378 Shares 9337 views

Lermontowa "The Rock". analiza wiersza


Życie i dzieło wielkiego rosyjskiego poety i pisarza M. Yu. Lermontova wydaje się jasny błysk pioruna na ciemnym niebie. Ten utalentowany człowiek nie żyć do 30 lat, ale jeszcze udało się zostawić dziedzictwo wielkich dzieł, zaimpregnowanych znaczenia, miłość ojczyzny, przyrody i ludzi. Wiersz „The Rock” Lermontow napisał w 1841 roku, kilka tygodni przed śmiercią. Choć wiele bibliographers wierzyć, że poeta wiedział o końcu jego śmiertelnej egzystencji na ziemi, w tej pracy nie ma pożegnać wskazówkę czy coś takiego.

Verse „Utes” Lermontow pisał, będąc pod wrażeniem otaczającej scenerii. Jego wewnętrzny świat jest postrzegany w szczególnym charakterze, więc traktować go jako żywej istoty. Choć przesiąknięte romansu produktu i nie można nazwać szczęśliwym. Zaledwie dwa małe quatrains Mikhail był w stanie oddać głęboki sens życia.

Większość krytyków literackich zgadzają się, że pisząc wiersz „The Rock” Lermontow chciał połączyć duchowy z materiałem, porównujemy boskość, w nieziemskie piękno chmur i rutynowym, przyziemne charakter kamienia. Ludzie często zapominają o swojej duszy, koncentrując się na ciele. Autor chciałby przypomnieć, że aby osiągnąć harmonię i być szczęśliwym , jak to możliwe, ale tylko przez połączenie tych dwóch zasad.

Niektórzy badacze poety trochę inaczej interpretować znaczenie poematu. Wierzą, że pisząc „The Rock”, Lermontow chciał przedstawiać losy dwóch odmiennych ludzi. Chmura może symbolizować młodą piękność, pełna witalności i szczęścia. Z kolei urwiska – to w średnim wieku, mądry człowiek doświadczenie życiowe. Patrząc na wietrznej nieznajomego, który nadaje się do ojców, on jasno rozumie, że jego czas się skończył, szczęśliwe dni są w odległej przeszłości. Dobrze mężczyzna w towarzystwie dziewczyny, ona rozświetla jego ponurą egzystencję, ale kiedy idzie do swoich przyjaciół i przyjaciółek, ale on wyraźnie odczuwa bezsens i samotność, wiedząc, że nie ma miejsca wśród młodych ludzi na całym świecie dla niego. bez ciała dusza może być, to jest bardzo szczęśliwy, wraca do innego świata, ale nie ziemską skorupę bez jej siły, cierpi i płacze. Żywy kontrast pomiędzy materiałem a światem duchowym stworzony Lermontov. „The Rock” – wiersz zawierający głęboko ukryty sens. Chmura pokazuje nieważkości, zabawy i wesoły, ale strome skały czytelnik widzi stary, nieszczęśliwy, zmęczony życiem.

Wiersz M. Yu. Lermontova „The Rock” do pewnego stopnia można nazwać autobiograficzny. Oczywiście, poeta nie było dosłownie starym człowiekiem, ale nawet wśród swoich rówieśników, czuł się obco. Michaił dojrzewa bardzo wcześnie, jego filozofia i mądrość evince to mądry człowiek doświadczenie życiowe. Był zmęczony swoim życiem, z otaczającej ciemności. Lermontow nie mógł znaleźć szczęście, więc mógł tylko pogodzić się z niezrozumieniem i potępić się do samotności.