133 Shares 4842 views

Hydroizolacja podłodze w łazience pod płytki z rękami

Podczas prac budowlanych i remontowych powinien uwzględniać niektóre z funkcji pomieszczeń. Na przykład w łazience potrzeba izolacji podłogi. Od jakości tej procedury zależy od wielu rzeczy. Na pierwszym miejscu jest szansa, aby uniknąć pewnych problemów z sąsiadami gdyby nagle wycieku wody. Ponadto uszczelniająca chroni podłogę przed negatywnym wpływem wilgoci. Dodatkowa osłona pozwala przedłużyć żywotność wielu materiałów wykończeniowych.

Na co trzeba izolacji podłogi w łazience pod płytki?

Wielu wierzy, że układ hydroizolacji w łazience – to strata pieniędzy. Jednak tak nie jest. Przede wszystkim hydroizolacji do ochrony pomieszczeń, jak również sąsiedni mieszkanie od zalania.

Koszt dodatkowych kosztów układu warstw, zwykle w 400-800 RUB za metr kwadratowy. Jeśli wszystkie prace prowadzone na własną rękę, to zajmie dużo mniej. Koszt hydroizolacji zależy od ceny materiałów budowlanych, która z kolei zależy od składu i rodzaju rozwiązań aplikacyjnych.

Jako izolacji podłogi w łazience pod płytki jest konieczne, a regeneracja niektórych systemach grzewczych. Taka procedura jest konieczna w przypadku, gdy dom jest zbudowany z bloków piankowych. Materiał ten budynek należy chronić przed wilgocią.

rodzaje materiałów

Obecnie, istnieje wiele podstawowych rodzajów materiałów, które są stosowane do umieszczania dodatkowej warstwy ochronnej. Jaka powinna być podłoga w łazience hydroizolacji pod płytki? „Knauf”, „Ceresit”, „Aqua Stop”, „Hercules”, i tak dalej – jest Zaprawy są używane do wypełnienia płci. sprzedawane są one zwykle w postaci granulowanej mieszaniny. Ponadto, materiały, które nie walcowane spoiny lub klejone do drewnianej lub betonowej wykładziny jastrychu. Nie obmazochnye kompozycji. W tej kategorii są odpowiednie materiały gumowe, powłoki i masy uszczelniające bitumiczne.

Oczywiście, sposób układania izolacji zależy od składu. Na przykład, materiały rolkowe są najlepiej używać podczas przeprowadzania żadnych napraw i prac budowlanych. W takich przypadkach, na dachu, szorstkie piętra i piwnice zaleca się stosowanie izolatora.

Jeśli jednak zakończyć prace remontowe, najlepiej jest stosować kompozycje na rozmazywanie, na przykład masy uszczelniające bitumiczne, specjalne rozwiązania i tak dalej.

prace przygotowawcze

Przed rozpoczęciem instalacji hydroizolacji, należy starannie przygotować powierzchnię. Jeśli posadzka betonowa, a następnie zacząć jest wypełnienie płaski stół, której grubość nie powinna przekraczać 2 cm. Powierzchnia powinna być wolna od pyłu. może ona być usunięta za pomocą tradycyjnego odkurzacza. Oczywiście, aby korzystać z drogiego sprzętu nie jest konieczne, ponieważ filtry są bardzo szybko się w ruinę. Również na jastrychu muszą być wolne od pęknięć. Jeśli one nie pojawiają, powinny one być nieco poszerzyć i wypełnić roztworem.

Do wodoodpornej warstwy grappled dobrze pokryć niezbędne do obróbki powierzchni podkładu. Kompozycja musi wyschnąć. Podkład powinien kupić specjalny, który jest przeznaczony do leczenia posadzek betonowych.

Jeśli podłoga domu jest drewniana, konieczne jest, aby bezpiecznie zamocować płytę. Można również położyć go w pełnym arkuszu sklejki.

Jaki jest skład pick

Tak, jak i co do rozliczania hydroizolacji pod podłogą w łazience płytki? Ceresit i inne popularne marki są sprzedawane w niemal każdym sklepie z artykułami żelaznymi. Zakres takich produktów jest wystarczająco duży. Więc powstaje pytanie: co kupić? Należy pamiętać, że te kompozycje są podobne, a praca na tej samej zasadzie i nie uzhu. Główna różnica polega na właściwości niektórych materiałów, a przepływ metody powlekania.

Jeśli jest to pożądane, można nabyć gotowe lub ciekłego preparatu do suchej mieszaniny, które mają pracować niezależnie rozcieńczono według zaleceń odpowiednich producentów. W każdym razie, zgodnie z wszystkimi przepisami mamy jakości hydroizolacji pod podłogą w łazience płytki, w drewnianym domu w mieszkaniu mieszkalnej.

Przygotowanie roztworu

Gdy starter osadza się na podłożu, jest absorbowany i suszy, możliwe jest przejście do etapu głównego – tworzenie warstwy ochronnej. Hydroizolacja podłodze w łazience pod płytki własnymi rękami wykonanych za pomocą dodatkowych narzędzi. Nie zaniedbuj prace przygotowawcze i stosowanie na pokrycie konkretnych produktów. podkład koszt jest stosunkowo niski, a to może być stosowane niezależnie. Zapewni to wysoką jakość wykonywanej pracy.

Aby działaniem wody, konieczne jest w celu przygotowania roztworu. Jeśli zakupiono specjalny płynny preparat przeznaczony dla podłogi z drewna, można pominąć ten krok. Jeśli jednak wybór spadła do suchej mieszaniny, konieczne jest, aby przygotować roztwór samodzielnie. Aby to zrobić:

  1. W głębokim zbiorniku, aby wlać do suchej mieszaniny i dodać wodę. Zatem konieczne jest, aby przestrzegać pewnych proporcjach: jedna kompozycja część wymaga Jedną część cieczy.
  2. Mieszanina powinna być dokładnie wymieszane, tak aby otrzymać jednorodną masę, bez pęcherzyków powietrza i grudek. Aby to zrobić, wiertła i dyszę wylotową, która jest specjalnie przeznaczona do zmieszania roztworów.

Co dalej

Gdy roztwór jest gotowy, możliwe jest przejście do układu uszczelniającego podłogowego do płytek w łazience. Stosowania roztworu można użyć specjalnego wałka, pędzla lub łopatka. W tym przypadku wybór zależy nie tylko na łatwość stosowania, ale także z obszaru pokoju. Nie zapomnieć o tak ważnych miejscach jak połączeniach pomiędzy ścianą a podłogą. Tutaj, eksperci zalecają, aby położyć specjalną taśmą wodoodporną. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z tego materiału, rogi i przeguby należy zwrócić szczególną uwagę. Korzystnie wielokrotnie nasmarować izolacji związków.

Jak aplikować

Hydroizolacja podłodze w łazience pod płytki – ważny krok w wykonywaniu prac remontowych. Wszystko musi być zrobione sprawnie i prawidłowo. Działał lepiej kompozycji uszczelniających w wielu warstwach, najpierw stosowane najpierw, a drugi – po 6 godzinach. Po tym wszystkim budowa i remontowych w pomieszczeniu powinna być zatrzymana przez około 48 godzin. Ma to zapewnić, że mieszanina stosowana do podłogi mogła wyschnąć lepiej. Warto zauważyć, że jakość izolacji jest bardzo ważne dla niektórych typów systemów grzewczych.

Koszt mieszaniny średnio około 500 rubli. To nie jest bardzo drogie, więc należy zastosować rozwiązanie ostrożnie i nie oszczędzając. Jeśli używasz płynu wodoodpornej drewnianej podłodze w łazience pod płytki, to jest możliwe, aby pokryć powierzchnię w kilku warstwach za pomocą szczotki. W niektórych przypadkach leczenie ścian o wysokości 40 cm.

W razie potrzeby można skorzystać z hydroizolacji napełniania. Należy jednak zauważyć, że te kompozycje nie zapewniają wystarczającej ochrony powierzchni przed działaniem wilgoci. Przy prowadzeniu tych badań powinny być wystarczająco gruba warstwa materiału wypełniającego. Jedynym sposobem, aby uniknąć wielu problemów w przyszłości.

Ponadto, nie jest wodoodporne do odlewania pod podłogą w łazience płytki. Instrukcje dotyczące korzystania z takich środków jest jasne i nie powoduje problemów. Taki materiał charakteryzuje się doskonałymi właściwościami w wyniku zastosowania technologii. Jednakże, w celu przeprowadzenia prac związanych z rozmieszczeniem takim hydroizolacji siebie jest bardzo trudne. Aby uniknąć duża liczba błędów jest lepiej zaprosić ekspertów.

Sposób malowania

Farba metoda układ izolacji podłogi w łazience pod płytki jest uważany za najłatwiejszy. Jeśli to konieczne, prace mogą być wykonywane łatwo, szybko i niedrogo. Należy jednak pamiętać, że taka powłoka ochronna ma niską trwałość. Stawka ta wynosi nie więcej niż 5 lat.

Po wyschnięciu warstwy uszczelniającej, że jest możliwe, aby małe łącznik, który wygładza powierzchnię, konsolidację i przygotowania do dalszego ułożenia płytek lub inną osłoną.