883 Shares 1406 views

Annenkov Jurij Pawłowicz: fotografie, biografia, zdjęcia, portrety

W 1889 roku oświetlony gwiazdą jednego z najwybitniejszych i najbardziej innowacyjnych artystów XIX wieku. W tym roku urodził Annenkov Jurij Pawłowicz – rosyjskiego artysty, portrecista i pisarz.


pochodzenie

Słynny artysta urodził się w rodzinie rosyjskich Woli Ludowej. Jego najwcześniejszego dzieciństwa Yuri Annenkov spędził z rodzicami w regionie Kamczatki. Byłem tam i pracował dla swojego ojca, który został zesłany za udział w organizacji „Narodnaja Wola”. V1893, rodzina była w stanie powrócić do życia w Petersburgu. W tym czasie zostały one umieszczone w małej wiosce obok Ili Efimovicha Repina.

Środowisko to był wielki wpływ na późniejszą pracę i perspektywicznej Annenkov. Był stale otoczony przez społeczność ludzi wszystkich możliwych zawodów twórczych, które nie mogły jednak wpłynąć na jego wybór zawodu.

nauka

Draw Annenkov Yury rozpoczęła się w dzieciństwie. Ponadto, jako nastolatek zainteresował się polityką dużo. W tym czasie artysta spróbował swoich sił w rysownika gatunku. Jego ironiczne szkice do magazynu podziemnego spowodowały poważny skandal. Dla wolnomyślicielstwa Annenkov został wydalony ze szkoły. Jednak to nie podważa wiary artysty we własne siły. On sam przychodzi do zawodów prawniczych na Uniwersytecie w Petersburgu.

jego kariera

Mimo wcześniejszego entuzjazmu dla malarstwa, mistrz nie otrzymał pełnego wykształcenia artystycznego. Będąc jeszcze uczniem w liceum artysty uczestniczyło w zajęciach w Petersburgu Akademii Sztuki i Przemysłu nazwanych po Aleksandra Lyudvigovicha Shtiglitsa. Jako student studiuje Annenkov Yury w studio słynnego mistrza Saveliya Moiseevicha Zeydenberga. Warto zauważyć, że wraz z nim udał się inny wybitny artysta – Mark Zaharovich Shagal.

Niestety, pomimo staranności i chęci do nauki, Annenkov nie był w stanie zakwalifikować się do Moskiewskiej Akademii Sztuki. Po jego awarii, Yuri kontynuował studia w pracowni Jana Frantsevich Tsionglinskogo.

mieszkających za granicą

Dalszy los Annenkov ewoluowała poza ojczyzną. To dzięki radą swego mentora Yana Frantsevicha młody artysta wyjechał z kraju, w którym się urodził, i przeniósł się do Paryża. Nie Annenkov Yuri kontynuował studia. W tym czasie udał się na studia do mistrzów obcych, takich jak Moris Deni i Felix Vallotton. Te należały do symbolistów „Nabi” popularnej grupy. To pod auspicjami swoich mentorów w 1913 Yury pierwszy wzięły udział w wystawie sztuki z jej obrazów. Ekspozycja pod nazwą „Salon Niezależnych”. Debiut artysty był udany.

symbolizm

Na samym początku swojej drogi artystycznej autora był zaangażowany głównie w malarstwie. Jest do tego okresu to swoje słynne dzieło „Adam i Ewa”, „Żółty żałoby”, „Autoportret”, napisany na początku 1910 roku. Po powrocie do ojczyzny w 1913 roku Jurij Annenkov, zdjęcie, które działa można zobaczyć w naszym przeglądzie zaczyna angażować się w tej formie sztuki, w postaci wykresu. Coraz częściej jego prace zaczęły być drukowane na łamach publikacji takich jak „Curved morza”, „Argus”, „Ojczyzna”, „Satyricon” i wielu innych.

Ponadto, w okresie hobby graficznych mistrz utrzymywał bliskie relacje z twórczych popularny w czasie wydawnictwa „Red Virgin gleba”, „World Literature”, „Rainbow” i innych. Artystka została zaproszona jako ilustrator dla pracach Korniej Czukowski, Jack London, Nikolaya Evreinova. autor kontynuuje długą tradycję również opublikowane w satyrycznych publikacji jako karykaturzysta. Na szczęście teraz, jego praca została oceniona na zasługi.

poglądy polityczne

Zarówno podczas rewolucji nie jest obojętny do zmian społecznych w społeczeństwie malarza pasjonował polityce. Możemy powiedzieć, że przewrót w porządku społecznego miały wielki wpływ na dalsze prace mistrza. Dowodem na to jest rozkwit jego twórczości po realizacji zamachu. To było w tym czasie w środowisku artystycznym, nowych trendów i społeczeństwa. Annienkow Yuri staje się aktywny udział. Na przykład, artysta został wybrany członkiem zarządu Domu Sztuki w Piotrogrodzie.

Nawet w swoich dziełach mistrz stale skierowana tematu rewolucji. Jest to w sposób szczególny obraz połączonych ze sobą części Annenkov otwarty stosunek do rewolucji jako nowego porządku. Artystka namiętnie doświadczony i przyczyniły się do rezygnacji z instalacji przeszłości, zarówno w życiu publicznym iw pracy.

Sukcesy młodych mistrz nie przeszły bez echa, a w 1920 roku George został mianowany profesorem Moskiewskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Proza i dziennikarstwo

Oprócz swoich działań artystycznych Annenkov pracował i pisząc. Po 1917 roku wielokrotnie próbował się jako publicysta. Jak mówią, utalentowany człowiek dobry na wszystko. Ta droga nie idzie dobrze, Yuri gorszy obraz. Wkrótce opublikował swoje artykuły w publikacjach, takich jak „Życie to sztuka.”

Ponadto w trakcie życia za granicą, Yuri Annenkov, artysta i grafist otworzyła się w nowym wszystkich stron: po raz pierwszy spróbował swoich sił jako pisarz. Spod pióra autora zewnątrz takich dzieł jak „Pamiętnik moich spotkań.” Oni Annenkov opisuje portrety wielu artystów rosyjskich. Wśród nich możemy znaleźć rosyjskich pisarzy, artystów, muzyków. Oprócz esejów o sławnych ludzi, Annenkov napisał wiele dzieł sztuki. Tak, to był autorem Yuri „The Story of ciekawostki” książek „rozdarty epoki.” Kiedy ich pisanie artysta wziął pseudonim – Bogdan Temiryazev.

galeria

Yuri Annenkov, którego obrazy w początkach kariery przeprowadzono głównie w technice malarstwa, po sukcesie na wystawie paryskiej ustawionym na temat tworzenia własnej galerii portretów. Główną dziedziną działalności mistrza stał się słynne osobistości czasu. Annenkov przez krótki okres czasu, aby uchwycić pisarza Maksima Gorkiego, słynny poeta Władysław Chodasiewicz i Anna Achmatowa, i Viktora Shklovskogo Michaił Kuzmin, Velimir Khlebnikov i wielu innych.

Ale pojedyncza wartość w obrazach artysty odbyła z partii politycznych. Tak więc, Yuri Annenkov, którego portrety cieszył niezwykły sukces, wydany spod jego pędzla płótnie z takich wybitnych ludzi jak Włodzimierza Lenina, Trockiego, Grigorija Zinowiewa, Kamieniewa, Karl Lev Radek, Izaak Babel, Ilja Erenburg, Zhan Kokto, Moris Ravel , rosyjska balerina Olga Aleksandrowna Spesivtseva i wiele innych.

Wyjazd za granicę

W połowie 1924 Annenkov poszedł do Morza Śródziemnego, aby wziąć udział w międzynarodowej wystawie. W Wenecji, artysta miał zaszczyt reprezentować pawilon sztuki Radzieckiego. W następstwie tego wydarzenia, sposoby życia Annenkov go nie wrócił do Rosji.

Po wzięciu udziału w wystawie Yuri na stałe osiadł w Paryżu. Jest uznanie krzywej artysty ostro wkradł się. W tym czasie pracował głównie w teatrze i scenograf współpracuje z takimi wybitnymi osobistościami jak Nikita Fedorowicz Baliev choreograf Borislav Fominichna Niżyński aktora Chehov Mihail Aleksandrovich, Sergey Mihaylovich Lifara.

Praca w teatrze i kinie

Oprócz aktywnej działalności artystycznej, mistrz zdobył uznanie na innym polu. Wielki sukces i sława Yuri Annenkov, którego biografia jest pełen sukces głównie w dziedzinie malarstwa i portretów wykonanych w sferze teatralnej. Ponadto opublikował jego artykuły w czasopismach poświęconych tego rodzaju sztuki, artysta wnosi znaczny wkład w rolę dekoratora niemal wszystkich przedstawień w teatrze imienia słynnego rosyjskiego aktorka Vera Fiodorowna Komisarzhevskoy. Annenkov malowane także dekoracje i tetra swojego starego przyjaciela Nikolaya Evreinova.

Jednak, że jego wpływ na sztukę zakończeniem. Artysta był jednym z pierwszych reformatorów starego porządku w teatrze. Tak więc, na początku 1920 roku, zaczęliśmy pojawiać prądu, w której brał czynny udział i młoda Annenkov. Na przykład, w 1921st roku opublikował swój artykuł o potrzebie głoszenia nowego teatru. To był przełom, podchwycona przez samych entuzjastów.
Ponadto artystka wkrótce miał okazję zrealizować swoje najdziksze pomysły w rzeczywistość. Podczas przygotowań do produkcji spektaklu Georga Kaisera na scenie Annenkov Maxim Gorky Bolszoj Teatr Dramatyczny pierwszy zaproponował bezprecedensową innowację, mianowicie używać zamiast zwykłych ozdób, nowy, z ruchomymi elementami. Zatem scena wydawała interakcję z aktorami. W tym czasie takie podejście w projektowaniu spektaklu był niespodziewany sukces.

Podczas swojej długiej działalności w dziedzinie teatru malarza scenerii mógłby wyciągnąć ponad sześćdziesięciu spektakli. Oprócz dekoracji sceny i mistrz był zaangażowany w rozwój nowych obrazów dla firmy. Annenkov próbował również swoich sił w kinie. Tutaj był w stanie osiągnąć jeszcze większe uznanie niż w innych obszarach swojej działalności. Mistrz był w stanie dostarczyć dekoracje do ponad pięćdziesięciu filmów rozstrzelano. Do przygotowania garnitury dla załogi, nawet artysta otrzymał prestiżową niezwykle w czasie nagroda „Oscar”.

krytyka

Wśród wszystkich wieloaspektowej twórczości Annenkov trudne do zidentyfikowania najwybitniejsze dzieła, a nawet kierunek. Na przykład, wśród spuścizny artysty w wykresach przemysłu triumfalnie jego współcześni krytycy jednogłośnie uznana i szkice autora do kolejnej edycji poematu Aleksandra Blok „Dwunastu”. Nawet poeta się pochlebnie o zdolności artysty, a została wielokrotnie uznana że położył one głęboki sens. W ogólnych grafiki Annenkov oceniana jako wykonane w nietypowym, pogrubienie i łatwy sposób. Z powodzeniem stosowany jako rygorystycznej linii i grać z niegrzecznych cieni. Taka taktyka autor zdołał zauważyć najważniejszą rzeczą w jego bohaterów, aby podnieść powierzchnię tych cech, które zagrożone pozostać niezauważone.

W odniesieniu do postępów w zakresie malowania, styl artysty jest w pełni objawia się w kierunku kubizmu. Ponadto, pan jest doskonała i łatwo łączy modernistyczne motywy z tradycyjnym stylu akademickiego. Annenkov Jurij Pawłowicz, którego zdjęcia nadal cieszył się zwłaszcza sukces wśród kolekcjonerów, dokonał prawdziwie wielki wkład do sztuki 20 wieku.