak działa aparat, lub korzystają z żadnych specjalnych szyn do strzelania – wszystko to razem jest zawarty w skrypcie. Jednocześnie zajmuje się aktorów filmowych zazwyczaj na rękach nie jest usłana szczegółów technicznych i wersji tekstu literackiego. Są wszystkie dialogi i główne działania każdego znaku.

Ale jest to konieczne nie tylko parametry techniczne i podstawowa wiedza o procesie wytwarzania folii, aby rozpocząć dramatopisarza w celu podjęcia decyzji, jak napisać scenariusz. Główne znaczenie ma fabuła, a nawet ważniejsze jest Takla. Tak zwany krótki (nie więcej niż 2 zdania i 25 słów) i fascynujący opis fabuły. Takla potrzebne zainteresować widza, aby skłonić go, aby przyszedł do oglądania nowego filmu. W klasycznym sensie opiera się na 4 głównych elementów:

  • Opis charakter;
  • wyzwaniem go;
  • konflikt lub że nie daje bohaterowi, aby rozwiązać ten problem;
  • kwestia, co będzie dalej.

„Opowieść o nastolatka z Indii (opis bohatera), który jest w środku oceanu (z problemem bohatera) w Bengalu społeczeństwa tygrysa (konflikt)” – brzmi to lognlayn film „Życie Pi”. Innuendo pozwala nam myśleć o tym, co będzie dalej. W każdym razie, fabuła nie powinni być poinformowani. Głównym powodem, że publiczność idzie do kina: nie wie, jak rozwijać tę historię.

Przy konstruowaniu fabuły nie należy zapominać o uwagę każdego widza. Film powinien być kilka chwil uwydatnione, co daje dynamikę wydarzeń, ale iść do daleko z efektami specjalnymi lub jakichkolwiek emocjonalnych wzlotów i nie okazuje warto. Widz nie może stale w napięciu, lub odwrotnie, do połowu na nieustannym dialogu w monotonnym. Wszystko powinno być z umiarem.

Ale jak napisać skrypt w celu uwzględnienia wszystkich przepisów i zasad? Wybierz właściwą rzeczą dla siebie. Możliwe, że projekt będzie podstawą dla nowego mega filmu.