534 Shares 1736 views

Jak przybliżyć czas, kiedy dziecko zaczyna się toczyć

Chłopak w końcu urodzić, a teraz co miesiąc będzie dla rodziców wyznaczyła nowy etap w jego rozwoju. Więc do 3 miesięcy od dziecka muszą mieć pewność, aby utrzymać głowę i przez 4 – przewrócić na bok. To jest jego zdolność do powiedzieć, że jest gotowy, aby dowiedzieć się wszystkie nowe ruchy, a co najważniejsze, że czuł potrzebę poruszania się w przestrzeni. Miesiąc, kiedy dziecko zaczyna się przewrócić, uważany jest za datę bardzo warunkowy, ponieważ ten czas zależy od cech jego rozwoju. Aktywne dzieci z niską wagą szybko opanować umiejętności motorycznych niż ich rówieśników karmionych dobrze i cicho. Odchylenie od normy ustalonej w 1 – 2 miesięcy, nie mogą być uznane za patologiczne.


Każda matka potrzebuje codziennie robić gimnastyka z dzieckiem, która obejmuje ćwiczenia, które dziecko przewrócił. To pomoże mu nauczyć się szybko poruszać się w przestrzeni niezależnie. Takie ładowanie może być wykonywane na kilka razy dziennie. To pomaga rozwijać koordynację i wszystkie główne mięśnie ciała dziecka.

Jednym z najbardziej skutecznych ćwiczeń można nazwać malucha rewolucja, trzymając go za nogi. Na jego wdrożenie dziecka należy umieścić na twardej, płaskiej powierzchni na plecach. Mamo, ustalające obie nogi w rejonie stawu kolanowego z jego lewej strony, biorąc prawą rękę w lewo uchwyt i powoli wyciągnij go tak, że dziecko odwrócił odruchowo. Z tego prostego ćwiczenia, można przynieść dzień, kiedy dziecko zaczyna się toczyć własną rękę.

Zachęcić go przenieść, jak to możliwe, przy użyciu wszelkich możliwych jasne zabawki, które piques jego zainteresowanie. Tak więc, starając się dotrzeć do jasnego obiektu, dzieci zaczynają powoli toczyć się. Początkowo dziecko uczy się niezależnie położył się na boku, że może on przynieść pewien dyskomfort, ponieważ taka pozycja jest dla niego nadal bardzo nietypowe. Około miesiąca później rodzice odnaleźć swoje dziecko, leżąc na brzuchu. Z reguły pierwsze wstrząsy towarzyszyć dzieciom w łzach, jak powrót do pierwotnej pozycji, nie można, ale w nowej – nadal niewygodne.

Jeśli dziecko jest włączone dla jednego boku, to jest to sygnał dla rodziców o tym, że teraz nie może być pozostawiona sama na łóżku lub stole. Ryzyko upadku z bardzo duży, więc w sytuacji, gdzie dzieci w tym wieku są bez opieki, muszą one albo leżą w swoim łóżeczku lub kojcu.

Rodzice nie powinni straszyć, że w latach po raz pierwszy dziecko zaczyna się toczyć, a następnie może potrwać kilka dni. Jest to normalne i zrozumiałe, że dziecko swój pierwszy zamach faktycznie zrealizowane. Nieco później, włącz brzuchu i plecach będzie jego ulubionym zajęciem. Wykonywanie codziennych ćwiczeń wzmacniających mięśnie pleców, dziecko uczy się poruszać niezależnie w przestrzeni. Wszelkie aktywność fizyczna, rodzice powinni mieć pewność, chwalić i zachęcać do uśmiechu.

Nie panikuj, ze względu na fakt, że dziecko 4 miesięcy, a on wciąż niechętnie przewrócić. Może on być po prostu niewygodne w tej pozycji, czy waga nie pozwala jeszcze do zrobienia. Nie ma jasno określone granice, kiedy dziecko zaczyna się przewrócić, ponieważ wszystkie te kryteria są bardzo indywidualne i może występować u dzieci w różnych okresach.

Nie ma potrzeby, aby zachęcić dziecko, aby wykonać ćwiczenia. Może to spowodować odmowę od dalszych działań. Wykonując powinno nastąpić wtedy, gdy dziecko jest w dobrym nastroju i gotowa do zaangażowania. Wielu rodziców muszą przestać trzymać średnich wskaźników rozwoju dzieci i zażyciem swoje dziecko za to, kim on jest, pomagając mu codziennie odkrywać świat i nauczyć się czegoś nowego.