503 Shares 5421 views

Jak sprawdzić Windows Update 10 i usunąć go, jeśli to konieczne?

Zazwyczaj system operacyjny system Windows 10 będzie się pobrać i zainstalować wszystkie aktualizacje. Jest to logiczne, ponieważ domyślne ustawienia powinny działać automatycznie odnaleźć i zainstalować. Ale warto wiedzieć, jak sprawdzić Windows Update 10. Czasami można je znaleźć dostępna, ale nie jest zainstalowany.

Aby sprawdzić dostępność aktualizacji w systemie Windows 10?

To proste: zadzwoń „Ustawienia” aplikacji. Otwiera go z kombinacji Win + I. W sekcji „Aktualizowanie i bezpieczeństwa” znajduje się przycisk „Update”. Jest też duży przycisk „Sprawdź aktualizacje”. Kliknij na niego, a system automatycznie rozpocznie wyszukiwanie dostępnych aktualizacji, które nie zostały wcześniej zainstalowane.

Proces będzie trwał przez kilka sekund, a następnie wydać komunikat „Urządzenie zaktualizowany”. Ta odpowiedź oznacza, że aktualizacje są dostępne do tej pory nie. W przeciwnym razie będzie oferować uaktualnienia. Zgadzam się.

Jak sprawdzić Windows Update 10 zestaw?

Opisana powyżej metoda pozwala na wyszukiwanie tylko te aktualizacje, które nie zostały jeszcze ustalone. Ale jak testować aktualizacje do systemu Windows 10, które zostały wcześniej zainstalowane. Aby to zrobić, jest funkcjonalny, zbyt – „Journal”.

Te same parametry mają przycisk „Update” dziennika. Nie będzie lista ich nazwisk, a także datę instalacji. Ponadto system nawet wyświetla stanu instalacji „Sukces” lub „nie powiodło się”. Gdy instalacja się nie powiedzie, Windows próbuje ponownie zainstalować aktualizację, nawet jeśli nie można zainstalować ponownie, jest ponownie ładowany.

Aby zobaczyć szczegóły kliknij na daty instalacji. Nie będzie krótki opis przyczyn dotyczących instalacji i dołączony link do strony internetowej, „Microsoft” ze szczegółową listę problemów, które to jest rozwiązywane przez aktualizację.

usuwanie

Teraz jest jasne, w jaki sposób zweryfikować uaktualnienia z systemu Windows 10, ale jak je usunąć, a czy zrobić to w ogóle konieczne? Czasami trzeba. Na przykład w systemie Windows 7 zainstalowany jakieś aktualizacje fixate systemu, ze względu na to, co komputer nie uruchamia się. Stałe wyświetlanie obrazu na ekranie logowania, wtedy nic się nie stało. Aby rozwiązać ten problem w trybie awaryjnym, trzeba było usunąć niektóre pliki, a jedynie wtedy, gdy komputer uruchamia się normalnie.

Do tej pory te problemy w systemie Windows 10 nie jest przestrzegane, ale możliwe jest, że mogą one być. Jest możliwe, że po następnej aktualizacji systemu Windows 10 komputer nie będzie działać tak dobrze. W tym przypadku trzeba będzie wycofywania lub usuwania.

W górnej części głównego okna znajduje się przycisk „Usuń”. Kliknij na nią, aby otworzyć panel sterowania w zakładce „zainstalowane aktualizacje”. Tam można wybrać żądany element (który chcesz usunąć) i kliknij na przycisk „Usuń”. System może poprosić o potwierdzenie. Zgadzam się. Po tym, zostanie on usunięty.

Pamiętaj, że system będzie próbował ponownie zainstalować tę aktualizację, ale do tego czasu masz już czasu na sprawdzenie poprawności funkcjonowania komputera. A jeśli problem był naprawdę w nim, to należy zabronić instalacji. Można to zrobić za pomocą wbudowanych funkcji nie będzie działać. Trzeba użyć narzędzia firm trzecich, takich jak, pokazać lub ukryć Aktualizacje rozwiązywania problemów, ale to nie jest tematem tego artykułu.

Teraz już wiesz, jak sprawdzić, czy są aktualizacje do systemu Windows 10, i usunąć je w razie potrzeby.