189 Shares 1119 views

Dlaczego nie uruchomić laptopa, co robić? Lista możliwych usterek

Tak więc, od 8 lat temu na świecie rzucili się aktywnie „Nout”. Natychmiast zaczął cieszyć się dużym popytem. Dlatego też, przed omówieniem dlaczego nie laptop jest uruchomiony, porozmawiajmy o tym, co dostępne są korzyści dla tej techniki.


Zalety laptopów

Na początek jest to, że komputer – kompaktowego urządzenia, które jest w stanie zastąpić stacjonarny komputer. Jest to dość wygodne dla tych, którzy nie mają dużo miejsca w mieszkaniu. Laptop, nawet z dużym przekątnej zajmuje niewielką ilość miejsca na stole.

Kolejny plus – jest to możliwe. Zasilacze komputery przenośne nie są gorsze odpowiedniki stacjonarne, czasami nawet je przewyższają. Zresztą widać, laptop jest wygodny i praktyczny – chciał oglądać film, leżąc na kanapie – proszę! Chciałem przy stole – nie ma problemu! Jakość „noutom” nie gorzej niż komputerów stacjonarnych. Ale czasami może być problem – nie uruchomić laptopa. Zobaczmy, dlaczego to może się zdarzyć, i jak sobie z tym poradzić.

Nie ma odpowiedzi

Tak więc uważamy, dość rzadkie, ale bardzo smutny powód, że notebook nie uruchamia się. Próbujesz włączyć swoją małą „przyjaciel żelaza”, a on nie reaguje na Twoje działania w ogóle. To jest absolutnie próżniowej. Nie ma hałasu, włączenie dźwięków, pisków, piski i szelest stukot – tylko cisza.

Jeżeli zadawałeś sobie pytanie: „Czy nie uruchomić laptopa, co robić?” – i do czynienia z całkowitym brakiem reakcji na jego technikę wszystkich daremnych prób, aby go włączyć, a następnie upewnij się, że laptop jest w dobrym stanie. Oczywiście, nie będzie to takie proste, jak to jest w przypadku komputera stacjonarnego, ale trzeba dowiedzieć się, co jest przyczyną „śmierci”. Weź laptopa do serwisu – nie można z całą pewnością stwierdzić, czy reanimacja być twoim „laptop”.

Czy jest jakaś potrawa?

Innym powodem, dlaczego laptop nie chce się uruchomić – jest brak mocy baterii, aw konsekwencji, brak zaopatrzenia w dostawach sprzętu. Więc zanim zbierać do serwisu, aby rozpocząć, upewnij się, że wylot w idealnym stanie. Tak więc, zanim biją na alarm, spróbuj podłączyć laptopa do innego rozetochki w domu.

Ponadto, włóż baterię do laptopa i pozwolić, aby naładować trochę. Fakt, że jedzenie serwowane jest zwykle sygnalizowany przez specjalną lampką kontrolną. Jeśli nie świeci się – akumulator z walnięcie. Ale laptop może pracować bez niego, ale z sieci. Więc nie panikuj natychmiast.

To nie działa w ramach „muzyki”

Może się też zdarzyć, że komputer przenośny nie rozpocznie, ale odpowiedzią na manipulację nadal dostępne. Jest to już dobry znak – nie jest to technika, nie trzeba kupować całkowicie nowego laptopa. Zazwyczaj dość miłe cechą – charakterystyczne „skrzypienie” w ciągu pierwszych sekund po włączeniu.

Czego oni wskazać? Ogólnie rzecz biorąc, istnieje ogromna ilość literatury, który jasno opisuje wszystkie „bip” i przyczyny ich występowania w przypadku braku pełnego uruchomienia komputera. Więc jeśli skręcić na urządzeniach przenośnych, i to na ciebie „bip”, zwolnij dwa: czytać książki lub przypisać do centrum serwisowego. Możesz skontaktować i znajomi, którzy mają już stalkisatsya z podobnymi kłopotami.

wstrząsanie powietrzem

Jeżeli komputer nie uruchamia się, czarny ekran, sygnalizując swoją „OFF”, nadal nie świeci się i załadowany, ale hałas ze swojego „przyjaciela” żelaznej słychać – to znaczy, że masz po prostu nie ma inicjalizacji. Oznacza to, że komputer wydaje się być włączony, wykazuje oznaki życia (czyli włączone i „cooler” szumu) wskaźniki zapalają się „CAPSA” i na i … wszystko. Nic więcej. Wentylator kręci się dziko, „komputer” zawiesza się i nie przemieszcza się do przodu.

Co to może być? Istnieje kilka powodów. Po pierwsze, być może najmniej przyjemne – nie „żelazo”. Mówiąc bardziej precyzyjnie – procesor i pamięć. To jest, oczywiście, te „części” jest, ale są z walnięcie. Korzystniejsze naprawiać przyczynę – uszkodzony BIOS. W tym przypadku konieczne jest ponowne zainstalowanie i spróbuj uruchomić komputer. Nawiasem mówiąc, jeśli laptop nie uruchamia się, nie próbować zastąpić jego części składowe – pozostają raczej do urządzeń przenośnych bez stałe.

Perpetual Reboot

Jeśli przeczytałeś wszystko, co zostało powiedziane wcześniej, ale nadal szuka rozwiązania problemu „nie będzie uruchomić laptopa, co robić”, a następnie dowiedzieć się artykuł na temat. Teraz zwracamy się do bardziej „przyjemne” powodów.

Może się zdarzyć, że system nie chce się uruchomić, ale wydaje się, że komputer daje regularne oznaki życia, ale w ostatniej chwili na zewnątrz, aby ponownie uruchomić. I tak długo, jak nie masz go wyłączyć się. Takie zachowanie – sygnał awarii systemu BIOS. Dość częste przypadki, gdy system BIOS „formowanych” ze względu na przegrzanie procesora i gromadzenie się pyłu w chłodnicy. Czasem przyczyną jest uszkodzenie układu zasilania komputera – stara się przyłączyć, ale moc nie wystarczy. Więc jeśli nie uruchomić laptopa – Asus, HP, Samsung, lub jakakolwiek inna – zabrać go do pełnej diagnozy do specjalistycznego ośrodka. Jednak jeśli komputery nie są twoje rzeczy, po prostu powierzyć pracę profesjonalistom.

dysk twardy

Teraz zbliżamy się do bardziej „przyziemne” opcja dlaczego nie uruchomić laptopa. Dość często mają problemy bezpośrednio podczas uruchamiania systemu operacyjnego. Na przykład, nie działają „windose” na laptopie na początku inicjalizacji. Czyli na etapie powstania firm charakterystyczna ikona. Dlaczego laptop nie uruchamia?

Zdarza się tego rodzaju problemu jest głównie ze względu na fakt, że komputer po prostu nie widzi dysku twardego, na którym jest zainstalowany system Windows. Tak więc, jeśli jesteś pewien, że nie jest w procesorze i pamięci, należy sprawdzić, czy wszystko jest normalne ze swoją „twardy”. Daje to efekt badając BIOS. Jeżeli użytkownik pobiera kolejkę, na przykład, nie będzie widać HDD, to umieścić na dysku twardym. W tym przypadku, należy go wymienić. Niezależnie przyłożył rękę do urządzeń kruchych i małych notebooków nie jest zalecane. Wymiana dysku twardego „Toshiba” – procedura jest dosyć delikatna i trudna.

Ponowne uruchomienie przy starcie systemu

Jeśli nie uruchomić laptopa – HP, Asus, Acer czy jakakolwiek inna (niezależnie od producenta) – w czasie startu systemu, czy raczej OS stale restartuje, zanim będzie można kontemplować swój pulpit, a nawet słowo „powitalny ”, to istnieje sporo problemów. Najczęstszym – atak wirusów. Ale może się zdarzyć, a wszelkie awarie i usterki. Jeśli złapany problem, to jest najprostsze rozwiązanie – ponowna instalacja systemu operacyjnego. Wystarczy umieścić czysty „windose” na sformatowanym dysku twardym, a wszystkie problemy z uruchomieniem zostanie rozwiązany. Oczywiście, jeśli jesteś miłośnikiem „głębiej” w głównym awarii, można spróbować uruchomić system w trybie awaryjnym, a szukać, co dokładnie się stało, w celu ominięcia procesu, „rozbiórki Windows.”

Dźwięk jest, nie ma obrazu

Zdarza się tak, że laptop nie uruchamia się – pojawia się czarny ekran tak szybko, jak widać oznaki BIOSu. Z tym wszystkim dźwięk z komputera jest – typowe dźwięki i muzyka Pobierz Windows usłyszeć. W tym przypadku, zachowanie komputera wskazuje, że z dużym prawdopodobieństwem masz problem karty graficznej. Przeciwnie, to jest po prostu uszkodzony lub zniszczony. Co trzeba zrobić w tym przypadku? Oczywiście, zmień „części zamienne”. Kiedy wielkie pragnienie i pokrewne umiejętności mogą wykonać tę operację sam ekscytujące. Niemniej jednak, ryzyko nie warto – usterka komputerów, „wyleczony” niewykwalifikowanych ręce, może prowadzić do śmierci sztuki ostatecznie i nieodwołalnie.

wirusy

Tak więc, nie uruchomić laptopa. Co robić? Jeśli pracowałeś bezpiecznie dla jego „maszyna” przez długi czas, ze wszystkimi tego opcji na brak energii elektrycznej, bateria i uszkodzenia jakiegokolwiek sprzętu komputerowego zostały już wyłączone, najprawdopodobniej problemy są spowodowane przez wirusy.

ataki wirusów są znane miały miejsce we wszystkich porach PC. Hakerzy i inni krytycy są gotowi zrobić wszystko, aby utrzymać informacji i jej uszkodzenia. Na przykład, różne „konie trojańskie” są w stanie doprowadzić komputer do „białości”, w którym tracisz kontrolę nad systemem operacyjnym. Ponadto wirusy mogą usunąć informacje. Absolutnie żadnych. Ataki wystawiony akt osobowych różnej treści, ale przede wszystkim z „choroby” systemu komputerowego pliki cierpieć. W ten prosty sposób niektórych ważnych szczegółów twoich „poniekąd” można łatwo zetrzeć z powierzchni ziemi. W rzeczywistości, po tym jak ważne pliki są usuwane, po raz pierwszy system zostanie ponownie uruchomiony, będzie natknąć się na fakt, że komputer nie uruchamia się. „Czarny ekran śmierci” – to nazwa obrazu, kiedy przed użytkownikiem, gdy komputer jest otwarty tylko czarny ekran. W najlepszym wypadku, pojawi się kursor, który może być mógł poruszać monitora.

Co jeśli nie uruchomić laptopa z powodu ataku wirusa? Najpierw musimy spróbować czyszczenia komputera przed szkodnikami. Można to zrobić za pomocą specjalnych programów, programów antywirusowych. Ponadto, w tym przypadku, możesz pomóc i narzędzia do odzyskiwania systemu Windows. Asus laptop nie uruchamia się, lub jakakolwiek inna – wszystko jedno. Wirusy nie przechodzą przez jednego komputera.

Jeśli nie chcesz, aby po raz kolejny zrozumieć, w jaki sposób leczyć systemu komputerowego, po prostu można go zaktualizować. Że zostanie ponownie zainstalowany. Sformatować dysk twardy i umieścić nowy OS. Jednocześnie dbać o to tym razem miałeś dobry program antywirusowy. Ponadto, należy być bardzo ostrożnym podczas pobierania niektórych plików z Internetu. Nie idź do wątpliwych witryn.

Nie działa w pełni

Innym zagadnieniem, które uważamy dziś – na laptopie nie rozpocząć grę. Co zrobić, jeśli nie można zainstalować lub uruchomić Zabawka / program? Bardzo często na różnych forach można znaleźć ten problem.

W rzeczywistości, powody, dla których komputer nie uruchamia grę, bardzo wiele. Tu i wirusy i awarie systemu i awarii. Jednak najbardziej powszechne wśród nich jest laptop rozbieżność nawet minimalne wymagania systemowe. Więc spróbuj obserwować grę pasujące do „Iron”.

Jeśli jeden lub inny program lub inny plik nie działa na laptopie (zwłaszcza tych, które zawierają dużo grafiki), a następnie przyjrzeć się karcie graficznej. W wielu „Nout” jest zbudowany, który nie pozwala na zainstalowanie wszystkich żądanej gry. Nawet można spełniać wymagania systemowe w napis: „może nie działać na laptopach z następujących kart graficznych …” Czujność, czujność i uwagę po raz kolejny.

Oczywiście, ze względu na działanie wirusów gry też mogą nie działać. Rozwiązanie jest proste – aby wyleczyć komputer. W wyjątkowych przypadkach może być konieczna ponowna instalacja systemu lub wycofana w czasie, gdy nie ma awarii nie było. Ale z „tyłu” nie jest mały problem – konkretne wirusy nie mogą dać całkowite odzyskanie systemu Windows bezpiecznie. Nie przejmuj się i zastanów się, jak usunąć wirusa z systemu. Teraz wiesz, co zrobić, jeśli system Windows nie uruchamia laptopa. Powodzenia!