80 Shares 9391 views

Strój kociego dla dziecka z własnymi rękami

Na nosie jest występ Nowego Roku lub spektakl teatralny, w którym dziecko otrzymuje rolę koguta, a w sprzedaży nie ma godnego stroju dla tego bohatera? To nie ma znaczenia! Szycie stroju koguta nie jest trudne. Kilka praktycznych wskazówek do tworzenia wzorów, doboru materiałów i tajemnic do stworzenia indywidualnych szczegółów stroju pomoże stworzyć idealny obraz, który będzie przez wiele lat pamiętany przez dziecko i inne. Ale o wszystko w porządku.

Szczegóły zdjęcia

Być może trzeba zacząć od podstaw – szkic garnituru. Powinieneś przemyśleć wszystkie szczegóły, od butów aż po końce i kończąc na przegrzebce. Kostium koguta musi koniecznie być ze wspaniałym ogonem, z jedwabistą brodą, jak w dobrze znanym, pełnym prank, ze skrzydłami i pięknym dziobem. Jak to wszystko zaprojektowane i stworzone nie tylko piękne, ale także wygodne ubranie? Zostanie to omówione później.

Materiały do stroju

Stroje dla noworocznych dzieci muszą koniecznie być kolorowe, szczególnie jeśli jest tak kolorowe jak kogut. Tutaj należy stosować jasne nasycone kolory: czerwony, pomarańczowy, zielony, niebieski, żółty, liliowy. Dla kontrastu można dodać czarny kolor, ale tylko trochę, aby strój nie okazał się ponury.

Ten strój może być dość budżetowy, ponieważ najlepszym rozwiązaniem dla tkaniny jest nylon. Tutaj, asortyment kolorów jest taki, jaki należy, a cena jest jedną z najniższych, aw pracy jest całkiem "kompromisowa", a w połączeniu z dodatkami krawiectowymi będzie zachowywać pożądany kształt.

Jest unikalny, w przypadku czapki konieczne jest podjęcie supplex. To doskonale rozciąga się i jest lepsze niż inne tkaniny odpowiednie do tego celu.

Wymagane będzie również około 2 cm sinteponu na pióra, około 4 metry plastycznej gorsetowej kieszeni, taśmę na pas (najlepszy bramkarz o szerokości nie mniejszej niż 5 cm), taśmę samoprzylepną o szerokości 5 cm i 7-8 cm, .

Jeśli kostium kurek ma być zrobiony nie na zwykłej koszuli i spodniach, to konieczne jest wycięcie suwaka lub satyny na kombinezony. Kolor w tym przypadku można wybrać biały lub żółty lub odebrać dźwięk w jednym z kolorowych piór w ogonie.

Warianty kostiumów

Stroje dla noworocznych dzieci są bardziej wygodne, aby zrobić z jednego dodatku. To nie ukryje dziecka w całości, ale wystarczy dodać kilka szczegółów do standardowych spodni i koszuli – a obraz jest gotowy. W tym przypadku może to być czapka z grzebieniami, dziób i oczami, peleryna z sznurkiem w postaci brody, skrzydeł na elastycznych paskach, ogon na pasie i buty z tkaniny.

Jednakże kostium koksu dla chłopca może składać się z pełnoporcjowych kombinezonów, zapinanych z przodu na zamek błyskawiczny z wyszytym końcem, skrzydłami i brodą i odpowiednio ozdobionym kapturem.

Powinno to przebiegać z budżetu przypisanego do obrazu i, oczywiście, celowości. Przecież w pierwszym i drugim przypadku kostium jest dość spektakularny i skandaliczny.

Tworzenie ogona

Ogon kota jest jego dumą. Dlatego trzeba ciężko pracować, aby ją utworzyć. Jest to szczególnie prawdziwe w formie. Nie powinien wisieć. Przede wszystkim tworzyć szablony na pióra. Nie, to nie są małe szczegóły w ogóle, są raczej długimi elementami w postaci haków o różnych rozmiarach. W sumie potrzebne są 4 różne rozmiary, każdy taki pióro musi być wykonany w dwóch lub trzech kolorach. Szczegóły powinny być wycinane z tkaniny, powielane z sinteponem i kości gorsetowej od końca do końca przymocowane wzdłuż zewnętrznej krawędzi zakrzywionego haka.

W sumie powinno być 12 piór, jeden rozmiar każdego koloru wybranego do strój. Po żółtych, niebieskich, zielonych i czerwonych kolorach pojawią się piękne połączenie.

Ponadto wszystkie te elementy należy układać ogonem z haczykami w jednym kierunku i zszywać w tym celu taśmą lub umieścić w środkowym tylnym szewku kombinezonu.

Tworzenie czapki

Czapka z pięknym grzebieniem i dziób w oryginalnej formie uzupełnia kostium koguta. Wzór tego szczegółu obrazu opiera się na pomiarze obwodu głowy i jest zasadniczo półkola z ostrzejszą krawędzią na jednym szwie (zwłaszcza na twarzy) i zszywaną przez sznurek przegubów grzebieni za pomocą przegrzebka powielonego przez syntepon.

Pęk i oczy mogą być wykonane z filcu, klejone klejem lub szyte ręcznie. Szczeliny dzioba supplex nie mogą być przetworzone, ta tkanina będzie już starannie schludna.

Zamiast kapsli, możesz zrobić najczęstszą maskę filcu.

Tworzenie skrzydeł i peleryny

Jaki kostium koksu ma skrzydła? I jak machać rękami i prokokarekat? Ten szczegół obrazu jest szyty jeszcze łatwiejsze niż kapelusz. Z tego powodu konieczne jest wycinanie okręgów o różnej wielkości z czterech podstawowych kolorów tkaniny, co czyni je konturem w drobnych falach. Następnie, w kolejności malejącej, umieść wszystkie elementy skrzydłowe jeden na drugim i położyć linię w środku. Z jednej strony elastyczna taśma powinna być przyszyta do rozmiaru nadgarstka dziecka, a na drugiej kawałek taśmy równej szerokości grzbietu. Drugie skrzydło odbywa się podobnie. Po przymocowaniu taśmy do peleryny. Ten szczegół kostiumu jest również zakryty w postaci okręgu z falami wzdłuż obwodu. Detal jest cięty do środka, wyciąć kark i wzdłuż krawędzi zasiada czerwoną wstążką z tego samego nylonu. W środku, z tyłu, złapana jest wstążka skrzydeł. W ten sposób powstaje integralna część z brodą i skrzydłami.

Jak szyć garnitur na podstawę garnituru?

Kostium dziecięcy koguta można wykonać w postaci kombinezonów. Aby utworzyć wzór, możesz przejść najprostszy sposób. Weź majtki i dziecko z T-shirt, złożyć na pół i przenieść na papier wszystkie główne szwy produktu na przednią i tylną połowę rzeczy. Jednocześnie konieczne jest łączenie majtek i t-shirtu w pasie.

Następnie szablon musi być powiększony w szerokości, aby produkt nie przeszkadzał w ruchach i mógł swobodnie siedzieć na rysunku. Podczas cięcia należy uzyskać dwa półki do przenoszenia i dwie połówki pleców z całymi majtkami. Przedni szew powinien być szyty i przetworzony, ale w nacięciach na plecach należy zszywać suwak i ogon.

Kombinezony są najlepiej wykonane w tym samym kolorze, co czapka. Ale także dobra opcja z kapturem. Dla niego trzeba zmierzyć głowę dziecka: objętość i długość od czoła do karku przez koronę. Następnie na arkuszu papieru narysuj prostokąt z bokami tworzącymi ½ miary objętości głowy i długości ½ stoczni. Po prawej stronie u góry trzeba delikatnie zaokrąglić róg, będzie to korona. Z tyłu karku (dolny lewy narożnik) linię należy przesuwać do środka rysunku o 3 cm. Prawą stronę prostokąta należy przedłużyć o 3 cm w dół i podłączyć sekcję szycia za pomocą zakrzywionej linii.

Być może trzeba trochę poprawić szyję kombinezonów, aby pokryło się ono z przekrojem okapu. Należy zauważyć, że w tej wersji zamykany zamek musi być przyszyty do wycięcia przednich połówek, a tylko tylny nóż powinien być przymocowany do środkowego szwu pleców. Nie jest to jednak konieczne, ponieważ jeśli taśma znajduje się na pasku, zostanie ona bardziej bezpiecznie przymocowana do właściwej pozycji.

Pathos przede wszystkim: buty z ostrogami

Jak szykować strój koguta spektakularny, aby wyróżniał się na tle pozostałych zdjęć? Oczywiście uzupełnij je szczegółami. Najlepszym rozwiązaniem są buty z ostrogami i pazurami lub buty z krokietami. Ten element obrazu nie pozostanie dokładnie poza zasięgiem podziwiania innych. Może być wykonany w formie golfistów u góry na elastycznej taśmie i bez stopy. W przypadku ostrogi i gwoździ konieczne będzie szyć małe i wąskie czapki z tkaniny filcowej lub satynowej, napełnić je sinteponem i włożyć je do tylnego szwu golfa, a trzy – w środku przed stopą. Idealnie, te pazury powinny obejmować obuwie dziecka.

Taki koszt roostera nie pozostanie bez uwag. Kolorowe skrzydła, piękna broda w kształcie dziobu z krawatu owiniętego wokół szyi, przegrzebka jasnoczerwonego koloru i, oczywiście, czerwone łapy z żółtą pazurą – jest to idealne rozwiązanie dla spektakularnego wyglądu dziecka na sylwestra lub w produkcji. Trochę wyobraźni, wysiłku, minimalnych kosztach – a kombinezon jest gotowy!