780 Shares 1137 views

Yamaha XJR 400 – Przedstawiciel klasyczny japoński motoproma

W pewnym momencie przed dużą liczbą entuzjastów motocykli jest pytanie o zakupie używany rower w dobrym stanie. Problemem nie jest nabycie przez „konia żelaza” i jego wyboru, które zazwyczaj kosztuje między parą najbardziej popularnych modeli, w tym Yamaha XJR 400, Honda CB1 lub Suzuki Bandit 400. Które z nich wolisz?

Yamaha XJR jest przedstawicielem klasycznego japońskiego motoproma. Rower jest lampa kołowy, w linii czterocylindrowy silnik dwa tylne amortyzatory i chromowane studzienki oprzyrządowania. Motocykliści są nadal nostalgiczny o „szalonych” lat siedemdziesiątych, a firmy produkcyjne starają się zaspokoić gusta motocyklistów.

Yamaha XJR 400 na rynku japońskim pojawił się w 1993 roku. Od tego czasu motocykl produkowany bez większych zmian do dnia dzisiejszego. Rower otrzymał mały lifting w 1996 roku, kiedy został przedstawiony opinii publicznej XJR 400R II. Motocykl wyposażony w cyfrowy panel przyrządów i owiewki bez zmiany napełniania Yamaha XJR 400 opinie, które w większości przypadków pozytywne. Druga modernizacja wyprodukowany w 1998 roku przez zmianę kształtu zbiornika paliwa i wykładziny i umieszczony na desce rozdzielczej zegara. Rower silnik i tylne zawieszenie nie zostało zmienione.

Rower wygląda świetnie. formy klasyczne, bogate czarny kolor roweru, a także etykieta XJR przypomina tytułowego samochodu marki Jaguar. Japoński „jaguar” nie jest tak żałosne, ale bliżej zwyczaje drapieżnych kotów. Naciskając rozrusznik elektryczny, usłyszysz głuchy huk z niezwykłym gwizdy. Jeśli przekręcić rączkę gazu, ryk zamienia się dźwięcznym ryavkane, przyjemne dla ucha.

Seat Yamaha XJR 400 komfortowo: dość szerokie i nie jest zbyt trudne. Bezpośredni sadzenia i wysokiej koła zapewniają doskonałe warunki do jazdy. Rower jest dobra widoczność, co nie jest w najmniejszym stopniu zależna od lusterek bocznych.

Na panelu przednim przed oczami kierowcy znajduje wszystkie niezbędne oprzyrządowanie: prędkościomierz (z licznika dziennego i całkowitego przebiegu), wskaźnik poziomu paliwa, obrotomierz. Czytelność jest bardzo dobrym narzędziem.

Na drodze Yamaha XJR 400 pozostawia tylko przyjemnych doznań. Motocykl Waga 176 kg. Moc inline czterocylindrowy silnik sprawia, że 53 koni mechanicznych i do 11000 obr / min, co jest zupełnie wystarczające do codziennej spokojnej jazdy.

Należy zauważyć, że wysoka prędkość nie jest elementem Yamaha XJR 400 jest nie tylko ze względu na brak ochrony przed wiatrem. „słabe punkty” roweru – zawieszenie. Konwencjonalny widelec teleskopowy z przodu i dwóch tylnych amortyzatorów reprezentują podejście budżetu do motocykla. Przedni widelec nawet bez dostosowania zachowuje się dość adekwatnie, ale amortyzatory nie nadają się do lokalnych dróg. Nawet wtedy, gdy rower jedzie jeden kierowca, zawieszenie jest na krawędzi. To również niekorzystnie wpływa na obsługę Yamaha XJR 400. W związku z tym, jazda na rowerze to najlepszy dynamiczny, nieagresywne stylu jazdy.

W przeciwieństwie do zawieszenia, hamulce motocyklowe są całkiem dobre. Niekonwencjonalnie umieszczone na zwykłym „chetyrehsotke” hamulec jednotarczowe w XJR jest warta pełny system podwójnej dysk z dvuporshnevymi kalibrem. Motocykl wyposażony w zbrojonych węży, jednak skuteczne hamulce uzupełnione dobre opinie.

Ogólnie rzecz biorąc, rower jest stosunkowo dobra, a do pewnego stopnia się wykluczają. Ergonomia XJR na wysokości, a także jego dynamika.