842 Shares 8459 views

Transport i śmigłowiec szturmowy Mi-8AMTSh: opis, broń

Śmigłowce pierwszy pojawił się w ich obecnej formie, od razu zwrócił uwagę gospodarki narodowej jako specjalistów i wojskowych. Wynika to z ich wszechstronność, nadaje się do stosowania w środowiskach, w których samolot są całkowicie bezużyteczne.


Z ich pomocą można było podnieść marynarzy z zatopionego statku i ewakuować grupę żołnierzy bezpośrednio z góry.

uniwersalne uznanie

Zwłaszcza legendarny maszyna zaczęła Mi-8AMTSh. Jest to prawdziwy „koń roboczy” Helikopter w czasie pokoju i wojny. Gdziekolwiek był, zawsze wykonywane z honorem całą pracę przypisaną do niego, bardzo rzadko wychodził z rzędu i może trwać nawet kilka razy więcej niż ładunek został wskazany w specyfikacji na maszynie. Dziś nie jest nawet wersja śmigłowca, specjalnie dostosowany do ekstremalnie trudnych warunkach arktycznych.

Model Mi-8AMTSh latający na całym świecie, od Ameryki Łacińskiej do Afganistanu, a od Arktyki do obszarów o strasznie gorącym i suchym klimacie. Wyjątkowość tego śmigłowca jest to, że nawet bez specjalnych działań dostosowawczych to całkiem normalnie działa we wszystkich warunkach, w zwykłym, „zatopić” wersję.

podstawowe informacje

Przeznaczony do przewozu osób na zewnętrznych pylonach w tym samym czasie nie może być sprzęt lub udarowe wszelkie bronie takie jak pocisków rakietowych „powietrze-ziemia” lub „powietrze-powietrze” i różnych bomb. Maszyna jest doskonale zaleca się do wojny, a do przeprowadzenia działań ratowniczych w trudnych warunkach środowiskowych.

Mi-8AMTSh oparto na prostym Mi-8AMT. Eksperci dały Ulan Uda helikopter roślin. Po raz pierwszy nowy model wykazano dla publiczności w 1999 roku, a jednocześnie otrzymał szacunku przydomek „Terminator”, charakteryzuje się wysoką walki i niezawodności działania i przetrwania maszyny. Dziwnie, ale w ramionach Federacji Rosyjskiej Air Force jako udany model został przyjęty dopiero po dziesięciu latach.

Cechy operacyjne i zalety

Podobnie jak jego poprzednicy, Mi-8AMTSh zachował doskonałe możliwości wjazdu i lądowania. Piloci mówią, że podczas wszystkich najnowszych lokalnych konfliktów załogi wymagana jest dla niego nie więcej niż dziesięć sekund. To znacznie zwiększa przeżywalność urządzenia, które nie mają poważne zastrzeżenia.

Aby osiągnąć taką imponującą wydajność, deweloperzy stosowane w konstrukcji drzwi przesuwnych i automatyczną rampą. Ale najważniejsza różnica między tym modelem a poprzednim jest możliwość pełnego lotów nocnych. Wcześniej, w naszym systemie broni wojskowej, która pozwala to zrobić, nie było, ale były one zbyt skomplikowane, albo znacznie zwiększyć obciążenie pilotów. W „Terminator” wszystkie te wady zostały całkowicie wyeliminowane.

nowe maszyny

Ponadto, istotną różnicą jest możliwość zainstalowania tych samych broni wstrząs, który słynie z Mi-24. W roli pancerza przy użyciu lekkich i wytrzymałych materiałów ceramicznych metalowych, to również całkowicie zastąpione awioniki. Na pokładzie znajduje się nowoczesny radar meteorologiczny, zakres, umożliwiając stosowanie pułapek na podczerwień, jak również zaawansowane urządzenia do nawigacji satelitarnej. Obecność ekranowanych urządzeń spalinowych sprawia, że Mi-8AMTSh VA mniej zauważalne dla sprzętu mającego kompleksów przeciwlotniczych potencjalnego wroga.

charakterystyka broni

Uzbrajające może być umieszczony w czterech albo sześciu pylonów. Według informacji z oficjalnych przedstawicieli zakładu, jako taki, może służyć kilka bloków B8V20-A Nursi do modelu C-8 (kaliber 80 mm), możliwe jest zainstalowanie dwóch automatyczne 23 mm armaty GS-23L. W dziobowej i rufowej maszyn montażowych jakieś pistolety 7,62 mm (na żądanie). Komora oddział regularne uchwyty do mocowania poszczególnych spadochroniarzy broni strzeleckiej.

Aby uzyskać informacje o rezerwacjach

Mimo, Mu-8AMTSh w instrukcji obsługi, która obejmowała wykorzystanie w działaniach wojennych, poziom rezerwacji i nie mogą być porównywane z Mi-24 wspomniano powyżej, pewna ilość ochrony robi zapewnić załodze. Pancerz pokrywa dno i kokpitu. Pomiędzy komorą ładunkową i komora posiada również oddzielny wózek opancerzony płytki, w miejscu pracy rufy strzałki również przewidziane dodatkowe pancerza.

Bezpośredni załoga samochodu obejmuje tylko trzy osoby: dowódca, nawigator i technologii. Ponadto, w trakcie prac remontowych i naprawczych na pokładzie mogą być również obecne inne osoby techniczne wymagane do wykonywania pewnych konkretnych zadań.

Jaki jest helikopter?

Zaprojektowany maszynę do poważnego zwiększenia mobilności wszystkich rodzajów sił lądowych, może zapewnić pełne wsparcie ogniowe podczas walki. Helikopter może pracować w dzień iw nocy, w praktycznie każdych warunkach pogodowych i klimatycznych, z wyjątkiem ciężkich burz i huraganów. Z pomocą następującego zestawu zadań można wykonać:

 • Lądowania / lądowania, w tym w zwalczaniu ostrzał wroga.
 • Pokrycie żołnierzy i zapewnienie zwiadu lotniczego.
 • Jeśli pylony zostały zainstalowane Nursi i bomby, maszyna może zniszczyć centra dowodzenia, lekkich pojazdów opancerzonych i grup personelu wroga w strefie frontowej.
 • Załoga może również wykonywać zadania do zniszczenia morską lub lądową ataku wroga w czasie ostatniego lądowania.
 • Wręcz przeciwnie, śmigłowca Mi-8AMTSh z równym powodzeniem nośnej ogień własną lądowania w tych okolicznościach, kiedy członkowie drugi stara się zniszczyć wroga.
 • Poszukiwania i ratownictwa załóg, helikoptery i samoloty, rozbitków.
 • Ewakuacja rannych i chorych ludzi z obszarów, gdzie nie ma dróg.

Opcje uwalnianiu

Najlepszym sposobem zapewnienia realizacji wyżej wymienionych zadań, polecenie może użyć jednej z wyspecjalizowanych wersji tej maszyny, jest teraz produkowane masowo:

 • Powietrzu modyfikacji. Standardowa wersja może być zapewnione, aby pasowały 20 żołnierzy w pełnej zbroi, a po zainstalowaniu dodatkowych miejsc ich liczbę można zwiększyć do 32-34 osób.
 • modyfikacja transportu. Jeśli nie ustawić dodatkowe zbiorniki na paliwo, samochód może przewozić maksymalnie czterech ton ładunku. Istnieją opcje z jednym / dwóch zbiorników, modyfikacje Transport ciężarowy nawet do czterech ton na temblaku zewnętrznego oraz model z całkowicie otwartą rampą. Ostatnie zmiany ramki Mi 8AMTSh, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, wielokrotnie sprawdza się podczas misji ratowniczych w różnych częściach świata, i tylko dobre strony.
 • Wariant wstrząsy atak z opcjami uzbrojenia mamy wymienione powyżej.
 • Opcja sanitarny. Istnieje kilka modyfikacji, które zapewniają transport do 17-20 rannych lub chorych zarówno na noszach, a łączna długość ścieżki (leżącej i krzesła).
 • Prom modyfikacji / rozpoznania. Helikopter jak najłatwiejsze, nie ma miejsca dla maksymalnie dwóch zbiorników paliwowych.

Niezależność od importu

Ogromne znaczenie tego projektu jest to, że jest stworzony dla komponentów zagranicznych bez patrząc wstecz. Przed wydarzeniami, że transport i śmigłowiec szturmowy użytych w projekcie elementów ukraińskich, ale do tej pory są całkowicie zastąpione przez krajowych odpowiedników. Przedstawiciele Holding Company „Russian Helicopters” powiedzieć, że korzystanie z wydarzeń krajowych, w wielu przypadkach pozwala nam osiągnąć najlepszą wydajność, ponieważ są one dostosowane do ostrzejszych warunków klimatycznych i eksploatacyjnych.

Tak więc, można z dużą helikopter słusznie uznać za nowy rozdział w historii rosyjskiego helikoptera. Po raz pierwszy od czasów sowieckich, nasz kraj jest już w stanie zapewnić sobie bardzo potrzebnego „wół roboczy”, bez uciekania się do pomocy zagranicznych wykonawców.