842 Shares 5632 views

Samolot Airbus-321: Krótka historia i przegląd

Ze względu na stosunkowo małym kosztem utrzymania, konserwacji i naprawy samolotów Airbus-321, które są zdjęcia poniżej, to cieszy się bardzo dużą popularnością wśród wiodących światowych firm lotniczych. Ponadto, ze względu na wydłużony kadłub samolotu jest zdolny do wykonania na jego pokładzie znacznie większej liczby pasażerów w porównaniu do poprzedniej modyfikacji. Więcej szczegółów na ten temat zostaną omówione dalej.


Krótka historia

Prace nad projektem nowego statku została uruchomiona w 1989 roku. Głównym zadaniem, które zostało umieszczone przed projektantami na etapie projektowania, było zapewnienie prawidłowego konkurencja Amerykański samolot Boeing-757. Podstawą projektowania nowych produktów położył 320TH model. Jednocześnie, deweloperzy przedłużony do siedmiu metrów kadłuba Airbusa-321. kabiny samolotu, w wyniku czego stał się znacznie bardziej przestronne. Ponadto firma produkuje inżynierów wyposażony model z mocniejszymi jednostkami napędowymi, poprawiając w ten sposób zasięg lotu. Dokonano zmian i skrzydła, które miały wytrzymać znacznie większe obciążenia niż jego poprzednik.

Debiut wersja samolotu otrzymał oznaczenie „100” w tytule. Lot testowy został popełniony 11 marca 1993 rok. Dwa miesiące później powietrze wzrosła modyfikację, wyposażony mocniejszymi silnikami. Osiemnaście miesięcy później samolot przeszedł certyfikację. Na początku 1995 roku, samolot przybył do pierwszych klientów, którzy stają się nośniki, takie jak Alitalia (Włochy) i Lufthansa (Niemcy). Po tym, że rozpoczął pracę nad nowym modyfikacji – Airbus-321-200. Nowością otrzymała dodatkowe zbiorniki paliwa, które zwiększyły maksymalny zasięg lotu 4500 do 5550 kilometrów. Jego pierwszy lot Wdrożony w 1996 roku.

ogólny opis

Sama ten samolot to samolot pasażerski średniego zasięgu, których produkcja nie kończy dzisiaj. montaż modelu, w przeciwieństwie do innych samolotów z Airbusem, wykonanych w niemieckim mieście Hamburg, a nie francuskiego Toulouse. Na dzień dzisiejszy, że zebrała już ponad 700 egzemplarzy samolotu. W tym przypadku oczekiwana dostawa ma około tysiąca jednostek w najbliższej przyszłości, różne linie lotniczych świata.

Model Airbus-321 jest przeznaczony do przewozu 220 osób w jednym lub w dwóch klasach. W razie potrzeby zasięg lotu do 5600 kilometrów, liczba pasażerów jest ograniczona do 170. Samolot wyposażony jest w drzwi sześciu pasażerów i ośmiu wyjść awaryjnych, które znajdują się po obu stronach jego kadłuba.

Obecnie model jest używany przez wiele firm na świecie: dla budżetu i dla lotów czarterowych. Nie jest to zaskakujące, ponieważ samolot jest najbardziej ekonomiczny w zakresie usług w całej jego rodziny. Koszt taniej wersji swoich startów ze znakiem 110,1 miliona dolarów.

salon

Standardowo program kabinie samolot Airbus-321 przewiduje 185 miejsc. W tym przypadku 16 z nich należy do klasy biznesowej. Ten rodzaj konfiguracji dla lotów czarterowych mogą być zmieniane przez użytkownika. W szczególności, gdy statek jest wyposażony w łatwy transport 220 osób, ale w tym przypadku, wszyscy pasażerowie będą latać w klasie ekonomicznej. Nie ma wątpliwości, że najlepsze miejsca znajdują się w pierwszej klasie. Jeśli chodzi o układ siedzenia, jest różna dla różnych linii lotniczych.

Kluczowe cechy

Całkowita długość samolotu wynosi 44,51 m, a zakres jej skrzydeł – 34,1 metrów. Załoga składa się z dwóch osób – pilot i jego asystenta. Prędkość przelotowa Airbus-321 wynosi 840 km / h. Jeśli chodzi o zużycie paliwa, statek trwa średnio 2900 litrów nafty na godzinę lotu. Samolot wyposażony w cyfrowy układ sterowania, a także awioniki EFIS (takie jak stosowane w 320TH modyfikacji). Prekursor analogiczne są generowane poziomu hałasu i emisji do atmosfery szkodliwych substancji. Maksymalna wysokość lotu wynosi 11.800 metrów, a odległość – 5950 kilometrów.

Największy wypadek

Największa awaria wystąpiła z samolotu Airbus-321 w Pakistanie 28 lipca 2010 r. Następnie statek wraz z numerem seryjnym 1218, wydany w 2010 roku, aby wykonać lot krajowy między miastami Karaczi i Islamabadzie. Samolot rozbił się podczas lądowania podejście na 9:45 czasu lokalnego. Główną przyczyną tragedii, która została następnie zabił wszystkich 152 osób na pokładzie, złożone warunki meteorologiczne zostały zidentyfikowane na podstawie badań. Należy zauważyć, że w czasie, gdy statek zdołał zmieciona przez ponad 34 tysięcy godzin, po dokonaniu z ponad 13 tysięcy lotów.

Ostatnia modyfikacja

Oprócz dwóch głównych zmian, które omówiliśmy wcześniej, istnieje inna wersja Airbus-321. Opinie przedstawicieli wielu jej spółek operacyjnych i ekspertów świadczy o obecności na rynku dużego zapotrzebowania na więcej oszczędnych samochodów. W związku z tym, zmodernizowanej wersji modelu, który ukazał się w oznakowaniu tytułem «NEO» został opracowany. Jej klienci mogli wybierać pomiędzy dwoma nowych elektrowni.

Każdy z nich ma mniejsze zużycie paliwa, w porównaniu ze standardowymi wersjami, a zatem odległość lotu wykładziny wzrosła o prawie tysiąc kilometrów. Ponadto, nowe przedmioty skrzydła są w formie płetwy rekina, który przyczynia się do najlepszych osiągów aerodynamicznych. pojemność pasażer samolotu wzrosła do 235 osób (tylko w klasie ekonomicznej transportu). Przewiduje się, że eksploatacja nowych elementów rozpoczną się w 2016 roku. Na dzień dzisiejszy, Airbus otrzymał zamówienia na ponad 500 tych samolotów.