562 Shares 3342 views

Odpowiedź na film "The Seventh Son." Film został wyreżyserowany przez Siergieja Bodrova, s.

Wielu widzów lubi piękną baśń – fantazję – film "Siódmy Syn". Rok 2014 czekał na wiele osób, ponieważ zostało ogłoszone w momencie, kiedy zostało wydane. Intrygująca fabuła, udział gwiazd takich jak Julianne Moore i Jeff Bridges nie mogłaby wzbudzić zainteresowania. Krytycy zastanawiali się, czy rosyjski reżyser Siergiej Bodrow, Sr. mógłby stworzyć godny obraz na temat fantazji. Zobaczyła światło dopiero na początku 2015 roku. Opinie o filmie zostały podzielone – połowa widzów uważa, że to niepowodzenie, drugie – zupełnie udana baśniona fantazja.


Siergiej Bodrow, Sr – dyrektor "Siódmego Syna"

Dla rosyjskich widzów obraz jest interesujący głównie dlatego, że został zastrzelony przez krajowego reżysera. Bodrov starszy znany jest z wielu udanych prac. Dwóch z nich zostało nominowanych do Oscara – "Mongol" i "Kaukaski Prisoner". W związku z tym wzbudził duże zainteresowanie wiadomość, że zaczął pracować nad filmem z gatunku fantastyki. Dla samego Bodrova wiadomość o tym, że producenci filmu wybrali go spośród wielu wartych kandydatów, była nieoczekiwana i przyjemna.

Historia stworzenia

Studio Universal Pictures i firma Legendary Pictures zastanawiały się nad adaptacją książki Dileyny po jej zwolnieniu do USA. Aktorzy znaleźli się dość szybko, ale poszukiwania dyrektora ciągnęły się dalej. Producenci chcieli zrobić zdjęcie na arenie międzynarodowej, dzięki czemu miała wyjątkową atmosferę. Wybór padł na Bodrova, gdy jeden z producentów zobaczył jego film "Mongol". Załoga filmu i aktorzy chętnie pracowali z rosyjskim reżyserem.

Filmowanie rozpoczęło się w 2012 roku. Przeważnie odbyły się w Kanadzie. W Vancouver powstały olbrzymie sceneria. Artystka postanowiła odejść od tradycyjnego malarstwa o podobnym charakterze architektury gotyckiej. Postanowiono stworzyć coś nowego, połączenie różnych kultur i epok.

Wiele pracy zostało wykonane przez projektanta kostiumów. Ponieważ w filmie akcja rozgrywa się w nieokreślonym kraju, a okres czasu jest nieznany, dało to początek fantazji. Ubrania narodów z różnych czasów historycznych zostały oddane do użytku.

Specjalna rola w filmie należy do efektów specjalnych. Wiele scen, zwłaszcza transformacja Malkina i jej sługantów w smoki i inne stworzenia, wygląda świetnie. W przeciwnym razie nie mogło być – pracowali nad tym samym zespołem, który brał udział w tworzeniu "Gwiezdnych wojen".

Działka filmu "Siódmy Syn"

John Gregory, wiedźmin i ostatni starożytny Zakon, walczący zło, wysoko w górach otacza potężną czarownicę Malkin w głębokiej studni żelaznym rusztem. Dawno były kochankami, ale zło, które stało się coraz bardziej dominujące, sprawiło, że Gregory uwięził swojego byłego kochanka w więzieniu.

Po wielu latach czarownica zdołała uciec i postanowiła zemstę na wszystkie żyjące rzeczy. Zbiera się w twierdzy wszystkich pozostałych żywicieli i zaczyna atakować miasta. Po minięciu Malkin zabija uczeń Wiedźmina, którego trenował przez dziesięć lat. Teraz Gregory prawie nie ma czasu na przygotowanie nowego asystenta. Można mu pomóc tylko siódmemu synowi siódmego syna – ten, kto ma bezprecedensową magiczną moc. Wiedźmin go odnalazł – to jest syn prostego rolnika Toma Warda.

Młody człowiek i Gregory mają niewiele czasu na opracowanie planu ocalenia świata. Kiedy księżyc wznosi się, siła Malkina wzrośnie tak bardzo, że nikt nie potrafi sobie z tym poradzić.

Legenda Siódmego Syna

Zgodnie z przekonaniami wielu narodów europejskich, siódmy syn siódmego syna posiadał nadprzyrodzone zdolności. Uważano, że został poddany magicznej mocy i mógł uzdrowić się z powodu choroby. Istnieją inne wersje. Według jednej z nich ta osoba stała się nosicielką przekleństwa. Ta wiara jest związana z liczbą "siedmiu", która od niepamiętnych czasów miała mistyczne znaczenie.

"Uczeń Wiedźmina" Joseph DiLaney – podstawę filmu Bodrov Starszego

W filmie "Siódmy Syn" oparta jest na pierwszej powieści z serii książek angielskiego pisarza o Tomie Wardie, który stał się uczennicą znanego wiedźmistrza, Johna Gregory'ego. Cykl składa się z dziesięciu książek.

Odpowiedź na temat filmu "Siódmy Syn" samego Deleyni jest nieznany, ale ci, którzy czytają oryginalne źródło zauważą pewne różnice w działce obrazu i książki. Tom Ward w filmie jest znacznie starszy niż jego prototyp. Matka bohatera w powieści nie umiera w walce z czarownicami, ale powraca do ojczyzny, aby walczyć z złem. Istnieje wiele rozbieżności między filmem a oryginałem. W rzeczywistości żadna zmiana nie pozostała tylko podstawą – walką między uczniem a nauczycielem z najsilniejszymi czarownicami Malkin. Wydaje się, że pisarz pozwolił pisarzom nieco zmienić pierwotną historię, aby dopasować całą historię w ramach jednego obrazu.

Cast

Opinie o filmie "Siódmy Syn" powinny być pozytywne przynajmniej przez skład wykonawców, którzy biorą udział w tym filmie.

Główna rola – uczeń czarownicy Tom Ward zagrał Ben Barnes, lepiej znany jako książę Kaspian z Kroniki Narnii.

Rola wiedźmisty Johna Grzegorza potrzebowała aktora, który mógłby stworzyć obraz zmęczonego, lekko grouchicznego i cynicznego wojownika o gwałtownym temperamencie. Jeffrey Bridges po prostu idealnie pasował do tej roli. I chętnie zaczął kręcić film, zwłaszcza, że Julianne Moore musiała zagrać jedną z głównych ról, z którymi dobrze się spisywały podczas tworzenia filmu "Big Lebowski". W 2014 roku Bridges zagrał starego nauczyciela w filmie "Dedykowany", więc łatwo było mu przyzwyczaić się do obrazu mentora.

Julianne Moore dzięki filmowi ma teraz w swoim arsenale rolę czarownicy. Malkin w jej spektaklu okazała się naprawdę okrutna i bezwzględna. Aktorka zdołała przekazać w jednej osobie połączenie piękna i złego piękna.

Jason Scott Lee, znany publiczności na temat roli Bruce'a Lee w filmie "Siódmy Syn", miał ciekawy wizerunek huraganu, asystenta Malkina, który przybiera postać olbrzymiego niedźwiedzia.

Angielski aktor Keith Harrington, który grał w cyklu "Gra tronu" Robb Stark, w filmie grał jako poprzednik Tom, bezlitosnie zabity przez królową czarownic.

Olivia Williams, brytyjska aktorka, odegrała rolę matki Tom, która również była czarownicą, ale przeszła do dobrego.

Opinie krytyków i widzów

Pomimo wysokich oczekiwań, obraz został źle przyjęty przez krytyków. Jeśli podsumujesz wszystkie stwierdzenia w jednym przeglądzie filmu "Siódmy Syn", otrzymasz następujący werdykt: "Nieznaczna logika fabuły i fantastyczne stworzenia spiętrzone w mnóstwo fantastycznych stworzeń przekształciły obraz w napój z wszystkich rzeczy, które wpadły w ręce nieudolnego kucharza".

Krytycy jednak lubili pracę Bodrova. Tutaj po prostu chwalili fakt, że zaoszczędził filmowi dobrą produkcję. Roszczenia miały niewielki moment, który po prostu nie dawał czasu na ujawnienie postaci postaci. Działka wydawała się krytyce zbyt prosta i naiwna, dialogi są banalne, a dowcipy nie są śmieszne. Nie było żadnych roszczeń przeciwko grze aktorów.

Wyniki wynajmu

Czy sukces filmu "Siódmy Syn"? 2014 był czasem oczekiwania na widownię, ale zdjęcie zostało wydane dopiero na początku 2015 roku. Pomimo opóźnień, było wielu ludzi, którzy chcieli zobaczyć nowe dzieło reżysera Bodrova. Z budżetem około 100 milionów dolarów, obraz przyniósł 110 milionów dolarów. Rekord nie jest wywoływany, ale także niepowodzenie. Pomimo negatywnych ocen krytyków, publiczność uważała, że obraz jest interesujący.

Wnioski

Aby zrobić wrażenie i opinie na temat filmu "Siódmy Syn", warto go o tym przekonać. Naprawdę zasługuje na uwagę widzów z dynamicznym spiskiem, dobrą obsadą i imponującymi efektami specjalnymi.