183 Shares 8096 views

Co zrobić z pieniędzmi, jeśli spodziewasz się dziecka

Pomiędzy przygotowaniem sypialni dzieci, czytanie wszystkich odpowiednich książek, a także przedmioty zakupu znajduje się dodatkowa lista kontrolna, że młodzi rodzice powinni zrobić, aby przygotować się do narodzin dziecka. Ale ważne jest również, aby nie zapomnieć, aby oczyścić swoje finanse.


Proponujemy zapoznanie się z najlepszych porad, które zostały sporządzone przez rodziców, którzy wychowują swoje dzieci pomyślnie. Będą one pomóc wyjaśnić, co zrobić z pieniędzmi, przed rozpoczęciem pierwszego dziecka.

znaczenie oszczędzania

Zaoszczędzić! Istnieje wiele wydatków, które wraz z ciążą i porodem, a także ze sposobem masz zamiar przetrwać ten okres. Trzeba zacząć oszczędzać później otrzymując te koszty. Ponadto z początkiem ciąży stają się bardziej odpowiedzialni za jedną osobę. Oznacza to, że trzeba stworzyć bezpieczeństwo i stabilność finansową. Zatem twój fundusz awaryjny powinien być większy niż w momencie, gdy nie ma dzieci. Należy pozwalają płacić wszystkie rachunki przez co najmniej dwa miesiące, aby zaspokoić potrzeby dziecka, jeśli nagle znika źródło stałego dochodu.

Dodatkowe przychody i koszty

Inwestować maksimum. To będzie bardzo przydatna do dodatkowych źródeł dochodu z aktywnych inwestycji, takich jak nieruchomości.

Upewnij się, że masz fundusz rezerwowy do napraw domowych. Dodatkowo, trzeba mieć konto oszczędnościowe regularny. Ponadto, trzeba obliczyć, gdzie naprawdę przejść wszystkie swoje pieniądze, na przykład, ile wydać na rozrywkę i jedzenia na zewnątrz i tego typu rzeczy.

Zacznij budować fundusz dla dziecka i napełniać je co najmniej raz w tygodniu, nawet jeśli kwota nie jest zbyt duża. Będziesz ciągle potrzebujemy nowych i drogich rzeczy, nawet jeśli początkowo nie wiedzą, że mogą się przydać.

Niezależnie od tego, jakie wydatki zostały już zaplanowane (wózek, łóżeczko, krzesełko do karmienia, i tak dalej. D.) Zrób listę przyrostowych kosztów operacyjnych, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku lat przed szkole podstawowej. Może on zawierać wszystko, od pieluch i kosztów żywności wczesnego leczenia dziecka do szkoły (takich jak balet, gimnastyka, lekcje pływania).

Utwórz konto oszczędnościowe tylko dla uczelni. Usiąść razem i przedyskutować swoje wartości i gdzie, Twoim zdaniem, powinien uczyć dzieci. Takie planowanie jest koniecznością, ponieważ umożliwi przyszłość dziecka.

Czas na zabawę

Wyrusz w podróż, która zdarza się raz w życiu. Czas przed narodzinami dziecka jest idealny, aby spełnić swoje marzenie.

Zacznij oszczędzać pieniądze, aby zapłacić za studia dla Twojego dziecka i emerytur, a także wspólne wakacje. Razem doświadczyć przyjemności jest lepiej niż samorealizacji.

Wyrusz w podróż razem, co ty od dawna marzył. Gdy masz dziecko, trzeba będzie poczekać co najmniej kilka lat, zanim będzie można ponownie stać.