663 Shares 2780 views

Główne rodzaje pytań w języku angielskim

Istniejące typy pytań w języku angielskim w większości przypadków pokrywają się z tym, co jest dostępne w języku rosyjskim, ale ze względu na różnice językowe, możliwość języka rosyjskiego daje więcej możliwości niż angielski.


Najpierw musimy zrozumieć, że wszystkie rodzaje pytań w języku angielskim, który sprawuje można znaleźć w wielu częściach rozległego Internetu, można podzielić na dwie kategorie – ogólnych i szczegółowych. W tym sensie, rodzaje pytań w języku angielskim, nie oryginalnego, ponieważ w wielu (jeśli nie wszystkie) języki świata, przyjął taką kwalifikację. Przypomnijmy, że ogólne pytania – to pytania, na które można odpowiedzieć „tak” lub „nie”; specjalny odpowiedź na pytanie postawione do konkretnej części zdania. Na przykład:

  • Częste pytanie: Czy lubisz pobytu tutaj? (Czy podoba ci się tutaj?); możliwa odpowiedź brzmi – tak! (Tak).
  • Pytanie specjalne: Jaki jest Twój ulubiony zespół jazzowy? (Który jazzowy zespół lubisz najbardziej?); możliwa odpowiedź – lubię kilka. (Mam kilka faworytów).

W pierwszym przypadku, krótka odpowiedź, w której źródłem może ograniczyć się może konkretny wniosek dotyczący relacji człowieka do materii obiektu. W drugim przypadku wymaga dodatkowych informacji, wiadomości, bez których byłoby niepełne odpowiedzi. Ale błędem byłoby powiedzieć, że przykłady podane powyżej ilustrują wszystkie rodzaje pytań w języku angielskim. W rzeczywistości różnice są znacznie większe.

Niezależnie są niekompletne w swojej formie rodzaje pytań w języku angielskim, są one również nazywane separacji lub potwierdzając problemy. Oto kilka przykładów:

  • Jedziesz tam dziś wieczorem, prawda? (Ty tam dzisiaj, prawda?)
  • Nie zapomnij zabrać książkę dzisiaj, prawda? (Nie zapomnij książkę dzisiaj?)

Aby dopełnić obrazu, możemy dodać więcej pytań tutaj mowę pośrednią, ale naprawdę można je nazwać kwestie odcinku.

Teraz o stres i intonacji, które mają wszystkie rodzaje pytań w języku angielskim, jeśli są one używane w mowie potocznej. Główną zasadą jest to, że zagadnienia ogólne są wymawiane w górę i specjalny odwrotnie – spada ton. Oddzielenie same pytania mogą być wykorzystane jako top-down i bottom-up opcji. W tym przypadku pytanie rośnie sygnał wskazuje, że głośnik nie jest pewien, czy nie znam odpowiedzi, a spadający dźwięk wskazuje na zaufanie do uzyskania oczekiwanej odpowiedzi.

Podsumowując, należy podać kilka porad dotyczących stosowania zapytania słów i wyrażeń. We współczesnym języku angielskim należy wyraźnie odróżnić ożywionych i nieożywionych przedmiotów, a następnie, jeśli pytanie jest poddana, albo liczony w niepoliczalnymi. Na przykład, porównanie tych trzech wyrażeń:

Która godzina – Ile czasu – Jak długo (tym razem – jak długo – jak długo)

W pierwszym i drugim przypadku, rzeczownik jest używane, ale nie jest to trzeciego; Jednak może to być właściwe i konieczne w tłumaczeniu na język rosyjski. Taka sama sytuacja może być niejednoznaczne i tłumaczenia z języka rosyjskiego na język angielski:

W jakim czasie poszedł do college'u?

Ile razy próbowałeś wejść / Który raz byłeś powodzeniem próbują wejść?

Te rafy istnieje ogromna liczba, a w każdym przypadku konieczne jest, aby dowiedzieć się, jakie opcje są zaznaczone native speakerów w konkretnej sytuacji.