684 Shares 7261 views

Co oznacza aureolę nad głową? Co zrobić aureolę nad głową przed świętymi?

Halo (atom chlorowca) w języku łacińskim oznacza „chmury”, „chmura» (chmura) i stanowi jasne błyszczące koło narzutu. W formie może być różne: trójkątny, okrągły, sześciokątny. Ale to jest cechą obrazu Jezusa Chrystusa jest wszystko (pachwina) halo, który wpisany jest krzyż.


Mimo że jego obrazy są najczęściej znaleźć w chrześcijańskich czy katolickich ikon i obrazów, w których nie jest święte, ale historia jej pochodzenia jest zakorzenione w starożytności. Drawn aureole, oświetlając głowy ludzi, spotkał się w ciągu wieków w różnych kulturach – greckiej, bizantyjskiej, Muzułmanin, chrześcijanin. Na Wschodzie, świecące halo wokół czoła zawsze symbolizował nagrodę za prawe życie i oznacza oświecenie.

Halo nad swoją historię pochodzenia głowa

Nie ma jednego, ale kilka wersji o tym, jak tam jest taki symbol świętości, jak aureola. Według niektórych naukowców, to poprzedzone greckich łąkotki – patenę, który znajdował się wokół głowy posągów, aby chronić je przed ptakami i złej pogody. Inni eksperci twierdzą, że halo wokół głowy pojawiła się jako konsekwencja tradycji, zgodnie z którą został umieszczony na tylnej części bohaterów tarczy.

Interpretacja najbardziej sensowne jest nadal uważany za grecki, oparty na mitologii. Według starożytnych legend, olimpijscy bogowie często pojawiali się ludziom w ludzkiej postaci. Z nich pochodziło jasne oślepiające światło, podobne do eteru świetlnego, anteny atmosfery, siedliska bogów. Wynika stąd, że blask – jest oznaką przynależności do bogów. Nieco później zaczął być przyznane, a zwykli śmiertelnicy, którzy mieli zaszczyt być na tym samym poziomie z niebieskich przedstawicieli. Z biegiem czasu, boski blask nieznacznie zmniejszona, a obraz został zastosowany tylko świecące aureolę nad głową. Później Grecy symbolem świętości została zapożyczona przez chrześcijan, Egipcjan, Rzymian i buddystów.

cechy wyróżniające

Chrześcijanie mają aureolę wokół głowy, a dziś jest znakiem Trójcy Świętej, Najświętszej Panny, aniołów i świętych. Ale na ikony może być reprezentowana na różne sposoby. Na przykład, w obliczu Boga Ojca, halo nad głową ma trójkątny kształt lub formę sześcioramiennej gwiazdy. Także w postaci gołębicy z trójkątnym halo mogą być wyświetlane, i Duch Święty. W odniesieniu do Chrystusa Zbawiciela, malował blask, który jest wpisany w krzyżu. Jesus mogą być atom chlorowca, gdzie zamiast krzyża pokazuje trzy linie światła lub wiązki promieni pochodzących promieniowo od środka dysku.

Virgin halo okrągły kształt i jest ozdobione gwiazd dwunastu promieniujące korony lub tiary. Anioły, męczennicy i święci, apostołowie są przedstawiane z okrągłą złotą aureolą wokół głowy. Na patriarchów i proroków, zwykle barwy światła srebra.

istnieją pewne różnice pomiędzy obrazami aureole prawosławnych i ikonografii katolickiej. W chrześcijańskiej tradycji Bożego halo malowane wokół całej głowy i katolików nad nim, tworząc krąg.

Co zrobić aureolę nad głową przed świętymi?

Halo lub corona, jest oznaką doskonałego człowieka, potwierdzenie jego specjalnej mocy psychicznej. Często zwracają uwagę na superpersonality aura w głowie. Światło to obszar w kształcie trójkąta, kwadratu lub okręgu mówi o emanacji duszy duchowej energii świętych lub osób boskich.

Początkowo świecące aureolę wokół głowy w porównaniu z tarczą słoneczną i został uznany za przejaw siły słońca, atrybut swoich bogów. We wschodniej ikonografii tak zidentyfikowane bóstwa solarnego. Halo nad głową mówił o upodmiotowienie, potęgi i mocy duchowej. Świecki ikonografia takie cechy jest korona.

Świecące halo czasem działał jako atrybut Phoenix, symbol nieśmiertelności. W niektórych figurach mają halo Szatan, na przykład, w dziedzinie bizantyjskiej. To stało się jasne, że jest on również wyposażony w mocy.

Kolor i kształt wsparcia

Złoto halo jest zwykle reprezentowany przez sztuki chrześcijańskiej, Hindusi to jest czerwony, niebieski w starożytnych bogów. W niektórych przypadkach spełnione tęczy.

Okrągły halo (halo) sztuka bizantyjska jest cechą zgonów, które w czasie trwania innego wysokiej moralności, i zstąpił miłosierdzie nieba. Na przykład, Maryja zawsze jest przedstawiany z rundy i często znakomicie urządzone z aureolą wokół głowy. W osobach boskich i święte halo jest podobna, ale bez ozdób.

Przekroczenia w okrąg lub w kształcie krzyża halo – jest specyficzny symbol, który charakteryzuje Zadośćuczynienia i krzyżowanie Chrystusa. Ale halo w postaci elipsy wskazuje świata duchowego.

Sześciokątny lub kwadratowy oznacza halo St między życia lub normalnego człowieka, ale, na przykład, donorem. Tutaj, na placu jest uważana za mniej, i służy jako symbol ziemi, koła z kolei znak życia wiecznego, nieba. Plac halo nadal traktowane następująco: trzy z boku – trójcy, a jeden – cała głowa.

Trójkątne halo – znak Trójcy lub Trójjedynego Boga. Halo w kształcie trójkąta lub rombu, jest przedstawiony w ikon Boga Ojca.

Wielokątne obwódki zawsze wyobrazić ludzi, znane ze swojej mocy, lub innych figur alegorycznych. Sześciokątny halo mówił o wielkich zasługach lub ponownie podkreślił alegoryczny charakter ikonograficznego obrazu. W podwójnym aspekcie boskości jasno podwójne halo lub promieni.

Jaka jest różnica w halo różnych religii?

Bardzo pouczające i ciekawe, co się rozumie przez aureolą nad głową na Świętym różnych wyznań religijnych. Budda, na przykład, atom chlorowca, czerwony przedstawia słonecznej aktywności dynamicznej. W hinduskiej Shiva ma płomienia obręcz symbolizującego Space. Persowie świecące halo mówił o sile Ahura Mazdy. W starożytnej sztuki azjatyckiej i halo było ulubionym środkiem transportu wielkość królów, władców i deifikowani monet w walucie rzymskich cesarzy. W Mitraizm halo – wskaźnik do światła słonecznego, jak również jego boga Mitry. Psychologia daje oznaczenie aureolą wokół głowy, co następuje: koronę słoneczną.

Nimbus w chrześcijaństwie

Uważa się, że chrześcijaństwo przyszło z halo ikonografii mitraizmu, która była pierwotnie przez niego wydalony z Cesarstwa Rzymskiego. To zapożyczone z władców pogańskich bogów obrazów i słońce. Niektórzy ludzie uważają, że halo na głowie świętego raz pierwszy pojawił się w rzymskich katakumbach Kaliksta w wieku II. Oni koronowana głowa Chrystusa, kontynuować w ten sam sposób do określenia specjalnego boski status Maryi i aniołów.