94 Shares 2728 views

Jak zrobić strój pingwina dla dziecka własnymi rękami

Potrzebujesz stroju dla pingwinów dla dziecka? Nie jest to trudne do zrobienia własnymi rękami. Jeśli nie masz absolutnie żadnego doświadczenia z igłami i szyciem, skorzystaj z najbardziej podstawowej opcji na podstawie gotowych odzieży z minimalną niezależnością. Zaawansowani mistrzowie potrafią zadowolić dzieciaka z tym arcydziełem. Przy okazji, dziecko z chęcią pomoże, jeśli wspólny proces twórczy zostanie odpowiednio zorganizowany.

Gdzie zacząć

Przed zrobieniem sukienki, oczywiście, musisz wykonać pomiary, ale w celu stworzenia stroju dziecięcego pingwina należy przede wszystkim określić, co zrobisz z tego i ile masz w zapasie. Jeśli jest bardzo mały, nie powinieneś komplikować pracy, ale ma sens wymyślić najprostszą wersję do wdrożenia.

Podstawową zasadą tworzenia kostiumu pingwina jest udana kombinacja białych i czarnych kolorów z dodatkiem charakterystycznych szczegółów (dziób, łapy, oczy, skrzydła). Niektóre dla piękna uzupełniają stroje motylem (pierwotnie i "oficjalnie"). W roli pingwina może działać jako chłopcy i dziewczęta. Wariant żeński może być wymagany, na przykład do tańca w przedszkolu. Zatem warto przede wszystkim przeanalizować to, co masz już z gotowych odzieży o pożądanym kolorze iz ograniczoną ilością czasu możesz łatwo założyć strój na podstawie dostępnych rzeczy.

Nowy Rok pingwina kostium: pomysły i opcje

Masz kilka możliwych sposobów pracy. Wybór zależy od dostępnego materiału i ilości pieniędzy oraz czasu, który chcesz wydać na stworzenie sukienki. I, oczywiście, twoje doświadczenie w dziedzinie szycia spraw. Więc możesz postępować w następujący sposób:

 • Wykonać strój z dostępnych rzeczy o odpowiednich kolorach;
 • W pełni ściskać strój pingwina dla dziecka z własnymi rękami na gotowym wzorze;
 • Utwórz osobne szczegóły dotyczące wzoru lub bez niego i połącz je z istniejącymi ubraniami.

Pierwsza opcja jest najprostsza. To będzie działać, jeśli dziecko nagle przypomniało sobie, że jutro on musi być pingwinem w szkole. Drugi sposób pracy można powiedzieć, jest odwrotny, będzie to właściwe, jeśli masz wystarczająco dużo czasu przed świętem lub spełnieniem i będziesz w stanie szyć. Dla początkujących, którzy chcą i mają możliwość zrobienia czegoś bardziej oryginalnego niż w pierwszym przypadku, możesz doradzić połączoną opcję.

Co będzie wymagane

Jeśli uważasz, że nadal szykuje się kostium Nowego Roku dla pingwina, musisz przygotować następujące elementy:

 • Wykaz części z pomiarami pobranymi od dziecka lub gotowymi szablonami o odpowiedniej wielkości;
 • Papier do wzoru;
 • Ołówek, linijka, gumka lub drukarka do drukowania przedmiotów obrabianych z Internetu;
 • Nożyczki;
 • Tkanina biała, czarna, a także trochę żółta lub czerwona na dziób i łapy;
 • Szpilki;
 • Kreda;
 • Wątek z igłą;
 • Maszyna do szycia.

Jak widać, zestaw jest standardowy.

Jak zrobić kapelusz

Jeśli spojrzysz na dowolny strój pingwinów (zdjęcia można znaleźć powyżej lub poniżej w tekście), zobaczysz, że w każdej wersji jest kapelusz naśladujący głowę ptaka dziób i oczy. W złożonych produktach jest wykonywana jako jedna z płaszczem lub płaszczem przeciwdeszczowym, to jest w postaci kaptura. Jest wykonany z połączenia czerni i bieli, a tylko z czarnej tkaniny.

Jeśli musisz zrobić jeden strój pingwina dla niemowląt w jeden dzień, warto wziąć gotowy czarny kapelusz, a lepiej przykręcić kształt (na przykład kostium kąpielowy) i zaszyć na oczach i dziób z góry. Jeśli jest zapas czasowy, zszyj brokat od podstaw. Łatwo jest wykonać z dwóch półkolistych, wygiętych wzdłuż łuku lub z detali przypominających płatki (od 4 do 6 sztuk). Ozdoby używają tego samego.

Jeśli chodzi o produkcję dzioba, to jest zarówno płaska, w postaci trójkąta, jak i trójwymiarowego stożka. W drugim przypadku wymagany będzie mały wypełniacz, na przykład holofejber lub resztki szmat. Przy okazji, oczy też mogą być nieco wypukłe. Wtedy nie musisz przyczepiać czarnego kółka do białego i nasadki, a następnie wstępnie napełniać części tymi samami farszu do pakowania. Jednym słowem istnieje wiele możliwości prostego wykonania. Jeśli chcesz więcej kreatywności i realizmu, użyj gotowego szablonu.

Strój Penguin dla dziecka z własnymi rękami (najprostsza wersja)

Najbardziej podstawowy strój dla dziewczyny jest łatwy do wykonania z improwizowanych środków, dokładnie, dostępnych ubrań. Wystarczy wziąć czarną rajstopy lub legginsy, czerwone lub żółte skarpetki (będą odgrywać rolę łap), a także biały i czarny turkusowy, t-shirt. Idealny, jeśli masz białą kamizelkę. Wystarczy nosić je na golfie i garnitur jest gotowy. Możesz znaleźć niepotrzebną koszulkę i wyciąć jej rękawy. Umieść czarny golf lub sweter, będzie to dość do przyjęcia. Ten sam karnawałowy strój pingwina, tylko z czarnymi szortami i lepszymi spodniami, jest łatwy do zrobienia dla chłopca. Uzupełnieniem kompozycji jest motyl. Pamiętaj, aby zrobić kapelusz, który, jak już wspomniano, nie możesz również zszywać od podstaw, ale użyj odpowiedniego przedmiotu.

Garnitur Penguin (średnie trudności)

Jeśli nie znajdziesz wzoru, który Ci się podoba, lub wolisz to zrobić samemu, warto zadecydować, jakie części będzie składać twój strój.

Kostium karnawałowy pingwina, z wyjątkiem nakrętki, może składać się z następujących opcji:

Biały:

 • Figi;
 • Koszulki;
 • Kombinezony.

Czarny:

 • Kamizelki;
 • Płaszcz;
 • Kurtka;
 • Kapelusze ze skrzydłami;
 • Duży kołnierz z kapturem.

Wybierz te elementy odzieży, które można szyć bez trudności w budowaniu wzoru. Jeśli wszystko będzie dobre i dokładne, będziesz miał wspaniały strój pingwinów. Zdjęcia prezentowane w tekście wyraźnie pokazują możliwości wdrażania prostych i szybkich pomysłów. Aby stworzyć oryginalny i stylowy strój karnawałowy, musisz być w stanie fantazjować i wymyślić proste sposoby rozwiązania zadania. Nie trzeba być zawodowym krawcową.

Więc nauczyłeś się robić pingwina garnitur dla dziecka własnymi rękami. To proste. Wybierz dowolną opcję. Zastanów się, ile czasu masz dostępnego i poziom złożoności modelu.