759 Shares 1361 views

Nowoczesne podnośniki teleskopowe. Jak zrobić teleskopowy podnośnik własnymi rękami?

Podnośniki teleskopowe wymagane do wykonywania pracy związanej z wykończeniem antenowy, instalacji i konstrukcji. Mogą być stosowane w miejscach o ograniczonej przestrzeni, wewnątrz i na zewnątrz. Ten rodzaj technologii jest coraz bardziej powszechne ze względu na bezpiecznej i niezawodnej konstrukcji, szybki montaż i zwrotności.


opis

Ruch osób i narzędzi do ładowarki możliwym zarówno w kierunku poziomym i pionowym. Istnieją dwa główne rodzaje – machiną mobilne i stacjonarne. Podnośniki teleskopowe obraz, który jest przedstawiony powyżej, może być wyposażony w silnik Diesla i elektrycznym, z których każdy jest przeznaczony do wykonywania prac w różnych warunkach.

aplikacja

Główną część struktury stanowi wysięgnik mający dostatecznie dużą wielkość i porusza się w innym kierunku. Z tego powodu, gdy używasz musi uwzględniać otaczającej przestrzeni.

wyciągi teleskopowe z silnikiem Diesla niezbędnym do wykonywania następujących zadań:

 • okablowanie;
 • montaż konstrukcji okiennych w budynkach wysokościowych;
 • Wykańczanie, elewacji i napraw;
 • naprawa dróg transportowych i zawieszonego sprzętu;
 • Instalacja organizacja systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.

Co trzeba wiedzieć

Nowoczesne wyciągi teleskopowe są klasyfikowane jako bezpiecznego sprzętu do załadunku. Są one uzupełniane przez przycisk awaryjnego zatrzymania platformy i systemu ochrony przed dużymi obciążeniami, czyli powyżej dopuszczalnego ciężaru ruchu platformy byłoby niemożliwe.

W wielu przypadkach urządzenia otrzymują Rusztowanie według wcześniej. Ze względu na obecność licznych wad, takich jak złożoność montażu i brak mobilności, lasy są mniejsze zapotrzebowanie.

funkcje

Urządzenie teleskopowe podnośniki różnią się dostatecznie prostotę. Maszt jest mocowany do elewacji. Jest wyposażony w przewodnika wykorzystywanego do przemieszczania rampy. Warto także zauważyć obecność płyt ochronnych i innych środków w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracy wieżowców.

Przy wyborze środków technicznych, należy wziąć pod uwagę wszystkie parametry i charakterystyki danego modelu w celu przyspieszenia prac i ich optymalizacji. W tym przypadku, urządzenie może nie tylko kupić, ale także wynająć że staje się najlepszym rozwiązaniem dla realizacji celów krótkoterminowych. Warto zauważyć, że naprawa dźwigów teleskopowych muszą być wykonywane wyłącznie przez specjalistów, którzy mają wystarczające doświadczenie w tej dziedzinie i korzystają z wysokiej jakości materiałów i komponentów. Najszerzej stosowane urządzenia zakupione w następujących obszarach:

 • naprawa konstrukcji reklamowych i tarcze;
 • rafinacji ropy naftowej i przemysł lotniczy;
 • Procesy produkcyjne wielozadaniowych;
 • Obudowa i obszar wspólny;
 • stoczniowy;
 • Układanie inżynieryjnych, sieci rurociągów i komunikacji;
 • praca magazyn;
 • renowacji elewacji ;
 • budownictwo.

domowe urządzenie

W domu, najczęściej wykonane teleskopowe podnośniki płyty gipsowo-kartonowej. Konstrukcja ta składa się z kilku mechanizmów lub dodatkowych części. W tym przypadku, jeżeli osoba ta może się różnić w zależności od dostępnych materiałów, podstawowe mechanizmy są niezbędne. Muszą to zrobić samemu, a następnie połączyć w jednym projekcie.

Podczas tworzenia self-made urządzenia muszą być dostarczone wszystkie elementy składowe i formy, tak aby istniała możliwość szybkiego i łatwego transportu. Z reguły jest ona wykonana ze składanymi lub wymiennych części.

technologia

Pierwszym krokiem jest stworzenie statywu. Proces ten nie powoduje żadnych trudności, zwłaszcza w obecności Doświadczenie z spawania.

Profilowane rury o wymiarach 8×8 cm, stosuje się do utworzenia podstawy. Powinien on być wspierany nieco wyższa niż jej parametrów. Jak można to wykonać dwa wsporniki przyspawane.

Wymagane podstawy sekcję ukształtowaną szlifierkach. Następnie konieczne jest spawanie nogach, uzupełnione szelkami. Podczas korzystania z budowy składane lub wyjmowane części staje się bardziej zwarta.

stojak teleskopowy składa się z trzech odcinków rur ze stali profilowanej. Muszą mieć następujące wymiary 4×4 cm :., 6×6 cm oraz 8×8 cm Szczegóły są wstawiane do siebie i są uzupełniane przez wtyczkę. Na jednym końcu jest to konieczne, aby uchwyt do stołu obrotowego, który może być również zdejmowana.

Do jego produkcji zgrzewanej konstrukcji w postaci litery „H” na środku belki poprzecznej, która biegnie przez otwór do mocowania element mocujący wyznacza. Są one niezbędne dla sprawnego przechowywania płyt gipsowych i zapobiec jego uszkodzeniu.

Kolejnym punktem jest stworzenie głowę pan-tilt. Najprostszym rozwiązaniem jest połączenie segmentów rury do struktury przez spawania lub mocowania śrubami. Pomimo łatwości wytwarzania, taki mechanizm nie zawsze jest wygodny do transportu płyt kartonowo-gipsowych. Można użyć kamerę lub inny mechanizm bystrorezhimnogo.

Teleskopowe podnieść ich ręce wykonane, to jest prawie gotowy, pozostaje tylko do montażu wciągarki. Można kupić gotowy mechanizm przechowywania i naprawić go na wynikającym z konstrukcji. Warto zauważyć, że szczególną rolę odgrywają metody mocowania i niezawodności. Jako element mocujący może służyć do usztywnienia wiązkę, przy czym wszystkie te elementy są łączone za pomocą śrub, aby umożliwić łatwy montaż i demontaż.