135 Shares 3491 views

Lek 'Encephabol'. instrukcja

Lek „Encephabol” (syropu, tabletek) dotyczy środki nootropowe. Lek poprawia pamięć. Zgodnie z odpowiedziami ludzi, narkotyków, mimo faktu, że mechanizm jego działania nie jest w pełni zrozumiały, skutecznie zwiększa koncentrację.


Aktywny składnik leku (pyritinol) zwiększenie wychwytu glukozy i wykorzystanie zwiększa przemianę materii (metabolizmu), kwasów nukleinowych. Ze względu na stabilizację struktury membrany zmniejsza tworzenie się wolnych rodników w komórkach nerwowych. Przez zwiększenie plastyczności erytrocytów i stężenia ATP, co zmniejsza lepkość krwi, pyritinol poprawia krążenie krwi w niedokrwionych regionach mózgu.

Tabletki „Encephabol” Podręcznik zaleca pourazowego i naczyniowy encefalopatia, skutki zapalenia mózgu, otępienie różnej natury. W połączeniu z innymi środkami leków wskazanych do zmniejszenia zdolności umysłowych. Przepisać leki „Encephabol” w pediatrii. Według wskazań do zastosowania obejmują choroby wieku dziecięcego takie jak niedorozwój umysłowy, zespół cerebroasthenic, opóźnieniem rozwoju umysłowego, egzogennego zatrucia objawów zapalenia mózgu, encefalopatia.

Medycyna „Encephabol” (syrop) Instrukcja zaleca w leczeniu podtrzymującym po TBI (urazowe uszkodzenie mózgu), powikłanym zaburzeniami świadomości, mózgu zjawiska bezsenności.

Leki przeciwwskazane z nadwrażliwością. Medycyna „Encephabol” instrukcja nie jest zalecany do zaburzeń w nerkach i wątrobie, wyrażone zmiany w obrazie krwi, dzieci do siedmiu lat (w tabletkach), a także chorób autoimmunologicznych, nadwrażliwości na fruktozę (syrop).

Dawka indywidualnie ustawić lekarz, biorąc pod uwagę reakcję pacjenta na leczenie i nasilenia patologii.

Dla dorosłych Średnia dawka – 600 mg dziennie (trzy razy po dwie tabletki lub dziesięć ml syropu).

Zalecane spożycie w trakcie lub po posiłku. Zaburzenia snu nie jest zalecany do stosowania w godzinach wieczornych.

Czas trwania kursu jest ustalana zgodnie z obrazem klinicznym. przewlekłe leczenie patologii powinien trwać co najmniej osiem tygodni. Optymalna skuteczność terapeutyczną obserwuje się po sześciu do dwunastu tygodni. Trzy miesiące po rozpoczęciu stosowania środków „Encephabol” instrukcja zaleca ustalenie istnienia wskazań do dalszego leczenia.

Przed leku w niektórych przypadkach istnieją skutki uboczne różnym nasileniu w postaci podwyższonej temperaturze, biegunka, wymioty, nudności, wysypka, świąd. Rzadkie działania niepożądane podczas przyjmowania leków instrukcje „Encephabol” to trombocytopenia, eozynofilia, cholestaza, zwiększone zmęczenie lub pobudzenie, zawroty głowy. Bardzo rzadko obserwowano ból w mięśniach, a także duszności, łysienie, leukopenia.

reakcje alergiczne charakteryzują się, typowo, dla pacjentów mających podwyższoną wrażliwości na działanie D-penicyloaminy, mającą podobną strukturę chemiczną o pyritinol.

Aktywny składnik leku „Encephabol” przenika przez barierę łożyskową. Badania nie wykazały obecności embriotoksyczne lub teratogenne skutki narkotyków. Niewielka ilość pyritinol przenika do mleka. W tym zakresie celowości powoływania lek „Encephabol” w czasie laktacji i ciąży ustalonej przez lekarza.

Przedawkowania wzmacniany niepożądanych reakcji na lek. W celu wyeliminowania objawów żołądka przemywa przepisujący węgiel aktywowany.

Przed zastosowaniem leku „Encephabol” trzeba skonsultować się z lekarzem i dokładnie zapoznać się z instrukcją.