595 Shares 8739 views

Graj style i rodzaje gitary bitwy

Jednym z najczęstszych sposobów, aby uzyskać dźwięk podczas odtwarzania bitwa gitara gitara jest uważany za język specjalistów zwanych rytmiczny wzór. Jest tylko jeden sposób dźwięk.


Mówiąc wspólny język, gitara walk – jest usuwanie dźwięków uderzając w struny z całej strony, lub tylko niektórych palców. Po raz pierwszy w tym technika muzyczny został wynaleziony w Hiszpanii i był nazywany „razgeado”. Następnie były inne rodzaje gitary walki, nie do odróżnienia od siebie przez częstotliwość ataków na strunach i liczbę przerw.

Technika gry dla początkujących

Co do zasady, gitara bitwa dla początkujących wykonawców wydawać się bardzo skomplikowane, ponieważ ma wiele odmian i sposobów, aby wyodrębnić audio. Główne sposoby, aby grać na gitarze akustycznej :

 • Jeśli grasz całą rękę, dźwięk jest mocny i głośny, ale to będzie trudne do opanowania klarowność dźwięku.
 • Uderzanie tipsy mogą być, a palce nie powinny być znacznie wystawały z dłoni.
 • Jeśli grasz łącząc dużą i palec wskazujący, okazuje się, że podobieństwo mediatora.
 • Możliwe jest również, aby uderzyć w struny z jednego gwoździa, w tym przypadku, dźwięk staje się coraz bardziej jasne, ale cicho.

Aby ułatwić szkolenie, można skorzystać z wielu bitew gitarowe systemy.

symbole schematyczne

V – uderzenie z góry do dołu.

^ – stempel z dołu do góry.

p – cios kciukiem.

Ja – uderzyć palcem.

B – bas (bas ciąg zależy od cięciwy).

_ – pauza.

+ – wyciszanie struny kciukiem.

X – kompletne wyciszenie dłoni.

W zależności od kombinacji powyższych znaków powstają różne rodzaje gitary bitwy. Po opanowaniu kilku głównych walk, można odgrywać dużą liczbę wojska, pop i stoczni utworów.

prosta walka

Bitwa ta znana jest również jako kwartetu, i pozwala na odtwarzanie wielu piosenek. Rytmicznej – V ^ V ^ X, w którym odtwarzane w dół kciuka w górę i – wskaźnik. Wypracować tę opcję, można walczyć na przykładzie utworów Viktora Tsoya „Kukułka” i „paczka papierosów”.

odmiana walka

W inny sposób, zwany „Six” jest również bardzo proste i powszechne bitwa. Schemat jest następujący: VV ^ ^ V ^ – bez zacięć i VV X X ^ ^ v ^ – zakleszczeniu się na 2. i 5. wstrząsami. Przykładem „shesterochki” kompozycje „z Gazy,” „” i „demobilizacją Agatha Christie” – „jak w war”.

Słynna bitwa „osiem”

Ta walka na gitarze dla początkujących pozwala muzyk improwizować nad nimi i otrzymać wersje dostosowane.

Basic "osiem" schemat: V _ _ ^ V ^ V ^ VV.

Kolejny cios palce mogą być zmieniane na zaimprowizowany wydajności, grać z wyciszenia i ustaw przerwę pomiędzy ruchami o różnej długości.

zbir walka

Tego typu gitary walce mają również szereg wariantów wykonania.

Schematyczny rysunek: B V x B ^ V X

W zależności od strun basowych na akord będzie inna. Na przykład akord Am odpowiadają 5. i 6. łańcuch jest używany do basu, a dla Dm – 5 i 4.

stylu country

Historycznie rzecz biorąc, walka kraju pojawiła się w folklorze europejskich osadników. Teraz ten styl jest znany na całym świecie nie mniej niż innych kierunków muzycznych.

Conceptual ilustracją stylu country: B V X ^ B ^ V ^ X

struny basowe są odtwarzane za pomocą kciuka i zależą od lokalizacji akordu.

styl hiszpański

Ten rodzaj walki jest rodzajem „ósemka”. Te systemy gitarowe bitwy są trudne do zbadania, jak prezentują odbiór gra „rasgeado”. Rasgeado odmiany:

 • W dół rasgeado wykonywane od dolnej do górnej łańcucha. Na jego realizację trzeba trzymać za sznurki „fan” palców, zaczynając od małego palca.
 • Rosnąco odbiór gier odbywa się w odwrotnym kierunku. Gromadzone przez palce rękę jak szkiełku wentylatora wzdłuż łańcucha, zaczynając od góry.
 • Pierścieniowy rasgeado łączy oba powyższe odbioru.

Znani technologia gier

Niewątpliwie jest to konieczne dla początkujących muzyków do opanowania lekcji gitary bitwy, przed przejściem do stylistycznych technik. Dla ogólnych wskazówek podajemy niektóre z najbardziej popularnych stylów:

 • Technika polega na Barre zaciskowy palec wskazujący niektórych lub wszystkich sześciu strun. W zależności od liczby ciągów umieszczonych Pasek jest podzielony na duże i małe.
 • styl gry przy użyciu tej samej nazwy z niego urządzenie, które jest noszony na palcu – zjeżdżalnia. W tym slajdzie uważnie powinien przesuwać się w poprzek strun, dając ciekawy dźwięk.
 • Styl zamiatać rozpowszechnione wśród współczesnych wirtuozów. Jego technika jest, aby szybko przejść z jednego do drugiego progu, tworząc w ten sposób „niewyraźne” dźwięk.
 • Tapping – grać przez małe wpływu na struny prawą ręką na gryfie. Czasami możliwe jest zaangażowanie obu rąk.
 • Legato – rodzaj metody wydobywania dźwięków na gitarze gryf, wyprodukowany przez lewą ręką. Często mieszane, rosnąco i malejąco.

Jest to daleko nie pełna lista zaawansowanych urządzeń do gier i technik, które mogą być modyfikowane i doskonalone, a także rodzajów gitary bitwy.