650 Shares 8152 views

Rolety z ich rąk – krok po kroku

Tradycyjne zasłony nie są tak popularne we wnętrzach domowych. Stało się modne użyć jako dekoracji dla okien żaluzjami. To ich popularność jest całkiem uzasadnione, ponieważ te zasłony są niezwykle łatwe w obsłudze i utrzymaniu. Rolety zrobić z rękami nie jest trudne, ponieważ są tkaniny lub arkusz papieru, który jest zwinięty w rolkę. Ważne jest tylko, aby wybrać odpowiedni projekt zasłony, aby harmonizować z otoczeniem domu.

zalety

Rolety, wykonane własnymi rękami, mają wiele zalet. Oni nie tylko idealnie pasuje do każdego wnętrza, ale doskonale chronić przed światłem słonecznym. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy dostępnych na rynku, model, który będzie Ci całkowicie. Można jednak zrobić rolety z ich rąk, wybierając jako tkaniny tkaniny, a nawet papieru.

Jeśli chcesz zwiększyć krycie, wybrać grubszy materiał, który zapobiega wnikaniu promieni słonecznych do pomieszczenia. Ponadto, szczelina powietrzna, utworzony między rolki niewidomych i okna zaoszczędzić ciepło w zimie.

opcje montażu

Istnieje kilka metod ustalania mechanizmów rolety. Można ustawić je w oknie zbocza od góry, na ramie na ścianie lub na suficie. Wszystko zależy tylko od indywidualnych preferencji. Na przykład, jeśli często otworzyć okno, aby przewietrzyć pomieszczenie, dołącz mechanizmu do ramy. Każdy może spróbować zrobić rolety z ich rąk. Zdjęcie danych zasłony są przedstawione w tym artykule.

opcje montażu

Konstrukcja takich zasłon mogą być otwarte lub zamknięte. Pierwsza opcja jest najtańsze i najprostsze. Zasada działania jest następująca: na wale luźno nawijanej w rozszerzonej postaci szyny retencji umieszczonego poniżej. W drugim przykładzie wykonania dalszych zastosowań prowadnice, zabezpieczając konstrukcję z możliwych odkształceń oraz zapewnienia ścisłego dopasowania, jak to możliwe dla zasłon okiennych.

Istnieją również dwa sposoby rolety na okna montażu:

 • klejem lub budowę taśmy klejącej;
 • śrubami.

Jeśli zdecydujesz się zrobić rolety z ich rąk, użyj pierwszą opcję, ponieważ jest to najprostszy i najbardziej nadaje się do montażu konstrukcji, o niskiej wadze.

Pozostaje tapety: wszystkie firmy!

Wiele akcesoriów do dekoracji wnętrz jest dość proste do wykonania własnymi rękami. Rolety w szczególności odnosi się do takich struktur. Muszę powiedzieć, że aby dokonać takich zasłon jest niezwykle proste, to nie powinien mieć żadnych specjalnych umiejętności. Czas na produkcji takich żaluzji pójdzie trochę, a wynik będzie pyszne!

Zorganizować okiennice papieru, który będzie wyglądać bardzo oszczędny w każdym mieszkaniu. Jeśli masz tapetę z ostatniej naprawy można dokonać zasłonę dla tylko wieczorem. Rolety zrobić z rękami na papierze, jest to bardzo proste.

Krok numer 1. Pierwsze mierzy szerokość i wysokość szyby.

Krok numer 2. Rysujemy prostokąt na tapetę. Jej szerokość jest równa szerokości okna, a długość – do ¼ większą długość okna.

Etap 3. Numer cięcie prostokąta i złożyć jak harmonijkę, tworząc fałdy nie więcej niż pięć centymetrów.

Krok № 4. szydło przebijające otwory w środkowej części wstęgi papieru. Włóż przewód. Rozprzestrzenia malarstwa, ustalające węzeł pończoch na szczycie zasłony przyszłości.

Etap 5. ilość to również kleje budowlane taśmy klejącej (dwustronnej) i zamocowane do ramy.

Etap numer 6. Pięć dolnych fałdy legalizacji „ogon pawia”. Aby to zrobić, skleić je taśmą klejącą na środku.

Krok numer 7. Broszura wewnętrzną końcówkę przewodu i wsunąć zatrzask.

To nasze rolety są gotowe z rękami z tapety! Zdjęcie poniżej powie Ci jak to zrobić dobrze.

rolety master z sztangą

Teraz produkujemy tkaniny zasłonowe. Przygotuj następujące narzędzia:

 • kawałek tkaniny;
 • Para drewnianych drążków;
 • kręgowego;
 • pięć kół, śruby;
 • Trzy podłączenie śruby;
 • nożyczki.

Jak zrobić?

Przede wszystkim, cięcia i szycia tkaninę w taki sposób, aby uzyskać torebki. Będzie to konieczne okazują. Szyć pozostałej krawędzi żelaza i żelaza. Na deskach niezbędne do utworzenia niektórych kieszenie. Zrobić to w następujący sposób: fałda górną krawędź żaluzji do 3 cm, a dolny – 1,5 cm ściegu .. W tych kieszeniach, włóż taśmę. Starannie przykręcić śruby pierścieni-top bar i od wewnątrz. Wykonywania manipulacji danych w górnej płycie. Wylot z jednego pierścienia do przodu od 5 cm do ostrza wkrętu i innego pierścienia.

Wytnij dwa przewody. Długość jednego musi zasłony 3 długości, a druga powinna być większa od pierwszej długości na pół zasłony. Liny związać na pierścienie. Jednym z nich jest już dołączyć osobno wkręcone śruby. Liny ślizgać po niewłaściwej stronie, dostać się do przodu i jeszcze raz przejść przez pierścień. Następnie przekazuje je poprzez wspólną pętli, znajduje się z boku, i głosów.

Oryginalne rolety gotowy, pozostaje tylko przymocowany do okna. Śruba w ramie 2 haka ślimakowego tak, aby znajdowały się naprzeciwko górnego pierścienia. Struktura Hang. Trzecia śruba hak szyby bocznej ramy. Na niej można nawinąć kabel, który pomoże mocno i pewnie trzymać rolety.

Stopniowe produkcji rolet do dolnego wałka

Etap № 1. Sposób jednostronnego tkaniny zagiętej krawędzi.

Krok № 2. Forma dno kieszeni. Będzie ona służyć jako środek ważenie i wału.

Krok № 3. Zszywacz dołączyć do górnego bloku na rzep. Szyte top rolety drugiej części.

Krok № 4. Tkanina połączyć z baru i owinąć go.

Krok № 5. Wytnij dwa kręgowego. Długość każdego z nich muszą być 2 zasłony długości i 20 cm.

Krok № 6. Sling sznurków przez bar, znajdujące się u góry i dołączyć zszywacza.

Takie rolety będzie toczyć się i pęka ręcznie. Można łatwo dostosować wysokość przywiązane sznurkami. Nie zapomnij, aby dodatkowo wzmocnić bar z wkrętami. Jeśli poprosisz, to będzie łatwe do wykonania rolety z ich rąk. Krok po kroku pomoże.

Narastającymi rolety na zakupy

Czasami jest to dość trudne do wyboru rolety w pewnym wystroju wnętrz. Ale jeśli nagle mają tego problemu, można absolutnie bezpiecznie kupić gotową konstrukcję i zmieniać je w zależności od potrzeb w sklepie. Jak zbudować rolety z rękami? master class pomoże Ci w realizacji.

Musimy następujące narzędzia i materiały:

 • rolety;
 • materiał o średniej gęstości (bawełna, płótno lub skośnym);
 • Nici poliestrowe;
 • nóż;
 • nożyczki;
 • Scotch dwustronna;
 • ruletka;
 • maszyna do szycia;
 • żelazko.

master class

Każda gotowa rolety zawiera instrukcje instalacji montażowych, więc dołączyć mechanizmów zgodnie z zaleceniami. Z cylindra, usunąć materiał winylowy i usunąć wagowego. Teraz zmierzyć wnętrze walca między zaciskami. Wynik ten dodać 3 cm. Wyznacz tę wartość przez literę A. Zmierz odległość od parapetu przed mechanizmów mocujących. Dodać 25 cm. Ta wartość segmentu B. podejmowania tkaniny i cięcie. Jego szerokość – wartość A, długość – VS przeładować poprzecznie cięcie 1,5 cm i proutyuzhte. Zszyć szwy razem. Przy dolnej krawędzi leżały pierwszych 1,5 cm i proutyuzhte określone 5 cm. Ściegu dalej. Teraz masz kieszeń, do której można umieścić wagę. Dołączyć rolkę taśmą samoprzylepną gotowych zasłony. Zabezpieczyć szmatkę i wyciśnij. Umieszczać kurtynę i umieścić wagę.

Jak dbać?

Każdy wie, że w takich zasłon szybko zbiera kurz. Dlatego konieczne jest dla nich, aby stale monitorować i do utrzymania w czystości. Zazwyczaj rolety okresowo odkurzaczem za pomocą dyszy do mebli. Wyjąć ściereczkę z okna nie jest tego warta. To po prostu musi zostać zamknięty i oczyścić odkurzaczem. Manipulacje te powinny być wykonane z niewłaściwej strony. Jeśli masz rolety z tworzyw sztucznych, można spokojnie umyć je wodą z dodatkiem detergentu. Być może lepiej byłoby czyścić rolety szmatką zwilżoną alkoholem. Wystarczy owinąć szpachelki gumowej i rozpocząć przetwarzanie. Po zakończeniu prac, leczenia suchych zasłony tkaniny antystatyczne.

Tylko nie myć wodą z zasłonami, papierowych. Oczywiście, można byłoby szkoda psuć rolety, własnymi rękami wykonanych z tapety. Oczyścić je ze specjalnej pasty, przeznaczony do taśm papierowych. Można również użyć odplamiacz, mający działanie oszczędzające. Należy nosić gumowe rękawice podczas pracy z tego rodzaju środków.