538 Shares 2927 views

Niezależne badania języka arabskiego. Nauka języka arabskiego od podstaw

Arabski – jeden z najbardziej znanych języków na świecie, który zyskuje na popularności z każdym rokiem. Nauka języka arabskiego ma swoje własne cechy, co jest związane ze strukturą samego języka, jak i wymowie i piśmie. Należy to uwzględnić przy wyborze programu do pociągu.


rozpowszechnienie

Arabski należy do grupy semickiej. Na podstawie liczby osób mówiących językiem, którego jest rodzimy, arabski jest drugim po Chinach na świecie.

Arabski rozmowy około 350 milionów ludzi w 23 krajach, gdzie jest uważane językiem urzędowym. Te kraje to Egipt, Algieria, Irak, Sudan, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn, Palestyny i wiele innych. Ponadto, język jest jednym z urzędników w Izraelu. Biorąc pod uwagę ten czynnik, badanie arabskim dialekcie sugeruje preselekcji, który będzie używany w danym kraju, ponieważ, mimo wielu podobieństw w różnych krajach język ma swoje dziwactwa.

dialekty

Nowoczesny arabski można podzielić na 5 dużych grup dialektów, że z językowego punktu widzenia jest prawie mogą zostać wykorzystane w różnych językach. Fakt, że leksykalne i gramatyczne różnice w językach są tak wielkie, że ludzie, którzy mówią różnymi dialektami i nie mówią językiem literackim, prawie nie może zrozumieć siebie nawzajem. Zidentyfikować następujące grupy dialektów:

  • Maghreb.
  • Egipsko-sudańskiej.
  • Syryjsko-mezopotamskiej.
  • Gum.
  • Azja Środkowa.

Zajmuje oddzielną niszę Modern Standard Arabic, które jednak prawie nigdy nie jest używane w mowie potocznej.

Opis badania

Nauka języka arabskiego od podstaw nie jest łatwym zadaniem, ponieważ po Chińczyków, jest on uważany za jeden z najtrudniejszych na świecie. W celu opanowania języka arabskiego, potrzebuje dużo więcej czasu niż nauki dowolnego języka europejskiego. Odnosi się to zarówno do samodzielnej pracy, a sesje z nauczycielami.

Niezależne badania języka arabskiego – skomplikowany sposób, co powinno być pozostawione na wczesnych etapach. Wynika to z kilku czynników. Po pierwsze, wielka złożoność różnych list, który nie jest podobny do alfabetu łacińskiego i cyrylicy, co jest napisane od prawej do lewej, a nie używa samogłosek. Po drugie, złożoność różnej strukturze samego języka, w szczególności morfologii i gramatyki.

Na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem badania?

Program do nauki języka arabskiego powinna być skonstruowana z uwzględnieniem następujących czynników:

  • Obecność wystarczającej ilości czasu. Nauczyć się języka trzeba się kilka razy dłużej niż badania innych językach.
  • Możliwości do samodzielnej pracy, do kształcenia w grupie lub z prywatnym nauczycielem. Studiowanie arabskiego w Moskwie pozwala łączyć różne opcje.
  • Uwzględnianie w procesie odkrywania różnych aspektów: pisanie, czytanie, słuchanie i, oczywiście, mówienie.

Nie należy zapominać, że trzeba wybrać konkretny dialekt. Nauka języka arabskiego ma różnic w zależności od tego czynnika. W szczególności dialekty w Egipcie i Iraku są tak różne, że ich nośniki mogą nie zawsze rozumieją się nawzajem. Wyjściem może być studiować Modern Standard Arabic, który jest bardziej skomplikowana, jednak jest oczywiste we wszystkich krajach świata arabskiego, ponieważ dialekty tradycyjnie mają bardziej uproszczoną formę. Mimo to, ta opcja ma też swoje negatywne strony. Chociaż język literacki jest rozumiane przez wszystkich krajów, to praktycznie nie komunikuje. To może zdarzyć się sytuacja, że osoba, która posiada język literacki, nie będzie w stanie zrozumieć ludzi, którzy mówią specyficzny dialekt. W tym przypadku wybór zależy od celów dydaktycznych. Jeśli chcesz używać języka w różnych krajach, wybór należy zrobić w kierunku wersji literackiej. Jeżeli język jest nauczany przez pewien arabskiego kraju, ale należy preferować do odpowiedniego dialektu.

słownictwo język

Nauka języka arabskiego jest niemożliwe bez użycia słów i zwrotów, które w tym przypadku są konkretne różnice w stosunku do języków europejskich. Wynika to z faktu, że języki europejskie przeplatały i silnie uzależnione siebie, przy czym udział wiele jednostek leksykalnych. Praktycznie całe słownictwo z języka arabskiego tradycyjnie pochodzi, co jest praktycznie niemożliwe, aby skojarzyć z innymi. Kwota pożyczki z innych języków jest obecny, ale zajmuje mniej niż jeden procent słownika.

Złożoność badań polega również na tym, że język arabski charakteryzuje się istnieniem synonimów, homonimów i dwuznacznych słów, które mogą poważnie mylić ludzi, którzy zaczynają uczyć się języka. W języku arabskim, splecione niczym nowym słowem, i bardzo stare, które nie mają pewne powiązania między nimi, ale reprezentują niemal identyczne obiekty i zjawiska.

Fonetyka i wymowa

Arabski literacki i jego liczne dialekty charakteryzują się wysoko rozwiniętym systemem fonetycznym, w szczególności w odniesieniu do spółgłosek: gardłowym, międzyzębowych i stanowczy. Trudności w nauce również reprezentować wszystkie rodzaje kombinatorycznych możliwościach wymowę.

Wiele krajów arabskich próbują doprowadzić mówiony wymowy słów w języku literackim. Wynika to przede wszystkim z kontekstu religijnego, w szczególności prawidłowego czytania Koranu. Mimo to, w tej chwili nie ma jednego punktu widzenia, w jaki sposób odczytać pewną końca, jak starożytne teksty nie mają samogłoski – znaki informujące brzmi samogłoskę, która nie pozwala na poprawne powiedzieć dokładnie, jak to wymówić ani słowa.

Arabski – jeden z najbardziej popularnych i jeden z najtrudniejszych języków do nauki w świecie. Trudność polega na specjalnym liście bez samogłoski, morfologii wielopoziomowego i gramatyki, a także specjalnej wymowy. Ważnym czynnikiem w badaniu języka jest również wybór dialektu, ponieważ w wielu krajach język arabski brzmi zupełnie inaczej.