370 Shares 5934 views

Jak smaczne i bezpieczne grzyby marynowane osika

Aspen grzyby są jadalne grzyby warunkowo, a nie wszyscy ryzykujemy ich jedzeniu. Ale jeśli nauczysz się prawidłowo solone, wynik może naprawdę zaskoczyć, zwłaszcza jak grzyby Aspen i łatwe do przygotowania ciepłej i zimnej sposób.

Jak odróżnić grzyby osika?

Osiki i topoli lasy, czasami pod wierzbami można znaleźć z pieczarkami grupy lekko różowym kapelusze. W środku każdego z nich jest depresja, która jest najczęściej różnią się od innych grzybów Aspen grzyby. Są one wyposażone w grubości się na krawędzi czapki mięsiste, osiągając średnicę 30 cm lub więcej. Lactarius osika, zdjęcie, które znajduje się poniżej, ma krótkie nogi i rośnie głównie grup.

Grzyby rosną pod drzewami lub w pobliżu całej polany. Na jednej z takich stacji może zbierać się do 150 sztuk na raz. Doświadczeni zbieracze przy ładnej pogodzie zebrane grzyby osika wiadra całkowite. Nawiasem mówiąc, są one nie powinni wyciąć grzyby u nasady, i przekręcić je do ruchu wskazówek zegara. Wynika to z faktu, że Gruzdev reszta nóg zaczyna gwałtownie zanikać, aż do całkowitego zniknięcia.

Aspen grzyby jak nasłonecznionych. W takich miejscach, rosną grubsze niż w cieniu i rozrastać. Grzyby te są mało prawdopodobne, aby spotkać się w południowych regionach. Wolą wilgotny klimat z częstymi deszczami Slim. W Rosji istnieje wiele mleka osika grzyby rosnące w regionie Wołgi. Optymalny czas, aby zbierać grzybów zbiorów – od sierpnia do października.

Cechy Grzyby mleczne

Aspen grzyby nie zaleca się smażyć, gotować lub piec. Oni nie tylko mają przyjemny właściwości smakowych, ale również mogą być niebezpieczne dla ludzi. Ale to nie znaczy, że nie można jeść grzyby Aspen. W Rosji ten grzyb jest od dawna stosowane do wytrawiania.

Solone grzyby na dwa sposoby: na gorąco i na zimno. W pierwszym przypadku trzeba namoczyć grzyby na kilka dni, zmieniając wodę regularnie. Zgodnie z grzybami przepis uzyskanych elastyczna i lekko chrupiące. Nawiasem mówiąc, tylko namoczone grzyby czapki i palonej mielonej nogi mogą być stosowane jako składnik sosów.

Jeśli używasz gorącego sposób, konieczność dokonania pre-gotować grzyby. Aspen grzyby mlecznych takich wariant jest najbardziej odpowiedni preparat. Otrzymuje się je w drodze przetargu i smaczne.

Aby ustalić, które z najbardziej udanych receptur, trzeba starać się przygotować dwa.

Aspen Lactarius jak sól Zimna

Jest to metoda solenia grzybami mleka zawsze był używany w Rosji. On przetrwał do dnia dzisiejszego. Do solenia używanych dębowych beczkach są takie same jak w przygotowaniu kapustą i marynowane pomidory, ogórki. W domu, można użyć głębokiej miski ze szkła lub gliny.

Aby przygotować grzyby osika sposób na zimno potrzebne są następujące składniki:

  • grzyby oczyszcza się (kap) – 1 kg;
  • sól – 2 łyżek;
  • Czosnek – 2 ząbki;
  • wiśnia opuszcza, porzeczka, chrzan.

Najpierw trzeba przygotować grzyby. Jak rosną, zwykle pod zeszłorocznych liści, przyklejania na wieczku jest to trudne do utrzymania w czystości. Dla tych grzybów osiki zanurzone w wodzie i oczyszczono za pomocą noża i gąbka. Niektórzy zbieracze użyć innego sposobu. Grzyby moczy się w zimnej wodzie przez 2-3 dni z systematyczną wymianą, a dopiero po tym, że pokrywa może się łatwo zmywać miękką gąbką.

W otchischennyh grzybów usunięto nogi, pokrywa opuszczana do płytkach naczynia i wypełniony wodą na dzień. W tym czasie należy go wymienić co najmniej trzy razy. Po określonym czasie, grzyby należy usunąć z wody. Następnie na dole potraw przygotowanych do marynowania Laid zielonych liści i przyprawy, grzyby, mleko warstwę jeszcze raz zioła i grzyby. Następnie należy pokryć płytkę i umieścić pod prasą, aż pojawi się sok. Ta solanka i będą stać w ciemnym i chłodnym miejscu przez 40 dni, a dopiero potem będzie można przesunąć pieczarki w słoikach.

Wytwarzanie grzybów gorącego mleka

Hot-solone grzyby znacznie szybciej. Oni nie muszą być namoczone, ale tylko na tyle, aby gotować przez 20 minut. Ważne jest, aby pamiętać, jak muchomor osika, którego zdjęcie jest przedstawiony poniżej, zmienia kolor po ugotowaniu. Jeśli robi się ciemno – to grzyb jadalny, a jeśli, przeciwnie, staje się różowy – niejadalne.

Po grzyby ugotować, mają do ostygnięcia. I dopiero po tym, że są one umieszczone w pojemniku do solenia. Następnie powtórz poprzednią recepturę. Bedłka osika, które miały solenie gorącego metody mogą być spożywane po 15 dniach.